Call of Duty: Black Ops

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
PC верзијава на играва е mess ... Баш го читав ривјуто на Destructoid.com (http://www.destructoid.com/review-call-of-duty-black-ops-186908.phtml) Овдека не спомнува ништо за SP проблемите , али слични работи се дешавале и во MP . Играва од SP аспект е најдобра COD до сеа ,но лошо е на моменти коа ти крши филм со чудава и враговиве шо се дешаваат :toe: Најлошо е што Трејарк се курчеа дека Блек опс за PC кје била оделно работена , но изглеа дека пак добивме конзилски порт.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Па имаш Xbox земи си ја оригинал, ќе ти кажам дали вреди кога ќе ми стигне.
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
дали има некоја информација дали ние пиратите ќе може да ја играме играва онлине на пц
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Дечки мене Black Ops опасно ми сецка. Неможам да ја играм. Па сакав да ве прашам:
Имам AMD Athlon 64X2 Dual процесор а на замунда вика дека минимун треба да имаш Intel Core 2 Duo E6600 / AMD Phenom X3 8750. Дали ми е слаб процесорот? Дали е до него или...?
П.С.
Графичка: Asus EN9500GT 1GB
RAM: 2GB 667MHz DDR2
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
Се изначитав мислења со 300 проблеми за играва, па сакав да прашам дали некој го има сличниов проблем.

Играта се уклучува, се местат сетинзи, играта почнува и интрото си тече ... Но кога завршува останува само црн екран, и не почнува играта, ако знае некој чаре нека пише .. :))
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Па имаш Xbox земи си ја оригинал, ќе ти кажам дали вреди кога ќе ми стигне.
Не бе CoD на PC би ја играл ако ја зеам воопшто . За 360 уште ја имам Bad Company 2 плус сеа кје дојде add on Bad Company 2 Vietnam =) Не ми треба сеа за сеа ново нешто на Икс бокс. Ти бај д веј пиши како ти е искуството и кажи ми од каде ја нарача ? Sendit ? Zavvi ?
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Sendit за 45фунти. Леле колку се зезнав што ја продадов Bad Company 2 ејј. Кој левел си на неа ?
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.559
Поени од реакции
6.669
Ја свртев и што сега? :)
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
И јас ја свртев уште сабајлето.
Сега сакам да прашам дали некој знае како да плескаме мултиплеер, нормално со пиратерија?
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Sendit за 45фунти. Леле колку се зезнав што ја продадов Bad Company 2 ејј. Кој левел си на неа ?
Хаха, а баш ја сакав исто да ја шитнам пошо Bad Company 2 не е многу мој стил на игра и само Squad Rush играм зашо другите не ми прилегаат многу. 11 левел сум сеа и глеам ти дека си фатил 50 и се чудам како о.0 бидејки мене некако многу споро ми се виде левелирањето(ја земав пред летото, но не ја играв едно 2 -3 месеца до сега) , можеби зашто доагам од CoD.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Цццц 10 мисии без проблеми и на последнава се укочи самата игра :A
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Хехе, па ја имам 471 саат играно :) Фан сум на КОД И БФ, нема игра од овие два серијали што не сум ја играл од 2004 па навака по едно 100 саати најмалку.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Не ти е глупо прашањето, баг е проблемот. Не знам дали е до кракот или пак и самиот оригинал заебава.

Значи, почнуваш со мените, влагаш во Campaign - нема Resume Campaign така?

Искочи назад во главното мени, влези пак во Campaign и ќе се врати "Resume Campaign" копчето. :)
Хаха значи какви нубој се овие хаха фала ти многу :)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
^ Проблемот е што и кога ќе отидеш на Resume Campaign отпново ти ја пушта последната мисија, наместо да те даде од последен checkpoint :lud:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Сецка и на Low :)

C2D e8500 3.10
n9800gt 1gb
4gb ram

Помош ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom