Call of Duty: Black Ops

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
GOTY номинација сигурно добива, не знам по што ги оценувате игриве стварно...
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
This aplication has failed to start because d3dx9_43.dll wa not found. Re-Installing this aplication may fix this problem
Зашо ми го покажува ова? ако може некој дами помогне да го најдам овој Dll фајл ке му бидам мн. благодарен :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
GOTY номинација сигурно добива, не знам по што ги оценувате игриве стварно...
Е ајде ти кажи што има тука за goty номинација ? Новите мапи и скинови на мултиплеер или новата кампања на шини ? Го молзат серијалов секоја година dlc продаваат за цена од фул игра.
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
This aplication has failed to start because d3dx9_43.dll wa not found. Re-Installing this aplication may fix this problem
Зашо ми го покажува ова? ако може некој дами помогне да го најдам овој Dll фајл ке му бидам мн. благодарен :)
Пробај преинсталирај го DirectX-от. Ако не сака ни така, најди го на интернет, симни го, и стави го каде треба.

Еве ти и линк со инструкции за фајлот, ако сакаш да го симнеш само него
А еве ти линк за да го надоградиш DirectX-от, или да доинсталира потребни фајлови
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Е ајде ти кажи што има тука за goty номинација ? Новите мапи и скинови на мултиплеер или новата кампања на шини ? Го молзат серијалов секоја година dlc продаваат за цена од фул игра.
Ова што ќе го кажам се претпоставки, но и 99,5% верувам дека ќе бидат точни кога ќе ми стигне играта.
ПРВО и најважно: како можеше минатата година MW2 да биде номинирана, а сега БО да не биде. Да, MW2 беше многу игрива но имаше 150 багови и гличеви што требаше да се поправат уште од излегувањето на играта.
Второ: Играва е полна со content. Има толку многу опции и модови за играње што некои игри кои се специјализирани за нешто, пример за зомби се полоши од самиот зомби мод во оваа игра.
Трето: Графиката и ефектите се одлични! Ја играв само првата мисија на ПЦ, се ми беше ставено на најако и стварно графика е неверојатна. Незнам ти на што ПЦ ја играш па затоа не можам да знам како е кај тебе.
Четврто: Гејмплејот е во принцип ист, што е одлично бидејќи COD фановите тоа го сакаат (20+милиони фанови).
Петто: Игривоста е исто така повторно тука. Нема КОД игра во која сум имал play time помалку од 25дена (зборувам за онлајн competitive). Овој пат има и систем со КОД пари кој ја прави уште по игрива и те тера се повеќе да играш за да отклучуваш камуфлажи, додатоци за оружја ... што го има во многу малку игри.
6. Знам дека ова не ништо посебно за тебе и за GOTY но додавањето на сплит скрин за онлајн competitive е нешто што јас и верувам над 15милиони КОД фанови го чекале долго време! Конечно може другар да дојде кај мене дома и да кинеме заедно онлајн (ова е само за конзолите).
Овие работи, а и многу други за кои сеуште не знам би требало да се доволно за GOTY номинација, а можеби и повеќе. Исто и нема голема конкуренција, која освен Red Dead Redemtion, Halo Reach, Heavy Rain и Alan Wake (иако не верувам дека ќе добие) заслужува номинација ?
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Го средив проблемот со длл-то ама сеа кога пробувам даја пуштам ми се појавува
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Го средив проблемот со длл-то ама сеа кога пробувам даја пуштам ми се појавува
Епа кликни на YES, нека се пушти, изгаси ја како што треба и пак пушти ја, види ако некојо сетинзи ти се изместени да ги направиш
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Стискам YES и ништо несе дешава десктопот си стои све се одвива нормално, исто и со NO и со Cancel
:(((

--- надополнето ---

Ја напраииив проблемот бил што несум ги ископирал фајловите од скидроу у местото на инсталација фала ви на сите енивеј :):smir:
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Стискам YES и ништо несе дешава десктопот си стои све се одвива нормално, исто и со NO и со Cancel
:(((

--- надополнето ---

Ја напраииив проблемот бил што несум ги ископирал фајловите од скидроу у местото на инсталација фала ви на сите енивеј :):smir:
Рестартирај го компјутерот и пробај пак.

--- надополнето ---

Извини не видов дека си го решил проблемот :smir:
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Гомно во боја.Сецка на све живо и диво.Нека ја остаат графиката на IW, приказната и оружјата они.Вака неможе.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
А што компјутер имаш?Pentium 4 Celeron 3.0 GHz и nVidia 7300gt?Па нормално да сецка.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
E ajде де. објасни им го тоа. За него и Crysis2 ќе има тапа графика ... Додека не сте ја играле на најјако или на некоја конзола не ја оценувајте графиката.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Не викам дека е врв играва али воопшто не е лоша и ми се допаѓа што има интересна приказна (сценарио) графиката е доста квалитетна...сеа за сеа no problems
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
Играва си е топ, ама грдата мисија во виетнам каде што излагаат милијарда луѓе е најлошото што го имаат направено. За понатаму не знам, не можам да стигнам. Ама оваа мисија за која зборам е гомно.

--- надополнето ---

Ја минав горенаведената мисија после 40 минутен обид. стигнав до кај изгорените дрва 2 пати, и умирав и ме враќаше назад.
Таман направија нешто добро, и одма со нешто глупо мораше да го заебат.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
33
Поени од реакции
4
Ја инсталирав играва, премногу замрзнува... Пробав да сменам некои параметри во опциите за графика и детали како и резолуцијата од 1024x768 на 800х600. Промени нема...
На една веб страна го прочитав минималниот хардвер за да може да се игра играта... Ова е тоа..
Call of Duty: Black Ops
Minimum System Requirements
OS: Windows XP/Vista/7
Processor: Intel Core 2 Duo @ 2.4 Ghz / AMD Athlon 64 X2 4800+
Memory: 2 Gb
Hard Drive: 12 Gb free
Video Memory: 256 Mb
Video Card: nVidia GeForce 8600 / ATI Radeon HD 2600
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 9.0c

А јас имам ова
OS: Windows 7
Processor: AMD athlon 64 x2 dual core 5000+ 2,61GHz
Memory: 3 Gb
Video Memory: 512 Mb
Video Card: nVidia GeForce 9600GT

И што не е во ред??? Дали е можно да е поради DirectX?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom