Call of Duty: Black Ops

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Шала на страна, ако во Југотон е 3000 денари, тогаш 10 евра помалце.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
823
Поени од реакции
832
Искрено очекував многу повеќе од играта, мислев дека ќе има многу мисии и многу голема приказна, таман се загреав, заврши све.
Графиката е задоволителна, можда на други нема да се бендиса али не бев седнал 4 и кусур години да играм некоја игра, па затоа можеби се греам на графиката мада последното нешто за мене беше Half Life 2, да не кажам некако ме потсетува на тој енџин и Black-Ops.

Друго што ме разочарува е што излегуваат луѓе, од никаде, туку така, незнам дали јас халуцинирам или стварно е така.
2 пати се заглавив и морав да ја рестартирам мисијата, поради багови во играта.

Али тоа е тоа, бар тоа малку што е е напраено сосема квалитетно, и ептен филмски :))), таман да си ја истури нервозата човек на играта.

Оценка 7/10
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Ja zedov igrata no na ruski jazik.Ako znae nekoj da mi dade link da spustam angliski jazik na igrata barem subtile da ima anglisko
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
И може да се игра одсега на нет блек опс!

http://alteriw.net/viewtopic.php?t=79188&f=131

Копирате тоа во папката од зипот, пуштате,чекате, после пак чекате у случај серверот да е паднат.Се глеаме :)
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
..."Apart from the 25 posts, YOU NEED A 6 MONTHS OLD ACCOUNT."

The fuck? Што бе, 6 месеци стар акаунт треба да имам на alteriw.net? o_O
Али ај pre-release е ова, ваљда нема да бара акаунт за конечната.
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
..."Apart from the 25 posts, YOU NEED A 6 MONTHS OLD ACCOUNT."

The fuck? Што бе, 6 месеци стар акаунт треба да имам на alteriw.net? o_O
Али ај pre-release е ова, ваљда нема да бара акаунт за конечната.
Веруј ми колку и да сакаш да играш невозможно е, ќе завршиш во connect loop/downloading game information..Многу ретко влагаш на некој сервер...
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Веруј ми колку и да сакаш да играш невозможно е, ќе завршиш во connect loop/downloading game information..Многу ретко влагаш на некој сервер...
Добро, и онака одамна ми помина меракот по CoD серијалот...
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Според мене игра со најдобра приказна. Филм да направат можат, тек тогаш колку ќе се залетаат по нејзе
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Играва ја симнав од тука

Откако ја инсталирав го симнав и апдејтов и сега кога ја отварам играта ми вика steam must be running to play this game..
не ти е кракната. Копирај го кракот пак од фолдерот во кој се наоѓа апдејтот.

3. Копирајте с'д'ржанието на папка SKIDROW, намирашта се в този торент, в инсталационната директорија на играта.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Го копирав прво кракот од првиот торент,па после и од вториот торент (апдејтот) и повторно истото го покажува..
Си помешал нешто најверојатно. Немораш да го копираш првиот крак копирај го само вториот од апдејтот.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
има некој начин да се игра блек опс на интернет со скидроу верзија? според мене најдобриот мултиплејер од сите Код
 

Kajgana Shop

На врв Bottom