Bin bir gece - Илјада и една ноќ

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Исто и мене, можеби без синхронзиација ќе беше подобра и погледана, вака речиси никој и д ане ја гледа во тој термин.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.695
Поени од реакции
12.108
Турскиот е многу убав јазик, барем мене ми се бендисува кога го слушам.
Башка вака се губи и она што еден филм треба да го донесе -културата и традицијата преку јазикот и говорот. Затоа и не ми се свиѓа овој пристап, како за овој филм, така и за сите други каде е синхронизирано на друг јазик од оригиналниот. Не се доловува нешто кое режисерот и останата екипа го замислувале и стварале со одреден пристап, постапка и цел.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.323
Поени од реакции
7.785
Гледам 68 епизоди 1001 ноќ Шехерезада, мислев дека оние забеганите бајки се, кога гледам сапуницата турска синхронизирана на бугарски. А бе му велам дај не заебавајте мавнете ја оттаму само простор фаќа..... Ќе ја гледал некој :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.012
Поени од реакции
6.040
Се дур е сихронизирана од оние Никаквине од А1 серијата ќе биде сра*е. Таа може е добра, не викам не, ама А1 ја уништиле.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Не мислам дека треба да се биде пионер по секоја цена, оваа синхронизација е тотално аматерска, се намалува општиот тон кога зборуват глумците. Јас сум живеела во Германија, таму се исти германската и англиската верзија. Еден германски глас со години го синхронизира истиот филмски глумец, а оваа е сосем нешто друго. Многу ми пречи, и покрај тоа што многумина велат дека серијата е ок, јас неможам да ја гледам бидејки ме заморува.


Ako te zamoruva ne moras da ja gledas :) nikoj ne te tera so sila..btw za site zboram .. ne vi cinela vaka onaka ... Cim ste pameten narod (makedoncite) aJDe vie naprajte edna serija ??? pa da ja gleda cela makedonija i cel svet ? za nisto ne ve biva samo znaete da treskate zeleni ... ovaa e edna od mnogute serii,ne e nesto naj naj ali pominuva ...nasite glumci se potrudile kolku tolku da bide ok ... I uste ednas kje kazam Naprajte Serija da gledame !!
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
зошто, зошто, зошто синхронизација??? сите коментари се негативни како може и понатаму да продолжат со глупости, многу вештачки изгледа и звучи како роботи да зборуваат :tapp:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
И јас тоа не сфаќам. Можеби е поприфатлива синхронизацијата на турската серија затоа што актерите се птва класа актери од Македонија, а воедно турскиот јазик е погруб и досега го немаме слушано, па затоа може да се премине ова туку така, али синхрионизацијата на латино серија е одвратна.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
sinoca go zagledav ovoj film malce i interesen bil
P.S. ovaa seherezada ili kako ja vikaat so ima malo dete jako pice e:vozbud:
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.812
Поени од реакции
1.082
Турскиот е многу убав јазик, барем мене ми се бендисува кога го слушам.
Башка вака се губи и она што еден филм треба да го донесе -културата и традицијата преку јазикот и говорот. Затоа и не ми се свиѓа овој пристап, како за овој филм, така и за сите други каде е синхронизирано на друг јазик од оригиналниот. Не се доловува нешто кое режисерот и останата екипа го замислувале и стварале со одреден пристап, постапка и цел.

Се сложувам
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
6
Ako te zamoruva ne moras da ja gledas :) nikoj ne te tera so sila..btw za site zboram .. ne vi cinela vaka onaka ... Cim ste pameten narod (makedoncite) aJDe vie naprajte edna serija ??? pa da ja gleda cela makedonija i cel svet ? za nisto ne ve biva samo znaete da treskate zeleni ... ovaa e edna od mnogute serii,ne e nesto naj naj ali pominuva ...nasite glumci se potrudile kolku tolku da bide ok ... I uste ednas kje kazam Naprajte Serija da gledame !!
Кои сме тоа ние македонците, а што си ти. Да јас сум Македонка и се гордеам со тоа, ама тоа нема врска со синхронизацијата. Мене ми пречи и не ја гледам серијата, и имам право да го кажам тоа, а дали ке направат или не македоска серија исто така нема врска со темата.

Се сложувам
И јас целосно се сложувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom