Bin bir gece - Илјада и една ноќ

Ј

јовица11

Гостин
BINBIR GECE -1001 Ноќ е Турска ТВ новела со одлична продукција позади себе. Ќе бидете маѓепсани од ликовите и приказната која ќе ве остави без здив.- најавува А1 за новата турска серија која со прикажување ќе започне сезонава на нивната телевизија.

Што мислите, дали народот ќе се попали по ваков тип продукција (турска серија за прв пат кај нас), или веќе сме презаситени од серии и сапуници, па истава ќе помине ради реда?! Ме интересираат мислења.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Попрво би се самоубил отколку да почнам турски шпански серии да гледам.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Најверојатно ќе биде синхронизирана. :tapp:
Ако не е синхронизирана и ја стават во некој попладневен термин, тогаш ќе привлече гледаност, за прв пат турска серија, посекојдневна содржина, турска музика итн.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Никогаш не би гледал ваква серија..
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Јас како мала бев голем обожавател на книгата 1001 ноќ. Би ја гледала серијава. Нема врска што е турска, не гледам причина зошто не би ми се допаднала. Само да биде тоа што пишува во книгата, а не нешто десетто. И не знам зошто викате "шпанска серија". За вас Аладин, Синбад, Шехерезада, се еднакви со Хосе Армандо и Касандра?
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Јас како мала бев голем обожавател на книгата 1001 ноќ. Би ја гледала серијава. Нема врска што е турска, не гледам причина зошто не би ми се допаднала. Само да биде тоа што пишува во книгата, а не нешто десетто. И не знам зошто викате "шпанска серија". За вас Аладин, Синбад, Шехерезада, се еднакви со Хосе Армандо и Касандра?
Srceee оваа сапуница нема допирни точки со илајда и една ноќ освен името. Се друго ти е копија од шпанските серии.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Ако нема голотија и секс-сцени....ЏАБЕ!:toe:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Oф па не гледам тогаш. Не сум по шпанските серии.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Ќе и фрлам око кај нас само ако не е синхронизирана :tapp:
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Е баш да видам. Ако е синхронизирана немам корист. Инаку не гледам мн серии
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Јас како мала бев голем обожавател на книгата 1001 ноќ. Би ја гледала серијава. Нема врска што е турска, не гледам причина зошто не би ми се допаднала. Само да биде тоа што пишува во книгата, а не нешто десетто. И не знам зошто викате "шпанска серија". За вас Аладин, Синбад, Шехерезада, се еднакви со Хосе Армандо и Касандра?
И јас прво си реков дека се приказните од 1001 ноќ и дека би ја гледал и да е на турски, барам на гугл и што да видам. Некоја си нова сапуница.

Инаку еве еден мини серија: Arabian Nights (6 приказни, сето заедно 3 часа, вики линк). Мислам ја имаат давано и на телевизија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom