Bin bir gece - Илјада и една ноќ

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Oд вторник во ударен термин на А1 - 20 часот започнува серијава и тоа СИНХРОНИЗИРАНА НА МАКЕДОНСКИ.
Отсега на А1 ќе се синхронизира се што е вон англиско говорно подрачје.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Турска серија - синхронизирана на македоски



:vozbud: :vozbud: :vozbud:

А јас да му ебам крвта на А1 ако почнат да синхронизират племе нивно смрдено.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.470
Ти ибам сапунот. Јас сакам да се врати 1001 ноќ на Сител. Тоа беше забавна емисија :siski:
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
6
1001 НОЌ е турска романтична теленовела,
снимена и прикажувана на Kanal D во три сезони од 2006 до 2009 година. Автори на приказната се Mehmet Bilal и Murat Lütfü, а режијата му припадна на Kudret Sabanci.
Теленовелата со голем успех се прикажуваше во Кувајт, Романија, Бугарија и Азербејџан, а за сезоната 2009/10 ексклузивно е најавена и на А1 Телевизија.


1001 НОЌ - BINBIR GECE
ЕВЕ ОВАА НЕ ЧЕКА УШТЕ И СИНХРОНИЗИРАНО. БЉАК.
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
67
Поени од реакции
3
иако не гледам сапуници ама оваа мислам дека ќе биде поинтересна од шпанските серии
затоа што е турска серија
а интересно е во тоа што ова ќе биде многу поразлична серија
значи турција е муслиманска држава и нормално дека ќе има некои нови нешта што нас би ни биле поинтересни за гледање
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
За разлика од Јужно Америчките срања Турската кинематографија е далеку подобра, секогаш дејството е од обичниот живот а не како во срањата од Јужна Америка секогаш е истата тема, во една куќа сите жени се курви, не се знае кој на кој ебе и кој од кој има дете и пари колку сакаш, животот не е ни најмалце таков.
Доколку се двоумите мој совет ви е да преминете на Турските серии ама пак таму нема убави жени на кои ќе :drk:.
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
6
Да Турската кинематографија е подобра, затоа ја гледаме само ние, турците и арапиштата. Инаку Сони ентертејмент влезе во сериозна продукција на шпански серии, епа сега види која е подобра продукција. Ако си муслиман и тоа ти е поинтересно, извини ама мене не ми е.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Да Турската кинематографија е подобра, затоа ја гледаме само ние, турците и арапиштата. Инаку Сони ентертејмент влезе во сериозна продукција на шпански серии, епа сега види која е подобра продукција. Ако си муслиман и тоа ти е поинтересно, извини ама мене не ми е.
Ти мори моме имаш ли гледано некогаш Турски филм или за тебе Холивудската продукција е се на светот?
Види кои тематики ги обработуваат Турските филмови, се е од реалниот живот, она што навистина може да ти се случи?
И ти сонуваш за богатство и принцот на белиот коњ ама тоа го има само во Јужно Америчките серии :helou:
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
6
Мора да си муслиман штом вака здушно ги браниш турските серии. Па да ли знаеш какви реални серии има во Индија, во русија и Кина, па никој не ги гледа во западниот свет. Ти очигледно тежиш кон истокот, ама тоа е право на избор. Јас вакви лимунади не гледам, па учте синхронизирани. Бљак.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
За разлика од Јужно Америчките срања Турската кинематографија е далеку подобра, секогаш дејството е од обичниот живот а не како во срањата од Јужна Америка секогаш е истата тема, во една куќа сите жени се курви, не се знае кој на кој ебе и кој од кој има дете и пари колку сакаш, животот не е ни најмалце таков.
Доколку се двоумите мој совет ви е да преминете на Турските серии ама пак таму нема убави жени на кои ќе :drk:.
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

The humor is killing me.

Најтрагично е што некои луѓе кои ги кртикуваат шпанските серии не ни знаат од каде доаѓаат. Univision и Telemundo 90% од сериите кои се даваат кај нас се од овие две куќи. И двете се од USA. Univion e сопственост на NBC Universal која стои зад NBC телевизкиот канал, истиот канал кој е дом на Heroes,The office, Friends, Seinfield, Mad About You, Frasier, ER, ,Will & Grace и стотици други.

Да да јас не гледам никакви самунски опери ама за квалитет се знае кој има подобар, да не било така турците немало да се мачат да ги имитираат американските серии.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Токму така. Сите ги критикувате латино сериите затоа што имате пар сцени видено од нив.
Во никој случај не може турска продукција да се спореди со оние продукции кои продуцираат латино сапуници, која ви е споредбава? :toe: Можеби турските се од реалниот живот, али богами има принцови и принцези и коњи и злобнички, со таа разлика што турска епизода трае 90 минути за разлика од латино која трае 45 минути, па види која ќе биде поразвлечена.
И мислите дека може да се долови ефект на серијава (муслимански обичаи, турска музика) со синхронизација на македонски?
КЛОН како серија обработуваше меѓу другото и тема за муслиманската религија, традиција и култура до степен на совршенство и тоа не може да се мери со една турска серија, синхронизирана на македонски.

Турска кинематографија боље од јужно америчката:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:Абе се преслушувате ли што ќе напишете воопшто?:pos2::pos2:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
После Клон нема веќе квалитетни сапуници и на сите содржината им е иста.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
После Клон нема веќе квалитетни сапуници и на сите содржината им е иста.
Има, и тоа како. Не значи дека после Клон нема ништо квалитетно бразилско. Само погледни содржини и трејлери од нови бразилски серии кои пленат со реална содржина и убавина. Само што последниве години кај нас преслабо ги откупуваат најверојатно заради тоа што се поскапи, но се доста квалитетни и јаки.

Duas Caras, Paraiso Tropical, Caminho das Indias, Paginas da Vida и мн. други.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

The humor is killing me.

Најтрагично е што некои луѓе кои ги кртикуваат шпанските серии не ни знаат од каде доаѓаат. Univision и Telemundo 90% од сериите кои се даваат кај нас се од овие две куќи. И двете се од USA. Univion e сопственост на NBC Universal која стои зад NBC телевизкиот канал, истиот канал кој е дом на Heroes,The office, Friends, Seinfield, Mad About You, Frasier, ER, ,Will & Grace и стотици други.

Да да јас не гледам никакви самунски опери ама за квалитет се знае кој има подобар, да не било така турците немало да се мачат да ги имитираат американските серии.


A ti kazimi mene dali Makedonija samata ke napravi nesto,ne catali se so drugi zemji kako sto e USA i ne prajse ko da si nekoj amerikanec ili anglicanec,,,turcite barem se potrudile nesto i napravile,ti kazimi mene makedoncite kaj se tuka:tapp:
Mnogu se nerviram koga nekoj makedonec ili albanec ke treska gluposti za Turcija ili za turksi filmovi.. Kaj ste vie bre luge kaj ste? osven ajvar od piperki nemate nisto..:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom