Better Call Saul

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
И јас кога започнав да ја гледам серијата не очекував нешто премногу од неа. Мислев дека после огромниот успех на Breaking Bad, сакаат само да ја "измолзат" франшизата, да пробаат на стара слава со ББ да направат нешто за што не очекував дека ќе биде ни приближно толку добро.
Ако добро размислиш, баш ликовите од Better Call Saul ја направија Breaking Bad да биде интересна. Пред да се појават Saul, Mike, Gus Fring, Hector Salamanca и близнаците во трета сезона Breaking Bad беше тешко срање. Од друга страна за наша среќа, сите досадни ликови од Breaking Bad ги нема во Better Call Saul.
Башка што единствениот добар женски лик (Лидија) се појавува тек во 5та сезона.... А овдека плус ја имаме и незаменливата Ким :uzi:
 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.043
Мене па не ми е врв серијава некако. Досадна ми е, ради Мајкл ја гледам највеќе.
Ликовите ги знаеме, спојлерите ги знаеме, едино останува да се види што ќе се случи со Ким. Мада најверојатно или ќе се разделат со Саул или ќе биде убиена.
Овие Лало мало истото ќе ги снајде. Начо е добар лик ама ќе го јаде прв у последнава сезона, гарант.

Гус е толку остарен и пропаднат што секоја сцена му е у темница. Мајкл е ист, он е како Морган Фримен цел живот исто стар. Мене не ми смета толку многу тоа иако се приметува и кај Саул. Добро е на праена од тој аспект, камери мамери и слично.

Само нека не се сељачат да ги враќаат Џеси и Волтер, нема никаква потреба од такво нешто. Иначе Џеси и Чак се комшии.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
И јас се вакцинирав, дали да очекувам повик да глумам во Better Call Saul?
Coincidence or not?

:свиркам::свиркам:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom