Better Call Saul

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.368
Поени од реакции
52.196
Ќе има се повеќе и повеќе најави од сега, па мислам дека е време да се отвори нова тема за да не ја мешаме во темата за Breaking Bad.

Untitled.png

Верувам дека нема потреба за некакво посебно објаснување. Серијата ќе биде како приквел на Breaking Bad. Ќе се фокусира на адвокатот Сол Гудмен, околу 6 години пред да се вплекта со Волтер. Ќе имаме можност да видиме како од некој нормален адвокат, стигнал до адвокатот кој го запознавме во Breaking Bad.

Ќе почне во февруари 2015та, а веќе се излезени два тизери


 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Закон. Мене Walter и сите актери ми беа многу добри, али најдобрата ствар од Breaking Bad беше атмосферата на Gilligan и целото место, што за среќа пак ќе имаме можност да ја "преживееме". Ќе се гледа Breaking Bad пред ова уште еднаш! :)
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Одамна ја најавуваат, се надевам дека ќе биде барем пола од што беше BB :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.884
Поени од реакции
83.318
Педерче одвај чекаше темата да ја отвори за лајкче да собере.


Се надевам дека ќе биде квалитетна серијава бидејќи вообичаено спин-оф серии имаат искуство да бидат флопови. Се надевам на добар баланс на комедија и драма. Ете у меѓувреме можат да видат како тоа се прави во Фарго, ама не ни сомневам во Винс дека ќе направи нешто и те како квалитетно. Сол Гудман е е ептен јак лик глумен од ептен јак човек така да има потенцијал за нешто ептен добро, сепак не ги кревам премногу очекувањата за серијава за да не бидам ептен разочаран на крај. Сепак I BELIEVE IN SAUL !
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.647
Поени од реакции
18.298
WOW, како не сум ја видел темава? мислам дека еден лик кој може да одглуми кул тип до толкава мера, нема да разочара, како што кажа и Dragonsky, само фацата да му ја видиш јасно е све, веруваме во епското дело на Сол Гудман :D
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.988
Поени од реакции
14.640
Ви се свиѓа ?

"Better Call Saul" Better Call Saul - Trailer - Extended Preview - The Songuf dobar koment

I hope this is not a money making trick like the enitre series of walking dead

 
Последно уредено:

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.907
Поени од реакции
5.927
Back in June, AMC announced that the 10-episode first season would launch in February, three months later than originally planned, and that it had already ordered a second season of Saul that is slated to hit the air in 2016.

Не видов дека е спомнато, ако има, а не сум видел, не сум при здравје. :D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
еве тизер трејлер со официјалното лого и датумот на премиера

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.884
Поени од реакции
83.318
Available in my country ?

Thank you based AMC :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom