Better Call Saul

Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Не се гледа серијава без српски/хрватски превод, а нигде не може да се најде у пм.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Ич не го сакав Чак после тоа шо му го направи на Џими минатата сезона, ама во епизодава изгледаше многу поразумен од претходно. Пак е идиот со тоа шо мисли дека е подобар од сите, ама барем можам да разберам зошто му е смачено од игрите на Џими.

Настрана од тоа, Туко е еден од најинтересните ликови и во BCS и во ВВ. Се надевам ќе се појавува почесто тука. Иако знаев како ќе завршат и тој и Мајк ради BB, тие сцени сепак беа цело време напнати. Tight, tight, tight!


Дечкото да не ви е познат?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Дечкото од салонот за мебел што беше у подрумот, првата жртва на ВВ.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Крејзи Ејт!

*гифче од реакцијата на Волтер Вајт кога Џеси му кажа дека работи со некој тип што го викаат Крејзи Ејт во стил „ме заебаваш, што име е тоа“*
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Налетав на темава, не знаев дека веќе излегле 4 епиоди од втора сезона :brlav:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
‘Better Call Saul’ Renewed For Third Season At AMC

Последнава беше гњаважа од епизода... а и што да се очекува кога најдосадните сцени се со Ким и Чак во нив, а епизодава пола беше посветена на нив, па згора на се и заедно имаа момент. Заспав.
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
До сега поинтересни ми се дешавкиве на Мајк,со Џими не се дешава ништо интересно.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Мене на обратно, не сум толку заинтересиран со Мајк и гангстерската приказна, со Џими не се дешава многу, но и тоа малце шо се дешава ептен добро е прикажано. Серијата нема утка засега
 

Благоев

The Spartan General
Член од
8 јануари 2014
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.087
Ken Wins по втор пат го јадеше стапот. Сега и од Џими. :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Мајк како ги реши :aplauz:

Нека ме потсети некој што скоро ја гледал ББ, на крајот внуката на Мајк ги добива парите што ги штедеше за неа или не, оти се сеќавам имаше некои сцени кога полицијата му го заплени сефот но не ми текнува дали сите пари му ги земаа.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Мајк е matherfucker,последната епизода ме потсети на ова.


 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Кој е следен да се појави во серијава после The Cousins? Џеси? :icon_mrgr:

Инаку засега случкиве со Мајк се ептен поинтересни, Џими како да е во сенка, не му се допаѓа работното место. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom