Battlefield 3

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
За играва не треба да се кажува кој како и зошто. Ветуваат дека ќе биде една од најдобрите FPS до сега со новиот Frostbite 2 енџин.



Штотуку излезе gameplay trailer и изгледа ФЕНОМЕНАЛНО. Не дека се гледа кузнае колку но од тоа што се гледа дефинитивно EA и DICE имаат нешто навистина уникатно.


Како што гледам графички играва ќе биде права убавица. Осветлувањето во играта е дефинитивно едно од најдобрите.


Што мислите дали оваа година играва може конечно да се држи рамо со рамо со Modern Warfare 3?

Како што гледам ДА

--- надополнето ---












 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Доколку IW не направат револуционерни промени во mp-то на mw3 можно е battlefield 3 да го заземе тронот, додека пак не верувам дека ЕА и DICE ќе направат подобра синглплеер кампања од Infinity...
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
На Βattlefield 3 и правам пре ордер уште сега месециве кога ќе соберам пари од роденден. Уште кога беше најавена ќе направев да имав пари, не ми треба да гледам гејмплеј или графика знам дека ќе бидат неверојатни :)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.891
Што мислите дали оваа година играва може конечно да се држи рамо со рамо со Modern Warfare 3?
Хммм... Рамо до рамо со Modern Warfare 3...
First of all, MW3 е само најавена. Нема АПСОЛУТНО НИКАКВО инфо за играва.
Второ, ако ги споредуваме BF 2 со CoD 4: MW и BF:BC2 со MW2, 2те Battlefield ги јадат 2те Modern Warfare во multiplayer сегментот ЗА МНОГУ! Ако тоа "конечно" ти беше наменето за single player делот - има време, ќе видиме.
Трето: ми се свиѓе новиов енџин :)
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Хммм... Рамо до рамо со Modern Warfare 3...
First of all, MW3 е само најавена. Нема АПСОЛУТНО НИКАКВО инфо за играва.
Второ, ако ги споредуваме BF 2 со CoD 4: MW и BF:BC2 со MW2, 2те Battlefield ги јадат 2те Modern Warfare во multiplayer сегментот ЗА МНОГУ! Ако тоа "конечно" ти беше наменето за single player делот - има време, ќе видиме.
Трето: ми се свиѓе новиов енџин :)
Не е рамен COD серијалот со Battlefield. И двата се одлични ама батлфилд ми се секогаш за нијанса подобри.

--- надополнето ---

А и кој го боли за синглплеер кога ќе слушне Βattlefield :) Се знае батлфилд за што е. А сега со подршката за 64 играчи, авиони и конечно можноста за лазење имаме баш игра од вистинскиот серијал Battlefield, a не bad comapny.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
а кога точно треба да излезе игрицава..?
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419



Не сакам да избрзувам, сепак далеку е од финална фаза играта, меѓутоа сметам дека DICE полека се искачува на првото место кога станува збор за внесување на воена атмосфера во игрите.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Не е културно да велите дека Батлфилд 3 ќе ја исплеска по задникот МВ 3, иако и двете ќе бидат спектакуларни.
покрај овие тука се МЕ 3,Крајзис 2,АК-брадрхуд.
годинава ги поседува сите предиспозиции за да стане no.1 во гејминг светот.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Абе DICE и EA само ја рекламираат играва ама на крајо штурец... Call of Duty, Battlefield, Medal of Honour, се тоа ти е исто срање во боја.

Секоја воена ваква игра се рекламира со некаков напредок ама тој нигде го нема. Од 2007 па наваму сите воени пукачки игри се варијации на тема, а темата веројатно е CoD 4.

Колку сакаат нека се плескаат по задници, за нигде се, досадни се.

Од што имам забележано, FPS е жанр кој константно еволуира ама бавно. Воениве ФПС како да ги успореа работиве повеќе од колку што требаше. Сепак, брзината на еволуирање сеуште е во нормалните граници, според мене.
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Не е културно да велите дека Батлфилд 3 ќе ја исплеска по задникот МВ 3, иако и двете ќе бидат спектакуларни.
покрај овие тука се МЕ 3,Крајзис 2,АК-брадрхуд.
годинава ги поседува сите предиспозиции за да стане no.1 во гејминг светот.
Секоја година што доаѓа е no.1 во гејминг светот...иначе се согласувам со тебе дека не е сигурно дека Battlefield ќе ја исплеска MW3.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Ќе чекам торент и дефинитивно не штедам гигабајти.
BC2 ме воодушеви така да ова мислам дека е уште појако. :vozbud:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Gears of War 3 ја закажаа за 22 Септември, што значи оваа ќе излезе при крај на Октомври до средина на Ноември според мене. Како и да е играта сега за сега изгледа феноменално допрва ќе се средува ќе се шминка па да биде бомбона.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Кога станува збор за EA сум по малку скептик.Но BFBC2 и MoH не беа воопшто лоши така да со малку повеќе сериозност BF3 може да застане рамо до рамо со MW3 или пак да биде над MW3 доколку IW не се потрудат да сменат нешто во гејмплејот и графиката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom