Battlefield 3

Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Точка А) Играта не е излезена, излезе само еден за нигде трејлер а сите веќе го издркавте! Трејлерот ем што ништо не покажува, и од филмска страна гледано е за нигде. Ај да беше некој трејер ко Alice Madness Returns (или ко Dead Island) ај. Ама вака незнам.
Б)Играта не е излезена, а исто не е излезена ни MW3.
В)Поголеми се шансите да биди уште една генеричка современовоена пукачка игра. Истото важи и за MW3.

Абе да ми беше станат ќе ми паднеше...
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
Кога станува збор за EA сум по малку скептик.Но BFBC2 и MoH не беа воопшто лоши така да со малку повеќе сериозност BF3 може да застане рамо до рамо со MW3 или пак да биде над MW3 доколку IW не се потрудат да сменат нешто во гејмплејот и графиката.
За DICE станува збор, поконкретно кажано :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Едно е сигурно, играва нема да можете да ја играте на windows xp. Препорачано е 64 битен оперативен систем со подржка за директ х 11. Сето тоа е заради Frost Bite 2. Како и да е има многу време да си направите надграба на системот кој нема до сега :)

--- надополнето ---

А да и ќе има бета верзија ДУРИ месец Октомври. Што значи околу 25 Ноември ќе ја чекаме играва.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Поголеми се шансите да биди уште една генеричка современовоена пукачка игра. Истото важи и за MW3.
Нема шанси туку тоа и ќе биде, затоа и не се оптеретувам веќе во последниве години бидејќи знам што да очекувам.
апгрејдни енџин, и воала, ги имаш парите на пубертетлиите кој ќе ја купат без обзир што во замена за нивните парични средства добиваат тупеачка игра која е привлечно нашминкана.

 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Едно е сигурно, играва нема да можете да ја играте на windows xp. Препорачано е 64 битен оперативен систем со подржка за директ х 11. Сето тоа е заради Frost Bite 2. Како и да е има многу време да си направите надграба на системот кој нема до сега :)

--- надополнето ---

А да и ќе има бета верзија ДУРИ месец Октомври. Што значи околу 25 Ноември ќе ја чекаме играва.
Фала богу, редно беше.
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Нема шанси туку тоа и ќе биде, затоа и не се оптеретувам веќе во последниве години бидејќи знам што да очекувам.
апгрејдни енџин, и воала, ги имаш парите на пубертетлиите кој ќе ја купат без обзир што во замена за нивните парични средства добиваат тупеачка игра која е привлечно нашминкана.

Minecraft да не ти е поинтересна ?
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Minecraft да не ти е поинтересна ?
ИХ. АХА. ЛОЛ. Чекај, од каде сега Мајнкрафт?
Да речиме, значи замислена ситуација, дека мајнкрафт е слаба игра, 4,3333/12 на некоја си скала. БФ3 веројатно ќе е на 5,010101/12. Можи поарна ама пак тапа.

Плус не се само тие две во цел свет, колку толку има некаков избор.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
^

Одлично е ми се допаѓа. Втор дел на 16 Март. Чекаме
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
WASD?

Конечно, конечно да се види што може да се постигне на компјутер освен Crysis. :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
I was at last night's GDC preview event for EA DICE's Battlefield 3, and holy sh*t, does it look insane. DICE showed off the PC version of the game, and I can say without a doubt that this is the best-looking first-person shooter to date. Sadly, they didn't let us play it ourselves.

Уште кога го видов првиот трејлер каде што имаше 2-3 слики прво што ми влезе беше осветлувањето. ЕПТЕН го погодиле бравос. И добро е што оваа година ќе биде посебно правена за пц а не само порт од конзолите.
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Изгледа одлично, али да не испадне после, дејството да се одвива само по тоа градовите во Ирак, Иран, Авганистан итн..
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Изгледа одлично, али да не испадне после, дејството да се одвива само по тоа градовите во Ирак, Иран, Авганистан итн..
УФ значи таму ми е омилено еј, камо да биде цела таму. Се молам сигл плеер кампањата да биде убава, да има цел да има приказна. Почнуваат да ме нервираат веќе сите прават сигл плеер 5 часа коллку за без врска.
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
УФ значи таму ми е омилено еј, камо да биде цела таму. Се молам сигл плеер кампањата да биде убава, да има цел да има приказна. Почнуваат да ме нервираат веќе сите прават сигл плеер 5 часа коллку за без врска.
Да да, и јас би сакал кампањата да биде интересна и да трае 8-9 часа минимум...и кога би размислил поубаво, не би било лошо целата игра да се одвива по градовите, затоа што сите фпс девелопери сакаат да внесат најразлични егзотични локации да биде интересно, па би можеле да ја сместат Battlefield 3 во урбани средини, да се одвојува од сите.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Сакам нешто во стиолот на Black Hawk Down :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom