Barclays Premier League - Season 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема за следната сезона?


  • Вкупно гласачи
    83
Статус
Затворена за нови мислења.

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.657
Поени од реакции
8.986
Старите навики не умираат,може да ги снема на една година само...Сеа и со тотенхем смирување и таман до нова година на 7мо место.Ние ќе бркаме опстанок за титула.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.363
Поени од реакции
11.725
На западу ништа ново, стално губиме на Етихад па и не е некоја трагедија ова. Лошо е ако има порази од Свонси, Сандерленд, и слични екипи на нив. Таман да се консолидира екипата па да се атакува против Тотенхем
ЗНачи сити не е мерило за ливерпул,така?Ја па мислев со потрошени толкави пари на играчишта летово, ќе игравте за титулата. АЈде да ве видиме против тотенхем како ке се покажете.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ама Форест Гамп се смета за еден од најфит бековите во светот, нели? ;) Затоа е чудно како дебел 18 годишњак ги изиграл сите утакмици по 90 минути и покрил толкава далечина.
18 годишњаков летово се напумпал, барем така го прикажаа после СП. :D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
12.739
Поени од реакции
13.400
Ја мислам дека Ламела ќе им пресуди,сеа е гладен за игра,а мислам дека нема повкусен и полесен залак од Ливерпул:icon_lol:.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.077
Поени од реакции
164.609
18 годишњаков летово се напумпал, барем така го прикажаа после СП. :D
Daily Mail се ќе прикажат за кликови :) дечкото имаше само една недела одмор за да се вклопи што побрзо во екипата, се врати порано.

последната утакмица со Сотон http://s1375.photobucket.com/user/protaras2003/media/4d0aRzh_zps9555af58.jpg.html

летово во Америка http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/audio/video/2014/7/29/1406626552157/Luke-Shaw-races-down-the--017.jpg
 
R

red.devil

Гостин
Реално тоа што има вишок килограми има. За Шо зборам. Затоа имаше посебни тренинзи, ако сака место во стартни 11 ќе си го врати фитнесот инаку Рохо ќе ја има честа да има резерва од 30м фунти. Тоа што лани истрчал толку повеќе не е битно. Битно е за што ќе е способен понатаму. Убаво рече Фросе, нека се одмори сега, имаше бурно лето и на ова што му се деси нека гледа како среќа во несреќа и да видиме како ќе го прифати предизвикот.
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
16.972
Поени од реакции
34.229
Ловрен :facepalm:

На Морено му се простува пошто му е деби у Англија (следна ваква и тој нека се гони у пичку матер).

Али Ловрен :facepalm: Ќе ти ебам ја тебе Саутемптонот сакат :facepalm:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.430
Не заборавајте...Ливерпул изгубија од шампионот и сеуште имаат два бода повеќе од Манчестер. Имаат добра игра, нов тим а Сити се стариот ист тим без големи измени.
Со Балотели, фит Чан се ќе биде подруго. иако изгубија 3-1 јас сум задоволен од Ливерпул, пак ке газиме годинава. Ние изгубивме од Сити на гости, Манчестер изгубија од Свонси дома и пази молим те Лузерпул...кое лицемерие човече:)))))))))))))))
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
16.972
Поени од реакции
34.229
Не заборавајте...Ливерпул изгубија од шампионот и сеуште имаат два бода повеќе од Манчестер. Имаат добра игра, нов тим а Сити се стариот ист тим без големи измени.
Со Балотели, фит Чан се ќе биде подруго. иако изгубија 3-1 јас сум задоволен од Ливерпул, пак ке газиме годинава. Ние изгубивме од Сити на гости, Манчестер изгубија од Свонси дома и пази молим те Лузерпул...кое лицемерие човече:)))))))))))))))
Не ни смеат такви термини да се користат у темава, али по еден пораз се глеа кој каков е, што се чекало да се каже, а утре мене некој ќе ми каже сум бил неподнослив. Двоен аршин.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.657
Поени од реакции
8.986
Рики сонцето се буни за ремет офффффффф,тој летото го потроши на темава и јунајтед
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.077
Поени од реакции
164.609
Да не бевме пациенти ќе ги земавме Лалана, Ловрен, Чан, вака ќе се задоволиме со MOTM од финале ЛШ :icon_lol:
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.363
Поени од реакции
11.725
Не ни смеат такви термини да се користат у темава, али по еден пораз се глеа кој каков е, што се чекало да се каже, а утре мене некој ќе ми каже сум бил неподнослив. Двоен аршин.
Леле не ме терај да ти ги вадам постовите после поразот од свонси ,комедии ке ти биде постов.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom