Barclays Premier League - Season 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема за следната сезона?


  • Вкупно гласачи
    83
Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.683
Поени од реакции
43.596
Оваа беше на сила, традиционално лошо игра Челзи со КПР. Ама дека три месеци Челзи нема саглам победа, апсолутно неточно.
Која на пример? :) Голот за победа во Хул кикс на голманот ем 3 шута у оквир - 3 голови, гостувањето во Вест Хем беше победа на сила, против Евертон во 90та минута, со Вила искрено не ја гледав ама според коментарите кај вас во фан клуб исто сте тепале на сила. :) Од Свонси во средина на Јануар, кога ги утепавте за сите пари. Едино против Стоук бевте нешто поарни. :)
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Ауу Челзи сезонава ја доби во стил на Јунајтед, немаат една салам победа последните 3 месеци. Или кикс или на среќа/сила. Јебига, поарно што тепаа, ќе се уфилмав дека имаме шанса за титула. :)
Vie pa zadnive 3 utakmici izigravte samo dobro i ke ste imale sansa za titula.:pos:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.735
Поени од реакции
11.205
Па богами, оваа ви е последна титула што ќе ја освоите во премиер.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.683
Поени од реакции
43.596
Vie pa zadnive 3 utakmici izigravte samo dobro i ke ste imale sansa za titula.:pos:
Според формата и играта на Челзи не за друго. Иначе Јунајтед во никој случај не заслужува титула сезонава. :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Ауу Челзи сезонава ја доби во стил на Јунајтед, немаат една салам победа последните 3 месеци. Или кикс или на среќа/сила. Јебига, поарно што тепаа, ќе се уфилмав дека имаме шанса за титула. :)
Ако и со нерешено на Челзи ќе се уфилмаше дека Јунајтед има шанса за титула, да ти дадам бројче од еден психијатар, ептен е добар до сега многу фанови има решено од нереални амбиции :D

А иначе за првото се сложувам комплетно, месец уназад го правам муабетот за ова, со таа разлика што Јунајтед пред некоја сезона кога ја освои титулата ја освои со срање тип и добар менаџер а Челзи ја освои вака со добар тим и добар менаџер..што според мене со добар тим и менаџер глупо е на "среќа" да освоиш титула пошто другите не ги бива ама....лагана титула си е лагана титула :roker::pijanco::jeeee::pijani:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Која на пример? :) Голот за победа во Хул кикс на голманот ем 3 шута у оквир - 3 голови, гостувањето во Вест Хем беше победа на сила, против Евертон во 90та минута, со Вила искрено не ја гледав ама според коментарите кај вас во фан клуб исто сте тепале на сила. :) Од Свонси во средина на Јануар, кога ги утепавте за сите пари. Едино против Стоук бевте нешто поарни. :)
Победата против Евертон изгледа дека е на сила само за некој што го гледа натпреварот. Тотална доминација на целиот натпревар. Минатото коло со Стоук, тотална доминација. Њукасл на Стемфорд исто така. Натпреварите со Барнли и Сотон во кои Челзи беше многу подобар противник, а не победи. Со Хал беа подобар опонент, несмасни реакции направија да изгледа тежок мечот.

Затоа не се воопшто три месеци. Односно се, за оние што ги гледаат само резултатите.
 
Последно уредено:

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Според формата и играта на Челзи не за друго. Иначе Јунајтед во никој случај не заслужува титула сезонава. :)
Spored formata i igrata ako gi racuname zadnjive 3 meseca, mozda samo Arsenal e u bolja formda od Celzi, ako gledame za cela sezona tabelata si kazuva sve.
Па богами, оваа ви е последна титула што ќе ја освоите во премиер.
Zasto nema da se vika ligava pojse Premier. :icon_lol:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не сакам теории на заговор, но последните три победи Челзи ги остварува по грешка на противничкиот голман- МекГрегор, Беговиќ и Грин. Заговори против Челзи?!
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Па богами, оваа ви е последна титула што ќе ја освоите во премиер.
Имаш во текот на сезоната едно 45 различни мислења. За секој период по едно. Кога ЛВГ беше очаен, како и Јунајтед, тогаш иднината беше темна, Челзи ќе доминира и сезонава и наредните што следат итн. Когa Јунајтед почна да игра нешто подобро, веднаш Јунајтед може до титула, ова е последна титула на Челзи итн.

Немој, смешно е.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.683
Поени од реакции
43.596
Ако и со нерешено на Челзи ќе се уфилмаше дека Јунајтед има шанса за титула, да ти дадам бројче од еден психијатар, ептен е добар до сега многу фанови има решено од нереални амбиции :D

А иначе за првото се сложувам комплетно, месец уназад го правам муабетот за ова, со таа разлика што Јунајтед пред некоја сезона кога ја освои титулата ја освои со срање тип и добар менаџер а Челзи ја освои вака со добар тим и добар менаџер..што според мене со добар тим и менаџер глупо е на "среќа" да освоиш титула пошто другите не ги бива ама....лагана титула си е лагана титула :roker::pijanco::jeeee::pijani:
Абе види не одма, ама ако ги тепаме Сити после, ќе ви дојдевме на 6 поени и со евентуална победа на СБ ќе имаше огромен притисок врз Челзи и од Јунајтед и од Арсенал. Според мене пак Челзи ќе беше првак, дури и во случај на кикс денеска. Ама ќе се јавеше надеж кај секој фан на Јунајтед и Арсенал, тоа е сигурно. :)
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.499
Поени од реакции
2.782
Неее бе едноставно ние немаме среќа па тоа ти е....:place:.
Секоја утакмица мора да примиме глупав гол аман више аман!!!
Како не го даде тоа Филипс у пи*ку матер па со квалитетни екипи имаш една до две шанси и мора да ги искористиш тоа му шутира по средина ебате :(.
Едноставно заслуживме и кај нив у гости и кај нас дома бод. Среќа засега ние немаме, тоа е тоа.
Грин не го кривам ова му е прва грешка досега од кога е во клубот, на секого му се случува.
Многу ми е жал што изгубивме бод, дечкиве истрчаа машки, дуели, тврда игра...ахх бее!
За оваа утакмица и за Ливерпул што не тепаа педерски у последна секунда ми е најкриво сезонава.
Навивачи, загреана атмосфера, убаво време, убав ден...пу бе!!!
Ништо. Идеме по потешкиот пат, тоа е тоа. Ќе ги испаѓаме Хал или Сандерленд. :D
Come on Hoops :).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom