Barclays Premier League - Season 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема за следната сезона?


  • Вкупно гласачи
    83
Статус
Затворена за нови мислења.
H

HoT IcE

Гостин
Мурињо ке се пензионира од фудбалот, ако ја изгуби титулата од Арсенал. Сигурен сум.
Ne veruju deka ima sanse da se desi takvo nesto, protiv Arsenala ke si gu osiguramo ja mislu i onakoj su ni pacienti i svaku nadu za titulu ke im gu zememo,
sg nesto silu zimav haha :>
Ama ako gu izgubi titulu neka se vrati kako preveduvac, barem znae dva tri jazika :>
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Челзи е како Барселона преклани. Си направија солидна разлика во првата полусезона, втората полусезона после мечот со ПСЖ играат како на џојстик да се ама си користат џокери. Ќе ја освојат само прашање на време е кога.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Сезонава мислам дека скоро е јасно кој ќе биде шампион. И нормално и навивачки е да се надеваш, без разлика на ситуацијата и околностите. Јас исто во себе се надевав лани дека ќе се случи чудо и дека Челзи од трет план ќе им а грабне титулата на Сити и Ливерпул.

Но, ако нешто треба да ги радува фановите на Арсенал, тоа се оние ugly wins што напати ги остварија сезонава. Последната беше вчера со Барнли. Тоа не го правеа во минатото. Белерин, Кокелин, распукан Жиру, ваквите победи и второ место. Треба да бидат задоволни со сето ова. Можеби е добар показател за во иднина.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.969
Поени од реакции
11.608
Како беше таа страната кај што може да се гледа СК, Аренаспорт и остали програми? Фала. :)
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.229
Поени од реакции
5.237
Каква мртва утакмица још па коментатора кд га слушну, толко , крај ми се дешава
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Fun fact: Ако Челзи ги добие преостанатите 3 мечеви до крајот на месецов ќе си ја осиграат титулата.
 
R

red.devil

Гостин
Нема титула... :place:

А што му беше на помошникот на Мурињо што славеше пред Ремзи? Се имаат закачено нешто или само сака казна?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.683
Поени од реакции
43.596
Ауу Челзи сезонава ја доби во стил на Јунајтед, немаат една салам победа последните 3 месеци. Или кикс или на среќа/сила. Јебига, поарно што тепаа, ќе се уфилмав дека имаме шанса за титула. :)
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Оваа беше на сила, традиционално лошо игра Челзи со КПР. Ама дека три месеци Челзи нема саглам победа, апсолутно не e точно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom