Barclays Premier League Season 2013 - 2014

Кој ќе ја освои Премиер Лигата?


  • Вкупно гласачи
    289
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
16.987
Поени од реакции
34.235
Тек сеа читам дека и у нивни фан клуб ни се смееле :facepalm: Е тоа се прави лузери :tapp:

(не зборам за фановите на челзи)
 
Последно уредено:

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.430
Дури после поразов мислам дека освојуваме титула. Без оглед на се оваа сезона е уживанција да се биде фан на Ливерпул, идат светли денови пред нас. Кога ке помислам само дека клубот за малку немаше да постои пред 4 години, кога ке го видам ростерот на играчи...абе им симињам капа.
Во време кога фудбалот е освоен и расипан од пари, Ливерпул моментално е светла точка за сите вистински фанови на фудбалот.
А мајмунското понашање на некои ликови овдека треба да биде игнорирано. мајмум си е мајмун, не можеш да го мењаш.
I still dream of title!!!
 
Член од
17 април 2014
Мислења
61
Поени од реакции
210
Тек сеа читам дека и у нивни фан клуб ни се смееле :facepalm: Е тоа се прави лузери :tapp:

(не зборам за фановите на челзи)
Па кога веќе не можат да се радуваат на свој успех, тоа ти е. И доколку не ја освоиме титулата, ова ќе е успешна сезона за нив, без разлика што нивните се 7ми. Е тоа се фанови. Браво ! (y)
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
29.052
Поени од реакции
71.439
Пред се да им честитам на навивачите на Челзи за победата. Искрено, поради собиров не ја ни гледав утакмицава, него цело време бев во некоја фрка.

Второ што сакам да кажам, ја разбирам шалата на наша сметка од причина дека после 200 години сме блиску до титула во ПЛ и сега оддеднаш кикснавме и ајде, смешно е да не зафркавате ама пак, не до толку зошто никој од кај нас не ја прослави титулата туку сите вие тука се јавувате со постовови во вид на честитки. Не сакам да мислам дека тие честитки беа дволични и само чекавте Ливерпул да киксне (кој патем имаше 11 победи по ред) за да ни се изнасмеете. Не разбира за што.

Трета работа, во врска со маиците на кои што пишува Ливерпул Чемпионс, да кажам дека здружението нема никаква врска со тие маици. Маиците ги направи газдата на локалот каде што гледавме, па ако сакате да му се смеете нему, повелете, ќе ви дадам контакт.

Четврта и последна работа. Не ли мислите дека е крајно малодушно да се смеете за организиран собир на навивачи кои навиваат за некој клуб од вукојебина наречена Англија а на собирот присуствуваа луѓе од Србија, Косово, Англија, БиХ....некој пропатувал 1000км со кола само да ја следи оваа утакмица и да се дружи со луѓе кои делат иста љубов. Мислам, стварно е безобразно. Некој за ова да го организира вложил време, труд и пари а голем дел гледам тука се подсмевате а убеден сум дека дел од вас никогаш не ни бил групно да гледа утакмица.

Пријателството што се роди на овој трет регионален собир ќе остане засекогаш со момците и девојките од страна, поготово она што се роди на форумов со Милеисреќнисибиле, Скаузер88, Д_коп, Рики, Дивајдерот, Правниче и уште неколку момци.
Кога ќе видите како девојка од Сараево доаѓа сама со 7 момци, само за да го гледа омилениот клуб во Скопје, ќе почувствувате нешто големо, огромно исполнување.

Пишете си меѓу себе на фб, на форум, најдете се и напијте се пиво за вашиот клуб или изиграјте утакмица. Може и да му се смеете на Џерард, сеедно, а не само да се иссмевате на некој што се испотил да го организира најголемиот регионален собир на балканов на одредена група навивачи, кои навиваат за тим што е на илјадници километри оддалечен од местото на живеење.
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.781
Ок заслужена не заслужена ваква онаква заврши тоа помина викендот , нека му ја мислат за понатаму не е крај на ништо има да се игра уште . Подароци имаше овој викенд , малце падна формата кај некои или можеби па не , имаше и демотивација ама тоа не е ништо има уште не многу утакмици до крај но се може да си дојде на место и како што треба , ќе видеме што ќе се случи до крај. На секого му е мила победата , секој си мава сеир дури и тој што не треба али тоа е во фудбалот театар , филм се има . За да биде поинтересно мора да е така иначе ако го нема ова кој адреналин ќе владее во фудбалот никаков затоа ова е тоа вистинското .

Честитки до Суарез ( глумецот :icon_lol: ) заслужено дефинитивно , истото и за Хазард важи најзаслужено .
И да уште нешто ќе заборавев , ЧЕХ ( оној голман на кој им е знаеш не знае да бране дрво - ваљда ќе се препознаат некои ) честитки и до него.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.167
Поени од реакции
9.411
Лол, сега ние сме искомплексирани, а они до пред пола година се ситеа на секој можен кикс на Јунајтед поважно им беше што одиграл Јунајтед него ли нивниот тим. Ама ајде светци ќе се правиме сега.

Успешна ? Секако дека не е успешна, но во секој момент би прифатил не играње во Европа ако тоа значи дека Ливерпул нема да биде шампион.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
29.052
Поени од реакции
71.439
Лол, сега ние сме искомплексирани, а они до пред пола година се ситеа на секој можен кикс на Јунајтед поважно им беше што одиграл Јунајтед него ли нивниот тим. Ама ајде светци ќе се правиме сега.

Успешна ? Секако дека не е успешна, но во секој момент би прифатил не играње во Европа ако тоа значи дека Ливерпул нема да биде шампион.
Вештина, сам себе да се погазиш во пост од 2 реда.
Да ти е некое четиво, па ќе разберам....
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
599
Лол, сега ние сме искомплексирани, а они до пред пола година се ситеа на секој можен кикс на Јунајтед поважно им беше што одиграл Јунајтед него ли нивниот тим. Ама ајде светци ќе се правиме сега.

Успешна ? Секако дека не е успешна, но во секој момент би прифатил не играње во Европа ако тоа значи дека Ливерпул нема да биде шампион.
Значи тебе ти одговара секое место од 7мо до 17то секоја наредна сезона,доколку не биде шампион Ливерпул ? Свашта :ROFLMAO:
 
Член од
17 април 2014
Мислења
61
Поени од реакции
210
Лол, сега ние сме искомплексирани, а они до пред пола година се ситеа на секој можен кикс на Јунајтед поважно им беше што одиграл Јунајтед него ли нивниот тим. Ама ајде светци ќе се правиме сега.

Успешна ? Секако дека не е успешна, но во секој момент би прифатил не играње во Европа ако тоа значи дека Ливерпул нема да биде шампион.
http://forum.kajgana.com/threads/Фан-Клуб-Манчестер-Јунајтед.47275/page-4241#post-6577486

:cuc:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.151
Поени од реакции
164.829
па нели не го читате нашиот фан клуб, никој не чита а сите знаат шо се дешава :icon_lol:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
8.237
Поени од реакции
8.175
Тек сеа читам дека и у нивни фан клуб ни се смееле :facepalm: Е тоа се прави лузери :tapp:

(не зборам за фановите на челзи)
Добро бе, голем плачко си бил.
Па уште со појаснување у заграда индиректно кажуваш на кого мислиш, ко да се плашиш директно да кажеш што ти е муабетот.

Цела сезона се уби трици јадејќи за очајната сезона на Јунајтед, сега ти засмета што се исмејувале за вчерашниот резултат.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.167
Поени од реакции
9.411
Вештина, сам себе да се погазиш во пост од 2 реда.
Да ти е некое четиво, па ќе разберам....
Тоа и го чекав, некој да ме цитира баш ради тоа. Потполно иста ситуација беше низ годиниве само нели обратно и кога вие викавте дека подобро би отпаднале од лига или незнам што само да не освои Јуанјтед тогаш тоа беше океј, а сега ние сме искомплексирани ?
Едноставно не го сакам вашиот клуб(не вас :D ) и зошто да освоите титула и да не можаме да ве шупчиме повеќе ?
Седи мирен да не барам постови од минативе години исти сте и вие со муабетот што го терам јас сега.

Плус ние немаме основа да бидеме искомплексирани од вас, барем ние помладите генерации јас никогаш не сум доживеал Ливерпул да биде пред Јунајтед или да му земе титула пак во последно коло на гол разлика што не можам да го кажам за Сити на пример. Сити ми набија комплекс не викам не не ебаа 1-6 дома ни земаа титула на гол разлика уште што не...
Ама не ги хејтам нив пак колку вас, доволно е едно дерби да се гледа помеѓу Јунајтед и Ливерпул за да се почуствува пасијата помеѓу двата клуба.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.678
Поени од реакции
20.140
До минатата сезона тие ги правеа истите муабети после пораз на Јунајтед ама не беа искомплексирани. Фанови на Ливерпул барем најмалку треба да се смеат на 7мо место на Јунајтед и сезона без трофеј.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom