Barclays Premier League Season 2013 - 2014

Кој ќе ја освои Премиер Лигата?


  • Вкупно гласачи
    289
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
A ко

А имаш корист т

Комплексаш 1000% ... дај бркај девојки..претпоставивам млад си о

После овај пораз послатка ќе ни е титулава ...те сфаќам ...значи од ко знам за фудбал , т.е навивам за Ливерпул се чувствував ко тебе.... само фаќав сеир...[DOUBLEPOST=1398657468][/DOUBLEPOST]

ќе ме сфакјаш уште добри 5-6 сезони...
Абе ти оди на лечење ко дете мало си 100 реда изнапишал дека некој кажал нешто лошо за вашата икона. Што всушност и вистина е.
Научи се како се губи и признава пораз.

Се самоцитирал:pos:
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Прилично нов сум на форумов и веројатно не сум упатен како тебе, него биди сериозен и кажи кај имам грешка во мислењево шо го изнесов.
And he fucking slips. И што сега?
Бркај девојки муабети се излишни, пошто сите овде трошиме време коментирајќи за фудбал нели? Исто и комплексирани. Оди прочитај дефиниција за комплекс и како се добива и ќе видиш дека 90% од денешниве симпатизери и навивачи од Јунајтед немаат никаков комплекс, кога станува збор за Ливерпул.

Тоа што има еден куп сеирџии, можда е резултат на некои си ваши акции од предходните недели. Ние научивме пред 2 години како и кога се освојува титула, вие изгледа уште треба да учите.

Знам дека е нешто што скоро и цел живот го чекате и од нигде-никаде се појави вашата најзрела шанса во последните 25 години и на ваков начин да загубите дерби дома на 2 кола пред крај не е убаво, но научи се како се губи, признава и честита пораз/победа.
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Јас реплицирав за тоа како се однесуваш и какви етикети и со какви причини ги лепиш истите на одредени форумџии што навиваат за истиот клуб што навивам јас. И се обидов да ти кажам дека ко навивачи на Јунајтед немаме никакви причини да патиме од комплекси заради Ливерпул, ама изгледа тоа не сакаш да го разбереш.

А уствари и не ме чуди зошто така се однесуваш
http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/liverpool/10791681/Liverpool-v-Chelsea-Brendan-Rodgers-criticises-Jose-Mourinho-tactics-following-devastating-defeat-at-Anfield.html
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
24 :ROFLMAO:

Заслужено и од мене и за играч и за млад играч, не верувам дека некој би нашол замерки. Едино не го разбирам на Лалана местоно ама ајде како што вика Цоко им треба нов голден бој за на СП :)
мене не ми е јасно како Ивановиќ не е во најдобрите 11, а на негово место е Колман или Колеман како и да е.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
мене не ми е јасно како Ивановиќ не е во најдобрите 11, а на негово место е Колман или Колеман како и да е.
Баш Колман си е заслужено во тимот, и има дупло подобра статистика од Бане. Ако коментираме, тогаш бар еден од Тери и Азпи требаше да бидат, ако не и двајцата.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
мене не ми е јасно како Ивановиќ не е во најдобрите 11, а на негово место е Колман или Колеман како и да е.
Гледај некоја утакмица на Евертон, па ќе ти се разјасни ваљда. Дечкото кине оваа година, додека лани беше како изгубен Германец и во одбрана и во напад, сега може слободно да се каже дека е во топ 5 бекови во ПЛ.
Од друга страна не би му ја дал наградата на Шо, ама нема кој друг. Страшен дефицит на квалитетни леви бекови во ПЛ има оваа сезона. Ниеден не се ништо посебно истакна. Добро, освен Дени Роуз.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Баш Колман си е заслужено во тимот, и има дупло подобра статистика од Бане. Ако коментираме, тогаш бар еден од Тери и Азпи требаше да бидат, ако не и двајцата.
статистика е на стран ана Бане, ја најдов на еден коментар, што негарантирам колку е точна
Isto su utakmica odigrali - Branislav Ivanovic ima procenat uspesnosti u duelima 61.3% dok Coleman ima 58.1% , procenat uspesnosti u vazdusnim duelima isto na strani ivanovica 68.6% na 56.0% Colemanovih..Bane ima napravljena 64 starta ove sezone od kojih mu je procenat uspesnosti 82.8% a Coleman ima 68 sa procentom uspesnosti 80.9%..O ciscenju mislim da ne treba nista da se prica , Bane je ocistio situaciju 175 PUTA naspram Colemanovih 85 .. Blokova Bane ima 8 a Coleman 9..Onda dalje , Ivanovic je odigrao 100 pasova vise od Kolmana i duplo vise tacnih dugih lopti..Coleman je dao 6 golova i tu je duplo bolji Ivanovic je dao 3 gola alo Coleman je dao i autogolove , Bane nije!Pritom Bane je clan najbolje odbrane Premijer Lige!Po mom misljenju Coleman je usao u ovaj tim jer je Everton u vrhu i stavili su nekog iz ekipe koja je eksplodirala ove sezone a i sa Ostrva je.I sad mi kazi - po cemu Koleman igra bolje ove sezone ?[DOUBLEPOST=1398677060][/DOUBLEPOST]
Гледај некоја утакмица на Евертон, па ќе ти се разјасни ваљда. Дечкото кине оваа година, додека лани беше како изгубен Германец и во одбрана и во напад, сега може слободно да се каже дека е во топ 5 бекови во ПЛ.
Од друга страна не би му ја дал наградата на Шо, ама нема кој друг. Страшен дефицит на квалитетни леви бекови во ПЛ има оваа сезона. Ниеден не се ништо посебно истакна. Добро, освен Дени Роуз.
Добро, јас некажав дека е лош, но гледај ги ти игрите на Бане цела сезона и мислам дека нема постабилен десен бек од него во лигата, сепак ова е мое мислење.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Колман е и награаден затоа што изненади со добрите партии сезонава. Од Бане е веќе очекувано. И пак ќе кажам, ако правиме забелешки, Тери и Азпи...
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Со господ напред да ги служи исто колку што не служеше и нас, не само 10 месеци туку доживотно пошто станува збор за статуа :)
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2614236/David-Moyes-statue-unveiled-outside-Anfield-publicity-stunt-week-Grim-Reaper-sees-sacked-Man-United-boss.html
меѓудругото пред енфилд
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2614427/Liverpool-Chelsea-fans-clash-outside-Anfield-following-Blues-victory.html
дај организирајте се и тука да погледаме сеир :D
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ефектот Мојс делува не само внатре во стадиони :icon_lol:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Абе не заебавајте, ако некој заслужи да биди во тимот на годината тоа е Колман. Па човекот има 5-6 гола како бек, и тоа од игра. Плус ора цела сезона по десна страна, а по мене е еден од играчите со најголем напредок сезонава во ПЛ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom