Barclays Premier League Season 2013 - 2014

Кој ќе ја освои Премиер Лигата?


  • Вкупно гласачи
    289
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ти си експертот шефе, како ќе кажеш.

Не дека не сакаат, али сметам дека не сме им толку битни за да си ја загрозат сезоната.
Ок тоа да,па и види сеа реално сета омраза потекнува од навивачите у Англија,а играчите си играат фудбал им ја исполнуваат желбата.Ама искрено според мене шансата за титула ви замина денеска.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Прашањето е дали Евертон ќе може да му одигра на Сити, не дали ќе сака. Во катастрофална форма се последните натпревари, вчера против Саутемптон главата не знаеја кај им е...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.515
Поени од реакции
62.364
Плус Сити е комплетен со исклучок на Силва.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Последно Ливерпул олку беа јаки 2008-2009, сварно газеа све пред себе, али сепак на крајот не освоија титула.
Годинава доколку не освојат очекувам исто толкав огромен период на пад, поготово (иако се шпекулации) ако Реал го земат Суарез.
Џерард мислам од мака ќе си се пензионира :)
Од друга страна доколку оствојат, очекувам во наредните 5 години да освојат 2-3 пати.
Али ќе видиме, shit happends :D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Абе дај не заебавајте какво попуштање. Овде сите играат за чест и гордост, нема теоретска шанса да се случи таква работа. Е сега ДАЛИ Евертон може да игра во моментов со Сити....тешка работа. Дистин и Јагиелка повредени, Бери ќе нема право на настап, плус се во очајна форма. Да играа пред 2-3 недели, друго ќе беше, ама ајде еве да се надеваме дека ќе изненадат
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ако не, бујрум "она ме је Астон Вила". До 11ти мај нема предавање.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.067
Поени од реакции
11.037
Колку само се израдувале дечинава на јунајтед за киксот на ливерпул.Баш ми е мило што вака се подадовте сите на темата,да видиме колкава омраза има кон ливерпул па да видиме како ќе реагирате кога ливерпул ќе ја освои титулата.Сити кикснува до крајот 10000000%.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
више се радуваа фанови на јунајтед на победава на челзи него челзијашите :pos:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Колку само се израдувале дечинава на јунајтед за киксот на ливерпул.Баш ми е мило што вака се подадовте сите на темата,да видиме колкава омраза има кон ливерпул па да видиме како ќе реагирате кога ливерпул ќе ја освои титулата.Сити кикснува до крајот 10000000%.
Немаш поим колку се радувам чоече, дури и славам од 17часот па се до сеа. Испиени премногу гајби пиво. Журка ми е дома, цела зграда у вис ја дигнав!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom