Australian Open 2020

Кој ќе го освои Australian Open 2020?

 • Rafael Nadal

  Гласови: 10 17,5%
 • Novak Djokovic

  Гласови: 28 49,1%
 • Roger Federer

  Гласови: 9 15,8%
 • Daniil Medvedev

  Гласови: 1 1,8%
 • Dominic Thiem

  Гласови: 4 7,0%
 • Stefanos Tsitsipas

  Гласови: 4 7,0%
 • Alexander Zverev

  Гласови: 1 1,8%
 • некој друг (наведете во коментар)

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  57

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.604
Поени од реакции
73.100
Како фан на Рафа баш ми е мило што отпадна Медведев (y) (y) (y)

Е сега ќе биде интересно со Ник..
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.662
Поени од реакции
25.854
Nekoj jak na zborovi, nekoj so reket, pozdrav i sve najbolje, i toa doma, pred tvoite.
Znam deka nik saka basket mnogu i ima ogromen respekt za kobi, ama ona mamba mentality druze na patiki, ti si sosem sprotivnoto od negoviot mentalitet, da imase upola od istiot momentalno ke bese i slem sampion.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.604
Поени од реакции
73.100
Пред смртта на Коби (негде 10ина саати ваљда) Новак се отвори малкуцка за неговото пријателство со Коби :(

 
Член од
4 септември 2019
Мислења
70
Поени од реакции
34
Поздрав до дечкото што му даваше поголема предност на Медведев
Каков меч со Кириос, ебате кловнот. Финале Рафа-Новак.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.349
Поени од реакции
9.943
Ме разочара Медведев, барем од него очекував повеќе да направи турниров. Уште Зверев остана од вечниве таленти сите други испаднаа :ROFLMAO:

Ник покажа малку заби во четврти сет со брејкот на 5-4 ама си го исплеска Рафа во тај-брејк на крај
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.662
Поени од реакции
25.854
ne e zaebancija da spasis 7 mec topki na slem makar si igral i protiv poluamater.
neegooo sto se izdesi na 3-3 u tajbrejkot vo cetvrtiot set, koga razmenuvaa strani, sandgred dur idese nakaj stolceto bas pred da sedne koga naprai cekor edno od decava sto sobiraat topki u trcanje mu vleze u koleno, noga, i se sopna, potencijalno ovde mozese da ima mnogu seriozna povreda kaj nego narocito sto veke ima problemi so desnoto koleno mislam. Sreka tuka drugata noga bese u prasanje ali pak stanuvase zbor za jak udar i mozese da se desi situacija koja mislam deka nikad ne sme ja prosvedocile, povreda da igrac posle ball boy tackle.

Posle ova 6-3 naprai, imase 3 mec topki, cekase 2 servisa na federer, prviot mu bese i najgolema sansa, 19 razmeni, pickarski pristapi, zgresi, i posle toa choke moud On, za ovaa prilika ke zali dodeka e ziv.

p.s. federer ima i povreda na grbot, ocigledno, nesto go macese od vtor set pa nagore.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.691
Поени од реакции
3.535
Ноле:Федерер 1.12 - 6.00
Ваква квота не е дадена мислам до сеа, ама тотално оправдана.
Не ме чуди и да се повлече Роџер уште пред мечов.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.691
Поени од реакции
3.535
Печен е Рафа за пораз денеска, ама ај да видиме.
Ретко нестабилен на форхенд, и со Кирјос не беше нешто подобар, ама со ваква игра од основна нема што да се надева денес. Го уби од основна Тим у првиов сет.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.662
Поени од реакции
25.854

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.604
Поени од реакции
73.100
Ах Рафа, Рафа...

:( :(

Уште една лесна титула за Новак, а воедно и враќање на првото место

Некст Џен хас арајвд изгледа со Саша-Тием 1/2 финалево :(

Многу тапа од Рафа денеска.. :(
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.691
Поени од реакции
3.535
Ах Рафа, Рафа...

:( :(

Уште една лесна титула за Новак, а воедно и враќање на првото место

Некст Џен хас арајвд изгледа со Саша-Тием 1/2 финалево :(

Многу тапа од Рафа денеска.. :(
Некст џен секоја година така изглеа со стигнувањето на Тим редовно до финале на Роланд.. Додека не земат некој слем, нека се изгубат.
Иначе Рафа хаос денес. Слем на Новак е ова уште кога го видов жребот јасно беше. А и независно од тоа, му лежи турниров јбг.
 
На врв Bottom