Australian Open 2020

Кој ќе го освои Australian Open 2020?

 • Rafael Nadal

  Гласови: 10 17,5%
 • Novak Djokovic

  Гласови: 28 49,1%
 • Roger Federer

  Гласови: 9 15,8%
 • Daniil Medvedev

  Гласови: 1 1,8%
 • Dominic Thiem

  Гласови: 4 7,0%
 • Stefanos Tsitsipas

  Гласови: 4 7,0%
 • Alexander Zverev

  Гласови: 1 1,8%
 • некој друг (наведете во коментар)

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  57

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.789
Поени од реакции
3.082
Првиот грен слем во новата 2020 почнува за нецели 2 саати. Чисто да отвориме тема за да ја запазиме традицијата и одделиме дискусијата.

1579471960384.png

Жреб мажи
Жреб жени
Официјална страна

Пренос стандардно на каналите Eurosport1 и Eurosport2.

И за крај секако одговорете на анкетата :)
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.342
Поени од реакции
687
Да прашам вие што имате Еуроспорт Плејер за 25€ годишно, има ли можност за Српски коментатор на стримовите?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.692
Поени од реакции
3.539
Strasen Cicipas protiv Caruso, najavuva atak na visok plasman.
Нека го исфрли Ноле некако у 1/4 па нека атакува после :icon_mrgr:
Него Чорич лелеле тениски Кузмановски, пример за НЕтехнички удирање форхенд. Како не го опраи некој дечкото нз.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.789
Поени од реакции
3.082
Да прашам вие што имате Еуроспорт Плејер за 25€ годишно, има ли можност за Српски коментатор на стримовите?
Не сум користел Eurosport Player повеќе од година и пол, последно кога користев имаше можност за избор на повеќе јазици меѓу кои и српскиот. Секако се мисли на Eurosport1 и Eurosport2 каналите, на останатите терени што не одат стандард преку еден од двата канали воопшто немаше коментатор.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.606
Поени од реакции
73.106
Каков лесен ждреб има Федерер, лагано до 1/2 финале влага нитуеден посериозен противник нема да добие до 1/2 финале
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.692
Поени од реакции
3.539
Каков лесен ждреб има Федерер, лагано до 1/2 финале влага нитуеден посериозен противник нема да добие до 1/2 финале
Истиов ждреб на УС му беше, па го закачи Гришо у 1/4 финале.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.488
Поени од реакции
2.848
Ќе видиме со Хуркач, солиден е годинава
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.662
Поени од реакции
25.865
Тагата ја опипа гришо денес. Иначе не знаев дека од годинава у решавачкиот 5ти сет се игра тајбрејк сместа до 10, а и публикава сеуште не е навикната на ова правило на АО, гришо кога изгуби поен за 7-3 станаа урлаа мислеа готово е, гледам денес 2 меча се изиграле, овој на димитров и уште еден каде вака се решавал победникот.

Можда и боље, нарочито тука каде условите за игра се претешки.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.606
Поени од реакции
73.106
Тагата ја опипа гришо денес. Иначе не знаев дека од годинава у решавачкиот 5ти сет се игра тајбрејк сместа до 10, а и публикава сеуште не е навикната на ова правило на АО, гришо кога изгуби поен за 7-3 станаа урлаа мислеа готово е, гледам денес 2 меча се изиграле, овој на димитров и уште еден каде вака се решавал победникот.

Можда и боље, нарочито тука каде условите за игра се претешки.
Па не е од годинава, од минатата година е :D
 
На врв Bottom