Attack on Titan ( Shingeki no kyojin)

Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.187
Поени од реакции
19.266
Ептен бев попален по серијава, ама ептен. Се додека не отидоа во подрумот и приказната отиде во правец кој воопшто не ми се допаѓа до толку да сега не ми се гледа последната сезона.

Еве сега гледам и горе што сум напишал лани. Фак ит, тоа е тоа. :unsure:
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Ептен бев попален по серијава, ама ептен. Се додека не отидоа во подрумот и приказната отиде во правец кој воопшто не ми се допаѓа до толку да сега не ми се гледа последната сезона.

Еве сега гледам и горе што сум напишал лани. Фак ит, тоа е тоа. :unsure:
Според мене сосема океј беше пресвртот со подрумот, знам многу теории си вртев низ глава, ама тоа не го предпоставив, а како што гледам одлични критики има по нетов и манга читачите викаат последнава ќе е најдобра сезона, така да јас лично сум возбуден за тоа што следува.

А еве според тебе, што требаше да се деси во подрумот, чисто ради дискусија :D
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.187
Поени од реакции
19.266
Според мене сосема океј беше пресвртот со подрумот, знам многу теории си вртев низ глава, ама тоа не го предпоставив, а како што гледам одлични критики има по нетов и манга читачите викаат последнава ќе е најдобра сезона, така да јас лично сум возбуден за тоа што следува.

А еве според тебе, што требаше да се деси во подрумот, чисто ради дискусија :D
Абе океј, верувам дека ќе биде се супер, ако ти се допаѓа тогаш драго ми е за тебе, јас никако не велам дека е лоша серија или слично, напротив имам само позитивни работи да кажам за АоТ.

Па и горе имам напишано, немам некоја идеја што би бил подобар пресврт, едноставно не ми се допаѓа каде отиде приказната.

Причина поради која не ми се гледа е тоа што бев споилнат за што ќе се случува - инвазијата на Marley и the Rumbling, што е поентата да гледам како некој го roflstomp-ува цел свет без никаков предизвик? Одбивни ми се филмови со човек-армија, суперхерои итн
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.526
Поени од реакции
7.115
Целиот серијал е веќе катастрова не знаат во кој правец одат.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
кое педерско брадиче рока Ерен
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Mnogu odlicna poslednava epizoda.

Samo edno ne mi e jasno. Neli eren go iskoristi celustiot Titan za da ja skrshi cekanot od kristalot, neli malce od krvta ostana u ustata na celustot pa da si ja podelat mokta?
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Mnogu odlicna poslednava epizoda.

Samo edno ne mi e jasno. Neli eren go iskoristi celustiot Titan za da ja skrshi cekanot od kristalot, neli malce od krvta ostana u ustata na celustot pa da si ja podelat mokta?
Како што имам сфатено, моќта не се стекнува само со јадење на шифтерот, туку со консумирање на рбетната течност или како и да се вика, па кој ќе го изеде тој дел ја добива моќта така да не може да биде поделена.
Плус Ерен посекако планираше него следен да го изеде па во кого и да се паднеше моќта не му беше битно.

Иначе последнава епизода има 10 оцена на имдб, а предходните две 9.9, одлична е цела сезона реално, се исплатеше релативно спориот почеток. (y)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Mnogu odlicna poslednava epizoda.

Samo edno ne mi e jasno. Neli eren go iskoristi celustiot Titan za da ja skrshi cekanot od kristalot, neli malce od krvta ostana u ustata na celustot pa da si ja podelat mokta?
with the power of gravity se istece vo ustata na Eren??
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Ne ostana li nesto i Galliard da zamezi? Mislam so negova usta se skrshi kristalot
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Кај можам да ја најдам 3 сезона?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom