Attack on Titan ( Shingeki no kyojin)

Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.316
Поени од реакции
5.040
Ептен бев попален по серијава, ама ептен. Се додека не отидоа во подрумот и приказната отиде во правец кој воопшто не ми се допаѓа до толку да сега не ми се гледа последната сезона.

Еве сега гледам и горе што сум напишал лани. Фак ит, тоа е тоа. :unsure:
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
669
Поени од реакции
924
Ептен бев попален по серијава, ама ептен. Се додека не отидоа во подрумот и приказната отиде во правец кој воопшто не ми се допаѓа до толку да сега не ми се гледа последната сезона.

Еве сега гледам и горе што сум напишал лани. Фак ит, тоа е тоа. :unsure:
Според мене сосема океј беше пресвртот со подрумот, знам многу теории си вртев низ глава, ама тоа не го предпоставив, а како што гледам одлични критики има по нетов и манга читачите викаат последнава ќе е најдобра сезона, така да јас лично сум возбуден за тоа што следува.

А еве според тебе, што требаше да се деси во подрумот, чисто ради дискусија :D
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.316
Поени од реакции
5.040
Според мене сосема океј беше пресвртот со подрумот, знам многу теории си вртев низ глава, ама тоа не го предпоставив, а како што гледам одлични критики има по нетов и манга читачите викаат последнава ќе е најдобра сезона, така да јас лично сум возбуден за тоа што следува.

А еве според тебе, што требаше да се деси во подрумот, чисто ради дискусија :D
Абе океј, верувам дека ќе биде се супер, ако ти се допаѓа тогаш драго ми е за тебе, јас никако не велам дека е лоша серија или слично, напротив имам само позитивни работи да кажам за АоТ.

Па и горе имам напишано, немам некоја идеја што би бил подобар пресврт, едноставно не ми се допаѓа каде отиде приказната.

Причина поради која не ми се гледа е тоа што бев споилнат за што ќе се случува - инвазијата на Marley и the Rumbling, што е поентата да гледам како некој го roflstomp-ува цел свет без никаков предизвик? Одбивни ми се филмови со човек-армија, суперхерои итн
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
2.711
Поени од реакции
2.090
Целиот серијал е веќе катастрова не знаат во кој правец одат.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.200
Поени од реакции
14.118
кое педерско брадиче рока Ерен
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.658
Поени од реакции
19.772
Mnogu odlicna poslednava epizoda.

Samo edno ne mi e jasno. Neli eren go iskoristi celustiot Titan za da ja skrshi cekanot od kristalot, neli malce od krvta ostana u ustata na celustot pa da si ja podelat mokta?
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
669
Поени од реакции
924
Mnogu odlicna poslednava epizoda.

Samo edno ne mi e jasno. Neli eren go iskoristi celustiot Titan za da ja skrshi cekanot od kristalot, neli malce od krvta ostana u ustata na celustot pa da si ja podelat mokta?
Како што имам сфатено, моќта не се стекнува само со јадење на шифтерот, туку со консумирање на рбетната течност или како и да се вика, па кој ќе го изеде тој дел ја добива моќта така да не може да биде поделена.
Плус Ерен посекако планираше него следен да го изеде па во кого и да се паднеше моќта не му беше битно.

Иначе последнава епизода има 10 оцена на имдб, а предходните две 9.9, одлична е цела сезона реално, се исплатеше релативно спориот почеток. (y)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.200
Поени од реакции
14.118
Mnogu odlicna poslednava epizoda.

Samo edno ne mi e jasno. Neli eren go iskoristi celustiot Titan za da ja skrshi cekanot od kristalot, neli malce od krvta ostana u ustata na celustot pa da si ja podelat mokta?
with the power of gravity se istece vo ustata na Eren??
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.658
Поени од реакции
19.772
Ne ostana li nesto i Galliard da zamezi? Mislam so negova usta se skrshi kristalot
 
Член од
25 март 2012
Мислења
7.375
Поени од реакции
3.184
Кај можам да ја најдам 3 сезона?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom