Attack on Titan ( Shingeki no kyojin)

Член од
25 март 2012
Мислења
7.336
Поени од реакции
3.129
na 1337x jas si ja simnav, mislam deka ne bara ni registracija a nacekav dobar rip.
guglaj i ke ti izlezi prvo ili megju prvite, iznapikana e baraj i na japonski i na angliski.
Изгледа 4 сезона ми треба :D , Дали е излезена?
Ама изгледа уште не е излезена.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.187
Поени од реакции
14.019
четврта е во тек, до 7ма е стигната, јас гледам преку стремио бидејќи потешко се најдуваше торент за првите епизоди.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
7.336
Поени од реакции
3.129
четврта е во тек, до 7ма е стигната, јас гледам преку стремио бидејќи потешко се најдуваше торент за првите епизоди.
Изгледа треба да си чекам, не можам да ги трпам рекламиве.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.187
Поени од реакции
14.019
zamina posledniot comic relief vo serijata... :(
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.187
Поени од реакции
14.019
Стигнав до последно поглавје на Мангата, уште 3 до крајот, видов на 9ти излегува 137.
Импресиите ми се измешани, ме бендиса ама незнам колку.
Ќе видиме во целост по 2 месеци кога ќе заврши мангата.

Имам едно предвидување за крајот, ќе го ставам во спојлер.

Мислам дека Ерен ќе се жртвува за да ги спаси Армин и Микаса бидејќи Кругер му спомна на Гриша пред да му го предади титанот дека ќе мора да ги спаси Микаса и Армин.
Мислам дека Фалко е главна карика во endgame бидејќи на почетокот имаше визии за луѓе кои се тепаат со титани со 3Д опремата, мислам дека тој ќе го наследи Ерен на некаков начин.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
630
Поени од реакции
1.194
Премотување на опенинг е рамно на криминал, додека ендингов е тежок трип.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom