Attack on Titan ( Shingeki no kyojin)

Член од
26 јануари 2020
Мислења
697
Поени од реакции
914
Дали мангата се разликува многу од аниме адаптацијата? И ако да, откаде почнува? Јас мангата ја читав до титанот како мајмун шо е ко излезе..

А сега анимето 4та сезона до 12та епизода сум..
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.116
Дали мангата се разликува многу од аниме адаптацијата? И ако да, откаде почнува? Јас мангата ја читав до титанот како мајмун шо е ко излезе..

А сега анимето 4та сезона до 12та епизода сум..
Мангата е секогаш подобра има работи што цензурираат во анимето.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.116
Ме заебаваш? 9.0 има оценка и е во топ аниме серијали.
Тоа е на стара слава исто како Наруто што падна во квалитет и Блич изгубиа креативност направија еден куп плот холс приказната стана просечна или полошо.
ПС не ми е завршена така да неможам да дадам целосна оценка али зато и ја прекинав заради падот.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
697
Поени од реакции
914
Тоа е на стара слава исто како Наруто што падна во квалитет и Блич изгубиа креативност направија еден куп плот холс приказната стана просечна или полошо.
ПС не ми е завршена така да неможам да дадам целосна оценка али зато и ја прекинав заради падот.
Баш напротив, последниве две созни покачи некои ниво погоре и мислам дека поставува нови стандарди во аниме светот.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.116
Ќе видам тоа кога че ја завршам инаку многу ја форсираат далеку е од 9ка.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Баш напротив, последниве две созни покачи некои ниво погоре и мислам дека поставува нови стандарди во аниме светот.
Кои се тие нови стандарди? Јас мислам дека се покачи на едно ниво гледаноста само, дека од некоја причина се искомерцијализира доста и тоа. Луѓе што немаат ни гледано, ни па слушнато за аниме, ни па имаат читано манга, врискаат дека е најдобро аниме.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
697
Поени од реакции
914
Кои се тие нови стандарди? Јас мислам дека се покачи на едно ниво гледаноста само, дека од некоја причина се искомерцијализира доста и тоа. Луѓе што немаат ни гледано, ни па слушнато за аниме, ни па имаат читано манга, врискаат дека е најдобро аниме.

Јас имам баѓи изгледано и Напада Тутана ме бендиса многу.:)
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Јас имам баѓи изгледано и Напада Тутана ме бендиса многу.:)
Океј, субјективна е уметноста, тебе ти се бендисуе многу, мене не до толку. Поентава ми беше сосема друга.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
697
Поени од реакции
914
Океј, субјективна е уметноста, тебе ти се бендисуе многу, мене не до толку. Поентава ми беше сосема друга.
Те разбрав ко за Death Note порано шо се возбудуваше секаков гледач на аниме. :)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.116
Те разбрав ко за Death Note порано шо се возбудуваше секаков гледач на аниме. :)
Death note и Fullmetal Alchemist се ремек дела имам уште неколку примера ама не се толку популарни.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.116
Се согласувам, исто така Hunter x Hunter, особено последниот арк.
За Хантер незнам не сум ја пипнал се дигна хајп пред некоја година ама сега опадна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom