ATP тенис - општа дискусија

Член од
26 септември 2012
Мислења
6.399
Поени од реакции
4.475
Води 1-0 ноле ама како да се бори со себе што да изигра следно......не е присебен воопшто
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.901
Поени од реакции
3.293
Надал бе пи*ко една, оди играј само на земја, таму барем не ти оди толку лесно поклонувањето мечеви. :гомце:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
32.344
Поени од реакции
79.159
Греота каква шанса искоцка Надал за титула. Не дека гарант ќе освоеше, сепак Тием е животиња, ама ќе имаше добри шанси. Заслужено Медо, издржа свашта денес и не потклекна психички.

П. С. Мислам дека Надал умре физички у трет сет, каснеше на достс топки.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.154
Поени од реакции
8.797
И Новак и Надал неверојатно како ги прокоцкаа мечевиве кога требаше да затворат. Надал има повеќе да жали, без Ноле да му се падне во финале да игра ретко ќе добива пак шанса.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.901
Поени од реакции
3.293
Греота каква шанса искоцка Надал за титула. Не дека гарант ќе освоеше, сепак Тием е животиња, ама ќе имаше добри шанси. Заслужено Медо, издржа свашта денес и не потклекна психички.

П. С. Мислам дека Надал умре физички у трет сет, каснеше на достс топки.
Првите два сета 100% учинок на волеј, третиот сет 0%. Посебно поените на 3-3(30-0) и предност за 4-3 во третиот сет, чист поклон гејм. Ужас.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.456
Првите два сета 100% учинок на волеј, третиот сет 0%. Посебно поените на 3-3(30-0) и предност за 4-3 во третиот сет, чист поклон гејм. Ужас.
Штом Надал форсира излегување на мрежа пиши пропало. :)

Какви мечеви шитнаа двајцава, Ноле 4-0 у тајбрејк, Надал сервис за меч.
Ма да, веќе четврта сезона по ред не го освојува никој од големава тројка.
Димитров 2017
Зверев 2018
Циципас 2019

Ништо неочекувано и оваа сезона.
Само гренд слем турнириве останаа релевантни во тенисов, се друго е боранија.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.762
Поени од реакции
78.092
Цццц леле еј..

Значи какви утакмици има "шиткано' Надал у последниве пар години... не ми се верува, сам се победува....
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.678
Поени од реакции
3.405
Fun fact :D
Djokovic record at AO excluding matches vs Nadal: 73-8(2-0vs Nadal)
Djokovic record at FO excluding matches vs Nadal: 73-8(1-7vs Nadal)
 
На врв Bottom