Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Носи го на сервис нека ти го декодираат. И да можеш сам, само ќе корнеш живци.
Лесно е за на сервис финтава е сам (се разбира со помош од некој со претходно искуство) да си го направам.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Лесно е за на сервис финтава е сам (се разбира со помош од некој со претходно искуство) да си го направам.
Па баш дека е полесно ти кажав. Ако сакаш да се помачиш тогаш повели. :icon_mrgr:
 
Член од
21 април 2012
Мислења
128
Поени од реакции
39
^ Даааа бе стварно
Гледам со последниот апдејт се изменил :( Ај нека каже некој ако знае

Инаку што ќе препорачате за Browser ? Користев Doplhin но откако го апдејтирав, не ми се допаѓаше некако, побавно отвараше
Сега користам Boat, и задоволен сум. Но ако знаете некој подобар, предложете :)
Chrome, koska e.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Како да направам апликациите да не се стартуваат сами, па да трошат батерија и да морам да ги гасам се во Advanced Task Killer? Android 2.3.5
 
Член од
29 мај 2012
Мислења
18
Поени од реакции
1
Значи имам на Самсунг Галакси Фит 2.3.7 Cynogene Моd и во маркетот ми покажува дека инстиграм не е компактибилна за мојот уред,ја симнав од гугл но коа изберам слика од галерија или кога сликам во инстиграм не можам да ја направам сликата,ако знаете некако помогнете.Фала
Едит: И нонстоп ми покажува Форс Клоус
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Значи имам на Самсунг Галакси Фит 2.3.7 Cynogene Моd и во маркетот ми покажува дека инстиграм не е компактибилна за мојот уред,ја симнав од гугл но коа изберам слика од галерија или кога сликам во инстиграм не можам да ја направам сликата,ако знаете некако помогнете.Фала
Едит: И нонстоп ми покажува Форс Клоус

Веројатно тој РУТ шо го имаш не подржува Инстаграм!
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Како да направам апликациите да не се стартуваат сами, па да трошат батерија и да морам да ги гасам се во Advanced Task Killer? Android 2.3.5
Стави си ICS 4.0 и јас го имав тој проблем на Gingerbread, на ICS тоа е решено, кога ке исклучиш апликација во manage apps таа веке не се вклучува се додека ти не ја вклучиш. Плус имаш и копче disable за системските апликации. Втора опција ти е да инсталираш Titanium backup и таму имаш функција freeze, но и за тоа ти треба root. :)
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Стави си ICS 4.0 и јас го имав тој проблем на Gingerbread, на ICS тоа е решено, кога ке исклучиш апликација во manage apps таа веке не се вклучува се додека ти не ја вклучиш. Плус имаш и копче disable за системските апликации. Втора опција ти е да инсталираш Titanium backup и таму имаш функција freeze, но и за тоа ти треба root. :)
Не ми подржува телефонот ics, а за второво ќе пробам само не знам дали е рутиран овој телефон
 
В

влијателен

Гостин
^ Даааа бе стварно
Гледам со последниот апдејт се изменил :( Ај нека каже некој ако знае

Инаку што ќе препорачате за Browser ? Користев Doplhin но откако го апдејтирав, не ми се допаѓаше некако, побавно отвараше
Сега користам Boat, и задоволен сум. Но ако знаете некој подобар, предложете :)
Opera Mini или Mobile
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Motorola Fire XT530
Да, нема многу поддршка (скоро ич) за овој модел, имаш на you tube како да направиш root на овој телефон но треба ептен да знаеш што правиш зошто може многу лесно да направиш brick т.е. да го зезнеш телефонот и толку од него. :)

--- надополнето: 17 јули 2012 во 09:52 ---
HTC Desire HD, Skype пишувам текст ама никако неможам да го пратам нема копче сенд, или па ја не гледам истото се случува и на LGL3
Кога ја пишуваш пораката на тастатурата стисни ентер и ја испраќа пораката, нема како порано копче send. :)
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Вака сега, станува збор за ЛГ оптимус С ? (ако не се лажам), телефонот на внук ми. Неколку пати погрешно ја внел патеката (пасвордот или како и да се вика поинаку), и телефонот му е блокиран. Бара user name и password. На што? Нема внесено никаков user па ни password на телефонот. Отишол во Вип салон, и тоа кретенити таму му рекле тоа на google ќе си видиш?! Некој да не знае нешто во врска со ова?
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
На гугл акаунтот јузер и пасворд претпоставувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom