Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
14 април 2012
Мислења
130
Поени од реакции
140
Ајде ве молам кажете некој ром за xperia x8 ако користите и се разбира да е добар.. само рут има телефонов и cwm поздрав.
 

-Rubik-

>>{- _ -}<<
Член од
31 октомври 2009
Мислења
315
Поени од реакции
101
Дечки ај малце помош :) земав Sony xperia u и неможам да го апдејтирам од андроид 2.3.7 на 4.0, на страната на сони пишува дека последната верзија е : 6.1.1.B.1.10 а ја имам 6.0.Б.3.188 но телефонот а и програмот pc companion ми покажуваат дека софтверот ми е up to date, има некој xperia u што успеал да го апдејтува на андроид 4.0 и како?
треба на компјутер да го поврзеш, преку усб да го апдејтираш
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
473
Поени од реакции
401
треба на компјутер да го поврзеш, преку усб да го апдејтираш
не е до тоа абдејтот сеуште не бил пуштен кај нас :(

ми се јави уште еден проблем, звучникот престана да работи, пр. кога звонам јас слушам а мене не ме слушаат, до што може да е проблемот имам андроид 2.3, некое подесување или па можеби некоја апликација прави проблем последно инталирав апликации како:
Beautiful Widgets, TuneIn Radio Pro, Root Explorer, HD Widgets итн ???
 
Член од
25 април 2012
Мислења
35
Поени од реакции
3
probav da mu napravam root na telefonot no ja zafrknav rabotata :( instalirav drug boot img file i sega ne mozam da se javuvam i da prakam poraki (ne moze da ja procita sim karticata)....ako moze nekoj da mi prati originalen boot img file ke bidam preblagodaren
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Некоја добра алатка за рутирање HTC Desire? Пред некое време начекав една таква колку-толку универзална алатка (програмче) за рутирање на повеќе андроид уреди, сега не можам да ја најдам.

Исто, да препорача некој добар Custom ROM за HTC Desire?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
130
Поени од реакции
140
Некоја добра алатка за рутирање HTC Desire? Пред некое време начекав една таква колку-толку универзална алатка (програмче) за рутирање на повеќе андроид уреди, сега не можам да ја најдам.

Исто, да препорача некој добар Custom ROM за HTC Desire?
Пробај со ова добро е.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.454
Поени од реакции
1.792
Се мислам меѓу HTC Desire X i Samsung Galaxy S, мала разлика во цена. Кој е подобар според вас.Samsung Galaxy S го видов во 2bee за цена од 18000ден.Дали се квалитетни телефоните од таа продавница????
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Како да го рутирам, и што ако го направам тоа ?
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
1.449
„Како да го рутирам мојот икспериа x8 ?
Како да го рутирам, и што ако го направам тоа ?“

Денот кога ќе прочиташ ваков пост е ден од особено значење за тебе, а истовремено и за секој човек на планетава.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
„Како да го рутирам мојот икспериа x8 ?
Како да го рутирам, и што ако го направам тоа ?“

Денот кога ќе прочиташ ваков пост е ден од особено значење за тебе, а истовремено и за секој човек на планетава.
Фала за помошта.
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Барај на нет имаш премногу видеа за тоа, ама ако немаш „рака“ за телефон боље дај го на некој пријател нека ти го рутира. Рутирање ти овозможува целосно да му навлезеш во системот на телефонот односно да имаш целосен пристап до секоја апликација. Со тоа добиваш се’ од телефонот, само ја губиш гаранцијата
 

DarthKaran

Gray Jedi
Член од
4 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
123
да не знае некој фм радио аларм апликација, да не е стриминг радио, туку со слушалки/антена. се навикнав со стариот телефон за алармот да ми се уклучува радио па сега грдо ми е обичен аларм да ме буди :) барав на гугл и во плеј стор ама не најдов
а да, ICS андроид имам
и се извинувам ако негде назад има веќе вакво прашање, ама јбг, 99 страници немам сила да ги читам :)
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Дечки телефонот Самсунг Галакси С2 на моменти многу ми се заграва што мислите што можи да му е проблемот?
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Дечки телефонот Самсунг Галакси С2 на моменти многу ми се заграва што мислите што можи да му е проблемот?
Не го оставај многу апликации да работат. Гаси ги. Ова програмче помага многу: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rechild.advancedtaskkiller&hl=en

Не го „џиџај“ десктопот со многу виџети и тоа би било тоа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom