Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.386
И јас имам ама супер си ојт, фала богу до сеа не кочит. Брз е во секоја смисла, и во отварање на апликациите (пр. фејзбук, јутуб, некој игри).
Што конкретно ви кочит?
Јас имав само мал проблем кога скоро и мејморијата на телефонот и на картицата ми беше до фул, се осеќаше бавност, но исчистив од глупостите што не ми требаја и ок си е.
Општо цел телефон кочи, апликацииве што ги наброја, споро слики отвара, кога се јавуваш некаде споро иде, кога ќе отвориш некоја апликација дури после 5-6 секунди ја пушта...Од меморија иам само 400мб искористено а од картица 1,3гб од 2...
 
Член од
1 април 2009
Мислења
34
Поени од реакции
0
Како да најдам Call Duration на HTC Sensation XL со Andrioid 4.0.3, за да знам колку имам зборено, ама не за поединечно туку сите заедно повици и посебни дојдовни, појдовни?
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
дали има некое програмче кое регистрира се што се прави на мобилниот (памти бројки, букви) односно се што е напишано преку тастатурата на мобилниот, секако за андроид
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Зедов Xperia play и сакам да го рутирам.Ме интересира ако случајно несто заебам при рутирање ке треба да си го фрлам моб. или има некоја варијанта да може да го поправам?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
130
Поени од реакции
140
Зедов Xperia play и сакам да го рутирам.Ме интересира ако случајно несто заебам при рутирање ке треба да си го фрлам моб. или има некоја варијанта да може да го поправам?
Прво мора unlock bootloader да му напраеш, па потоа root.
и неверувам дека ќе го заебеш со root :)
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
480
Поени од реакции
122
Зедов Xperia play и сакам да го рутирам.Ме интересира ако случајно несто заебам при рутирање ке треба да си го фрлам моб. или има некоја варијанта да може да го поправам?
Ако го рутнеш не може да го заебеш телефонот и ако нешто те заебата му правиш update или factory restore и се брише рутот. Unlock bootloader тие е за да ставаш custom rom/kernel за оверклок разни глупости и тука може да го заебаш телефонот односно да го бркинеш.
б.т.в со ulock bootloader ја губиш гаранцијата така да размисли пред да направиш нешто
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Зедов Xperia play и сакам да го рутирам.Ме интересира ако случајно несто заебам при рутирање ке треба да си го фрлам моб. или има некоја варијанта да може да го поправам?
Сими ова http://www.unlockroot.com/ и само со еден клик го рутираш телефонот. само види дали е подржан твојот телефон, мада работи речиси на сите телефони.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Убаво што си пробал ама некоја free ми треба
Free кај Гиго во шупа.
Ниедна навигација не ти работи free освен google maps ама и таа не ја подржува кај нас.
IGO или Navigon ако успееш да ги најдеш кракувани ќе ти работат offline.
Јас ги имам и двете инсталирано и одлични се и двете. Прецизни и комплетни.
Прогуглај за кракувани апликации и верувам дека ќе ае снајдеш.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
фала ви за одговорите,сакав уште нешто да прашам
Која е предноста ако тел ми е рутиран и дали ке ми ги фака сите игри и апликации(wild blood,shadows of guardian,amazing spiderman сега не можам никако да ги пуштам)?
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
фала ви за одговорите,сакав уште нешто да прашам
Која е предноста ако тел ми е рутиран и дали ке ми ги фака сите игри и апликации(wild blood,shadows of guardian,amazing spiderman сега не можам никако да ги пуштам)?
Предноста е во тоа што стануваш суперкорисник, т.е. имаш целосна контрола над телефонот,можеш да инсталираш посебен РОМ, пристап до посебни апликации кои бараат root,можеш да бришеш апликации кои се дојдени со телефонот кои онака неможеш да ги избришеш
(п.с.треба да се внимава да не се избрише некоја системска апликација која е потребна на системот.)
И мислам дека нема да можеш да ги играш игрите ако не ти ги подржува телефонот
софтверски како и хардверски
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
473
Поени од реакции
401
Дечки ај малце помош :) земав Sony xperia u и неможам да го апдејтирам од андроид 2.3.7 на 4.0, на страната на сони пишува дека последната верзија е : 6.1.1.B.1.10 а ја имам 6.0.Б.3.188 но телефонот а и програмот pc companion ми покажуваат дека софтверот ми е up to date, има некој xperia u што успеал да го апдејтува на андроид 4.0 и како?
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Нема да направат.
Глупо е тоа двостран екран, батеријата како алва ќе оди, а функционалност никаква, нула.
Наместо да се глупираат вака нека се фокусираат на подобри батерии.

Sent from my Nexus
 

Kajgana Shop

На врв Bottom