Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ви се упдејтира маркетот? Мене вечерва ми дојде упдејт и маркетот има нов изглед.
 
P

Princ

Гостин
Да, уште синоќа кај мене. Поделен сум во мислење... прво, ми се допаѓа изгледот итн, а не ми се допаѓа тоа што "хедерот" зафаќа пола екран :/
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Да, уште синоќа кај мене. Поделен сум во мислење... прво, ми се допаѓа изгледот итн, а не ми се допаѓа тоа што "хедерот" зафаќа пола екран :/
Исто, исто. Како и да е секси е :)
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
ок благодарам, и значи сега ова што го симнав да го инсталирам на мобилниот после?
Преку броусерот на мобилниот оди, впиши ја адресата што ти ја кажав и ќе ти даде опција да го инсталираш директ на мобилен. Ништо комплицирано.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Преку броусерот на мобилниот оди, впиши ја адресата што ти ја кажав и ќе ти даде опција да го инсталираш директ на мобилен. Ништо комплицирано.

go instalirav i pak ne saka, pak vrti i nema slika.
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
go instalirav i pak ne saka, pak vrti i nema slika.
Пробај тука, ако несака може да е проблем до флешот, сепак е во бета верзија и стримовите а особено овие нашиве може да се проблем
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Пробај тука, ако несака може да е проблем до флешот, сепак е во бета верзија и стримовите а особено овие нашиве може да се проблем

не сака, ја орвора старана ама каде што треба да се каналите е само бела нема ништо. ја отворив страна преку скјфајер.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
ај мала помопш дечки. земав вилдфаер и го апдејтирав на 2.2 андроид.. сеа коа одам у маркет ми вика An error has occured. Please try again later.

HELP?
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Нов корисник сум на Андроид па ако може да ми објаснете малку, за да влезам во андрод маркетот ми бара да се регистрирам, значи треба да се регистрирам?

И дали може на HTC Desire да има CHAT на Facebook? дали постои таква апликација?

Поздрав
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Нов корисник сум на Андроид па ако може да ми објаснете малку, за да влезам во андрод маркетот ми бара да се регистрирам, значи треба да се регистрирам?

И дали може на HTC Desire да има CHAT на Facebook? дали постои таква апликација?

Поздрав
Ти треба gmail акаунт да имаш. А за чет на фејзбук има во маркетот програми, а и до душа кога ќе ја симнеш фејзбук апликацијата има chat сега мислам.
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
489
Нов корисник сум на Андроид па ако може да ми објаснете малку, за да влезам во андрод маркетот ми бара да се регистрирам, значи треба да се регистрирам?
Треба да се регистрираш со gmail account.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Фала и на двајцата, данлодирав неколку апликации за проба, уклучен на НЕТ бев преку Wifi, па дали ќе ми земи од претплатата на мобилниот?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Фала и на двајцата, данлодирав неколку апликации за проба, уклучен на НЕТ бев преку Wifi, па дали ќе ми земи од претплатата на мобилниот?
Не додека си на вифи не, но оди во settings и барај mobile network одштиклирајго за секој случај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom