Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
12 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
хахах абе Joey тоа е друг пат да знаеш хахахахах абе иди купи си што сакаш продај се што имаш само за телефон многу е битно телефон да имаш другото не е битно хаха утре кога ќе шеташ низ град со телефончето во џеб коа ќе ти застане некој рекетар хахах абе Скапан ефтин ама врши работа и да го изгубиш или да ти се расипе нема да жалиш хахах

--- надополнето ---

ееј остај што пристигнал Nexus S и што ти се врти Песната што е у рекламата е за никаде хахахах КатастроФа
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
decki aj pomos ve molam!!!! probuvam da napravan update na lg gt540 od 1.6 na 2.1 se e dobro no koga treba da napravi download mi vika deka ima problem so konekcijata da go proveram internetot a jas imam internet ! znae nekoj sto e rabotava??? 100 pati mi go kazuva istoto pozdrav
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
decki aj pomos ve molam!!!! probuvam da napravan update na lg gt540 od 1.6 na 2.1 se e dobro no koga treba da napravi download mi vika deka ima problem so konekcijata da go proveram internetot a jas imam internet ! znae nekoj sto e rabotava??? 100 pati mi go kazuva istoto pozdrav
Вркса нема интернетот, дали имаш драјвери како што треба?
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
pa valjda imam mi go naoga mob i se sto mi kaza instalirav kaj da vidam dali imam i koi drajveri treba da gi imam?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Спушти LG Suite и преку него можеш сега е и официјален упдејт мислам.

--- надополнето ---

  • Download KDZ Updater English
  • Download 2.1 ROM. All the ROMS are available in THIS THREAD (I Recommend using Baltic ROM)
  • Download LG Android Drivers NOTICE: IF YOU HAVE LG PC SUITE INSTALLED ON YOUR COMPUTER YOU CAN SKIP THIS PART.
  • Make sure USB DEBUGGING is turned on in the phone. Go to Settings > Applications > Development and turn on USB debugging mode.
  • Make sure MASS STORAGE mode is turned off. Go to Settings > SD card & phone storage and turn off Mass storage only.
  • Make sure your phone battery is full.
  • Make sure you have backed up your contacts. (optional)
  • Connect your phone with USB cable, make sure other side of the cable is pluged into back of the computer. (Some users reported that they were unable to flash theire roms into phone just becouse they used front usb ports).
  • Start KDZ_FW_UPD.exe
    • Make sure Type is set to: 3GQCT
    • Make sure PhoneMode is set to: DIAG
  • Load your KDZ(ROM) file.
  • Click Launch Software Update.
  • Now Wait and be patient, it usually takes from 5-10 minutes to upgrade.
  • Enjoy your fresh 2.1 OS.


--- надополнето ---

ГТ 540
Оди според овие чекори ќе немаш проблем
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
a so vikas so toa lg mobile support tool da ne probuvam vise? da ne go zaebam mobilniot so ova gore????
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Pravi na win xp, verovatno pravis na vista ili 7ca pravi so niv problem ne samo na lg nego i na drugive proizvoditeli softverot za update
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
http://www.skyfire.com/product/android Во десниот долен дел од странава имас Skyfire 2.3 za android 1.. кликни на него инсталирај го на зте-то и уживај. Кај мене работи супер. :)

јас имам андроид 2.2 го инсталирав ок работи за сурфање и слично ама на зулу само врти тоа у круг и не отвора тв. дали е до интернет брзината или треба уште нешто?
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
јас имам андроид 2.2 го инсталирав ок работи за сурфање и слично ама на зулу само врти тоа у круг и не отвора тв. дали е до интернет брзината или треба уште нешто?
Ако веќе имаш 2.2 спушти си flash player 2.2. го подржува и пробај со него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom