Android корисници (проблеми, прашања, совети)

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
iam eden problem so viber na android, na PC mi raboti super, na windows phone isto, ama odkako go aktivirav na telefon na tablet (android) prestana da mi gi prevzema kontaktite od imenik, ne mi pokazuva history, neznam ni so kogo razgovaram sto se vika moram sam da baram kontakt po kontakt za da vidam civ e brojot. nekoj da imal slicen problem pa da nasol resenie

Sent from my Nokia 3310
не знам кој модел на тел имаш, али мислам дека нема да биде проблем да се снајдеш.
кога си во вибер(4.2.1), на менито за да ги гледаш контактите (вибер, ол, вибер аут) ..... доле десно имаш знак со 3 хоризонтални црти. клик на нив.
потоа идеш на сетингс, и тука идеш на џенерал. тука треба да ти е штиклирано show all contacts. ако не ти е, тогаш тоа е проблемот, а ако Е, .... тогаш не знам за поинаку
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
не знам кој модел на тел имаш, али мислам дека нема да биде проблем да се снајдеш.
кога си во вибер(4.2.1), на менито за да ги гледаш контактите (вибер, ол, вибер аут) ..... доле десно имаш знак со 3 хоризонтални црти. клик на нив.
потоа идеш на сетингс, и тука идеш на џенерал. тука треба да ти е штиклирано show all contacts. ако не ти е, тогаш тоа е проблемот, а ако Е, .... тогаш не знам за поинаку
na tablet mi e problemot(telefonot mi e so windows mobile) , i selektirano mi e toa sto vikas samo sto pak nesaka.

Sent from my Nokia 3310
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
na tablet mi e problemot(telefonot mi e so windows mobile) , i selektirano mi e toa sto vikas samo sto pak nesaka.

Sent from my Nokia 3310
на таблетот, имаш контакти? пошто ........... нели нема потреба од именик, да не треба да креираш? или пак да направиш импорт од гмаил? ......
пошто овој проблем ти е САМО на таблет, додека кај што под дифолт треба да има именик (телефоните) се' е ок.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
на таблетот, имаш контакти? пошто ........... нели нема потреба од именик, да не треба да креираш? или пак да направиш импорт од гмаил? ......
пошто овој проблем ти е САМО на таблет, додека кај што под дифолт треба да има именик (телефоните) се' е ок.
да на таблетот имам контакти зашто смарт-телефон купив пред 4 дена и претходно си користев вибер и остали апликации на таблетот, а и сега повеке писувам од таблет него од телефон поголема тастатура има и позгоден ми е за пишување, иначе имаш и на таблет за контакти зашто да нема.
Пак ке кажам проблемов се случи од вчера, едноставно сите контакти ми ги снема од вибер на таблет и разговорите со нив, а на компјутер и на телефонот си стојат. Не дека од таблет неможам сега да комуницирам само што проблем ми е памтењето на броеви на луѓе. Затоа ми треба да ми ги прикажува контактите.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
од мене толку :(
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
Иам проблем со таблет FIREFLY,кога го вклучувам само на почетниот екран останува..зане некој до што е проблемот ?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
да на таблетот имам контакти зашто смарт-телефон купив пред 4 дена и претходно си користев вибер и остали апликации на таблетот, а и сега повеке писувам од таблет него од телефон поголема тастатура има и позгоден ми е за пишување, иначе имаш и на таблет за контакти зашто да нема.
Пак ке кажам проблемов се случи од вчера, едноставно сите контакти ми ги снема од вибер на таблет и разговорите со нив, а на компјутер и на телефонот си стојат. Не дека од таблет неможам сега да комуницирам само што проблем ми е памтењето на броеви на луѓе. Затоа ми треба да ми ги прикажува контактите.
Зошто се буниш?Таблетот не може да синхронизира контакти.Тоа го има само на телефони.Ти на таблетот можеш да спуштиш вибер и да го користиш со бројот што го имаш на одреден тел но контактие ќе треба сам да ги меморираш,рачно :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Зошто се буниш?Таблетот не може да синхронизира контакти.Тоа го има само на телефони.Ти на таблетот можеш да спуштиш вибер и да го користиш со бројот што го имаш на одреден тел но контактие ќе треба сам да ги меморираш,рачно :)
Прво не се побунив само прашав да не имал некој слично искуство. На таблет ги имав контактите и си работеше супер. Кога го земав телефонот првите 2-3 дена беше исто супер немаше никаков проблем. И одеднаш наместо контакти ми се појавуваа само броевите од луѓето. И ете вчера пак сам си се среди и сеа си е исто како на телефонот, истите контакти ги имам на двете места и ми ги дава со име презиме а не со тел број.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Како да го апдејтирам мојот htc desire 500 од 4.1 на 4.2 верзија на џели бин?
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
585
Поени од реакции
247
за оние кои користат сони М, Ви стигна ли 4.3?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Неколку дена од многу користење ми се празнеше батеријата на Галакси и ми се исклучуваше телефонот, па откако ќе го ставев на полнење ќе си се наполнеше за половина час.
Денес ми се случи истото, ми се испразни батеријата и ми се исклучи, но проблемот е што кога го ставам на полнач, пишува дека се полни, но стрелката за батеријата не се движи, односно нејќе да се пуни и стои на минимум (пример 1 процент). Помош?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Неколку дена од многу користење ми се празнеше батеријата на Галакси и ми се исклучуваше телефонот, па откако ќе го ставев на полнење ќе си се наполнеше за половина час.
Денес ми се случи истото, ми се испразни батеријата и ми се исклучи, но проблемот е што кога го ставам на полнач, пишува дека се полни, но стрелката за батеријата не се движи, односно нејќе да се пуни и стои на минимум (пример 1 процент). Помош?
Со Усб на компјутер да не го полниш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom