Android корисници (проблеми, прашања, совети)

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
zte blade q, edna nedela star
Од Ноте 3 до Зте има голема разлика...но сепак ситуацијата е симптомална.Не знам што е проблемот сепак нови телефони имате двајцата 1 недела користени :S
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Од Ноте 3 до Зте има голема разлика...но сепак ситуацијата е симптомална.Не знам што е проблемот сепак нови телефони имате двајцата 1 недела користени :S
знам дека раззликата е о марс и јупитер, но од причина што проблемот е сличен, ...... затоа побарав мислење, пред да го носам на сервис, а не ми се носи, ќе ми сјебат се, па после тоа пак 4 дена додека го подесам.
ај да видиме дали ќе се јави некој кој би можел да знае што е проблемот???
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: AL.
M

Mario Gómez

Гостин
Како да enable-ирам mobile data на самсунг купен у америка, неможам 3Гто да го уклучам, коа ќе кликнам енејбл мобајл дата, не ми излага use packed data туку data roaming, и пише International data roaming charges apply to use outside of US? Благодарам. :)

Edit: Кликнав долу access point names и го сменав од wap.cingular на Т-Мобиле МК интернет и ми уклучи 4Г горе? Да не ми троши кредит, пошто сум на припејд и користам од новава опција на Тмобајл.

Help. :)Телефонот е купен одкодиран од At&t, и уште неможам ни апдејт да му напрам на новиот андроид.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
Како да enable-ирам mobile data на самсунг купен у америка, неможам 3Гто да го уклучам, коа ќе кликнам енејбл мобајл дата, не ми излага use packed data туку data roaming, и пише International data roaming charges apply to use outside of US? Благодарам. :)

Edit: Кликнав долу access point names и го сменав од wap.cingular на Т-Мобиле МК интернет и ми уклучи 4Г горе? Да не ми троши кредит, пошто сум на припејд и користам од новава опција на Тмобајл.

Help. :)Телефонот е купен одкодиран од At&t, и уште неможам ни апдејт да му напрам на новиот андроид.
Апдејт мислам дека ќе имаш кога ќе излезе официјален апдејт за at&t за твојот модел.

Тоа 4g не би требало да ти зема плус кредит. Сепак можеш да си провериш сметка, за да се осигураш.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.072
Поени од реакции
57.365
Зашто додека ми ѕвони телефонот, ако го ротирам скринот престанува да ми свири музиката ? (на silent продолжува да ѕвони) :D
Истото се случува и во менито каде што одбирам ringtone.
T-mobile Move
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
јас изгледа ќе подосаѓам овој период со прашања :D
кога пишувам на форумов, .... латиница, и сега ко да ми е вклучен ауто корекција, али на англиски. пример: i da тоа ми префрла во I'd. па после враќај еднаш (бекспејс) и се појавува како што сум пишал, али следен збор, пак нешто друго и така си играм пиши/бриши, и ми се одмилува да пишам пост. како да ја исклучам таа опција???
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
јас изгледа ќе подосаѓам овој период со прашања :D
кога пишувам на форумов, .... латиница, и сега ко да ми е вклучен ауто корекција, али на англиски. пример: i da тоа ми префрла во I'd. па после враќај еднаш (бекспејс) и се појавува како што сум пишал, али следен збор, пак нешто друго и така си играм пиши/бриши, и ми се одмилува да пишам пост. како да ја исклучам таа опција???
Па пишувај кирилица, а ако веќе толку сакаш да пишуваш латиница: http://www.wikihow.com/Turn-Off-Auto-Correct-on-an-Android
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Па пишувај кирилица, а ако веќе толку сакаш да пишуваш латиница: http://www.wikihow.com/Turn-Off-Auto-Correct-on-an-Android
оф тоа е за напредни корисници, не е дали сакам да пишувам на латиница, него и вака ми е мака за сега, многу раб не ги разбирам, па уште и да си усложнам. ДА, во иднина ќе го ставам тоа тапа талк, али до тогаш има фурни да јадам. вчера баш ќерка ми ја прашував нешто за виберот, ..... како да ставам слика, или позадина, ....... па сега ти види колку знам :pos:[DOUBLEPOST=1394903629][/DOUBLEPOST]инаку, средив работа, нема веќе сугестии или сл, си куцам како сакам јеееееееееееееееееее(y)
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
оф тоа е за напредни корисници, не е дали сакам да пишувам на латиница, него и вака ми е мака за сега, многу раб не ги разбирам, па уште и да си усложнам. ДА, во иднина ќе го ставам тоа тапа талк, али до тогаш има фурни да јадам. вчера баш ќерка ми ја прашував нешто за виберот, ..... како да ставам слика, или позадина, ....... па сега ти види колку знам :pos:
Пробај да го средиш ова, прочепкај малку според тоа на линкот, не е нешто сложено.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Што мислите за ТнТ ит маркет? дали се верни, мислам дали не прават измами и такви работи?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Што мислите за ТнТ ит маркет? дали се верни, мислам дали не прават измами и такви работи?
Два дела за ПЦ имам купено откај нив и фини се покажале :) Зошто, треба нешто?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Два дела за ПЦ имам купено откај нив и фини се покажале :) Зошто, треба нешто?
Купив Ноте 3-ка од кај нив, таму не го проверив, кога си дојдов дома пуштам музика гледам звучникот не е во ред, шушти нешто, па ќе прашував да не даваат работени телефони, не ми се верува нов а звучникот да нечини
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Купив Ноте 3-ка од кај нив, таму не го проверив, кога си дојдов дома пуштам музика гледам звучникот не е во ред, шушти нешто, па ќе прашував да не даваат работени телефони, не ми се верува нов а звучникот да нечини
Однеси им го, таман работа, делуваат како професионална фирма, не би требало да прават проблеми ако ти дале неисправна роба. Обично кај нас лошиот глас надалеку се слуша а за ТнТ немам чуено некакви критики. Се случува да има фалш роба, си немал среќа, ако не се оправа ќе ти променат :)
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Купив Ноте 3-ка од кај нив, таму не го проверив, кога си дојдов дома пуштам музика гледам звучникот не е во ред, шушти нешто, па ќе прашував да не даваат работени телефони, не ми се верува нов а звучникот да нечини
За скаусери намерно такви даваат :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.305
Поени од реакции
4.714
iam eden problem so viber na android, na PC mi raboti super, na windows phone isto, ama odkako go aktivirav na telefon na tablet (android) prestana da mi gi prevzema kontaktite od imenik, ne mi pokazuva history, neznam ni so kogo razgovaram sto se vika moram sam da baram kontakt po kontakt za da vidam civ e brojot. nekoj da imal slicen problem pa da nasol resenie

Sent from my Nokia 3310
 

Kajgana Shop

На врв Bottom