Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
13 јануари 2011
Мислења
21
Поени од реакции
0
Имам Sony XPERIA P со Ice Cream Sandwich и незнам да му направам update на Jelly Bean. Ако го снимам новиов систем ќе ми се избришат податоците? На кој оперативен систем поубаво реботи телефонот?
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
Имам Sony XPERIA P со Ice Cream Sandwich и незнам да му направам update на Jelly Bean. Ако го снимам новиов систем ќе ми се избришат податоците? На кој оперативен систем поубаво реботи телефонот?
Не се брише ништо. Меѓутоа мене со новата верзија телефонот почна да ме заебава, пишав претходно што и како, па морав Factory Reset да праам. Сеа како подобар е, чат пат заебава коа звони... А читав и на други така им се седило, меѓутоа не на сите..
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Imam eden problem iam xperia J sekoj den sve neso se zeznuva od totalen crash do ne palenje na ekranot pri otklucuvanje bluethootot nekad ne se pali cuda imam garancija da odam li vo t-mobile vo servisot imate nekoi soveti se e stock samo update preku sony pc companion imam pusteno fala odnapred
 
Член од
13 јануари 2011
Мислења
21
Поени од реакции
0
Не се брише ништо. Меѓутоа мене со новата верзија телефонот почна да ме заебава, пишав претходно што и како, па морав Factory Reset да праам. Сеа како подобар е, чат пат заебава коа звони... А читав и на други така им се седило, меѓутоа не на сите..
А ако го снимам новиов систем после не може да се врати на стариот така?
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
А ако го снимам новиов систем после не може да се врати на стариот така?
Може ако сакаш да научиш. Доколку не си малку напреден корисник, би ти рекол дека не може.

Подеси си автоматска синхронизација во Accounts, направи бекап на пораки, контакти, слики, музика, она што ти е важно, и сними ги на USB, HDD, CD, а потоа направи бекап и врати си ги податоците. Генерално новата официјална верзија би требало да биде подобра од претходната бидејќи производителот ја тестирал и ја одобрил за користење на конкретниот уред.
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
дечки телефон huawei 8180 ко ке го уклучам ми стои само на логото од тмобиле ај некој нека ми кажи што можи да е проблемот?
 
Член од
13 јануари 2011
Мислења
21
Поени од реакции
0
На Sony PC Companion ми кажува дека телефонт ја користи најновата верзија и неможам да му направам update, а знам дека не е. Решение за проблемов?
 
Член од
7 ноември 2008
Мислења
50
Поени од реакции
42
Некој да не експериментирал со ZTE Blade III Pro, некој custom rom... моментално работи на 4.1.2 , премногу багови и повремено мрзне...
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
На Sony PC Companion ми кажува дека телефонт ја користи најновата верзија и неможам да му направам update, а знам дека не е. Решение за проблемов?
За овој пазар или за пазарот за кој што е наменет телефонот последен е тој firmware кој ти го покажува Sony PC Companion. Така да немој да гледаш по телефони од други земји или подрачја. Кога ќе биде достапен за подрачјето на твојот телефон PC Companion ќе ти јави.

Инаку има решение. Ти треба root access и одма ставаш custom rom, многу подобар и побрз него ли официјалните кои се полни со bloatware. :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
fbconnect://success#access_token=CAAAAGXMtX1sBAHEIgTJ7z............. ( i tako dalje )


ова го добивам кога пробувам да си се логирам преку фејсбук на мултиплеер од една игра ( а се имав конектирано предходно и играв доста време ) what d fak ?
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.511
Поени од реакции
1.442
fbconnect://success#access_token=CAAAAGXMtX1sBAHEIgTJ7z............. ( i tako dalje )


ова го добивам кога пробувам да си се логирам преку фејсбук на мултиплеер од една игра ( а се имав конектирано предходно и играв доста време ) what d fak ?
Пробај реинсталирај ја.
 
Член од
13 јануари 2011
Мислења
21
Поени од реакции
0
За овој пазар или за пазарот за кој што е наменет телефонот последен е тој firmware кој ти го покажува Sony PC Companion. Така да немој да гледаш по телефони од други земји или подрачја. Кога ќе биде достапен за подрачјето на твојот телефон PC Companion ќе ти јави.

Инаку има решение. Ти треба root access и одма ставаш custom rom, многу подобар и побрз него ли официјалните кои се полни со bloatware. :)
Ама на една другарка уште пред една недела и стигна update за истиот телефон.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
На Sony PC Companion ми кажува дека телефонт ја користи најновата верзија и неможам да му направам update, а знам дека не е. Решение за проблемов?
За кој телефон и која верзија андроид ја користиш во моментов?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Ама на една другарка уште пред една недела и стигна update за истиот телефон.
Па за тоа и ти зборам. Добро, кажи дали и на двајцата ви се купени телефоните од тука и од кој оператор ?? Може ете ќе добиеш апдејт следната недела, секој производител го пушта апдејтот за определена серија од моделот и така држава по држава, серија по серија. Апдејтирање на сите модели одеднаш не е возможно заради оптеретување на нивните сервери. :)

Исто така прашај ја другака ти или ѕирни и го телефонот, да не е случајно со инсталиран custom rom или пак друг официјален една верзија над твојот. На пример Samsung Galaxy S1 работи со последна официјална верзија 2.3.6, но со root и custom rom може да работи и на 4.2.2 :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom