Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Се работи за галакси с3, кога одам за апдејт ми вика дека нема досптаен апдејт. А знам дека има, моментално е на верзија 4.0.4. Чаре што да се прави?
--- надополнето: 10 мај 2013 во 00:36 ---
Се работи за галакси с3, кога одам за апдејт ми вика дека нема досптаен апдејт. А знам дека има, моментално е на верзија 4.0.4. Чаре што да се прави?
А да не е С3 реплика?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Добар и проверен ROM за Sony Xperia Tipo?
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
А сакав да пишам само да не е CyanogenMod, зашто тој ми здосади :)
Епа немаш баш многу голем избор за тој телефон,нема ништо официјално за него освен ако не порте некој нешто. Едино ако до толку ти здосадил CM можеш да пробаш MIUI v5 или пак ParanoidAndroid,со вториов можеш да си поиграш малце,само незнам баш колку успешно би ти било на мало екранче. :)
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Како да ја исклучам функцијата да не ми кажува кој ми звони кога има дојдовен повик, односно да не ми го спелува неговото име туку само рингтон да ми е ....или кога ми стига емаил да не ми кажува имате нов маил со зборови туку само звучен сигнал...помош :(

ЕДИТ: Средено :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
За tapatalk тие што користите ако може некој по пп да пушти линк за апликацијата за проверка да се направи, со моменталнава имам проблем со нотификациите.
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
Имам Sony Xperia P и направив денес update на софтверот и ми се помешаа многу работи, ко прво некои контакти ги имав по 4-5 пати, кога ми звони некој прво светнува после 3 секунди почнува да звони, и позадината на контакти, именик, дојдовни повици беше убава црна, сега е бела и нема опција да се смени. Некое решение има ли да се смени нешто?
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Зошто не може да ме лоцира сателит преку GPS на апликацијата RunKeeper? Вика дека треба да бидам на отворено за да може да ме лоцира и не бива.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Кога одам во албум да ги видам сликите не ми ги покажува. Да не знае некој до што е проблемот? Телефонот има android 4.1.2
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
Кога одам во албум да ги видам сликите не ми ги покажува. Да не знае некој до што е проблемот? Телефонот има android 4.1.2
Исто и кај мене и кога ми звонат 5 секунди нема рингтон, тек после почнува да свири. Да се надеваме многу брзо ќе има измени и нов update. А за сликите симни си апликација Gallery од маркетот,. па преку неа отварај ги
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Имам Sony Xperia P и направив денес update на софтверот и ми се помешаа многу работи, ко прво некои контакти ги имав по 4-5 пати, кога ми звони некој прво светнува после 3 секунди почнува да звони, и позадината на контакти, именик, дојдовни повици беше убава црна, сега е бела и нема опција да се смени. Некое решение има ли да се смени нешто?
Тие контактите можно е да ти ги покажува и од Скајп, Фејсбук и слично, имаш опција да ги линкуваш во именикот, исто така имаш опција во именикот да се прикажуваат само контакти со телефонски броеви. Тоа со ѕвонењето читам дека е баг кој го имаат некои корисници. Јас го немам, а позадината и мене ми е погрда белава, но се е до навика а и шо знам, не сум баш пребирлив по тие работи. Мислам дека имаш теми и скинови за тие работи во маркетот.
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
Тие контактите можно е да ти ги покажува и од Скајп, Фејсбук и слично, имаш опција да ги линкуваш во именикот, исто така имаш опција во именикот да се прикажуваат само контакти со телефонски броеви. Тоа со ѕвонењето читам дека е баг кој го имаат некои корисници. Јас го немам, а позадината и мене ми е погрда белава, но се е до навика а и шо знам, не сум баш пребирлив по тие работи. Мислам дека имаш теми и скинови за тие работи во маркетот.
Не се контактите од скајп, фб, го знам тоа, отштиклирани ми се сите тие, некои ги имаше по 5 пати дупли, некои 2, некои ич... Белата позадина не е ок кога ти звонат со слики што ти се тие....Фотографиите исто не се гледат преку Album, мора преку нова апликација....А за ѕвонењето кажи решение ако знаеш. Не знам од каде баг, не ми беше така до вчера. Исто така lockscreen не можам да сменам слика...Мора само од тие 3-4 што се дадени...
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Не се контактите од скајп, фб, го знам тоа, отштиклирани ми се сите тие, некои ги имаше по 5 пати дупли, некои 2, некои ич... Белата позадина не е ок кога ти звонат со слики што ти се тие....Фотографиите исто не се гледат преку Album, мора преку нова апликација....А за ѕвонењето кажи решение ако знаеш. Не знам од каде баг, не ми беше така до вчера. Исто така lockscreen не можам да сменам слика...Мора само од тие 3-4 што се дадени...
За албумот, оди Settings-apps-all-Album и стегни Clear Cache.
 
Член од
21 април 2012
Мислења
5
Поени од реакции
1
Дечки да ве прашам за самсунг галакси мини с5570 има ли flash player ? за да гледаш во живо стримови или нема ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom