A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.032
Поени од реакции
1.284
Не. Самостојно ќе биде.
Да речеме да Вип сат ќе го замени Бум ТВ таму кај што нема покривање на Близу. А што правиме за интернетот? Испаѓа едни ќе имаат супер интернет а едни никаков АДСЛ?

Тие што користат повеќе услуги што со нив?
Тие си остануваат исто како што е сега во договорот се додека не решат да го променат пакетот. Тие што сега имаат тројни услуги со Бум тв или независни си остануваат исто и нема промени без разлика.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Тие што користат повеќе услуги што со нив?
Најверојатно ќе си добиваат две сметки: едни од новиот сопственик за boomTV и друга за другите услуги од one.Vip.

Да речеме да Вип сат ќе го замени Бум ТВ таму кај што нема покривање на Близу. А што правиме за интернетот? Испаѓа едни ќе имаат супер интернет а едни никаков АДСЛ?
Којзнае, најверојатно да, како што е сега. Евентуално тие што користат сега интернет на One, ќе им биде заменето можеби со интернетот од blizoo.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.032
Поени од реакции
1.284
Најверојатно ќе си добиваат две сметки: едни од новиот сопственик за boomTV и друга за другите услуги од one.Vip.


Којзнае, најверојатно да, како што е сега. Евентуално тие што користат сега интернет на One, ќе им биде заменето можеби со интернетот од blizoo.
Чисто сумњам дека некој ќе ги купи...Оваа година ќе биде досадна уште сега се гледа. Освен најавата на Телекабел дека ќе се шири во Охрид и Гевгелија и ова спојување ништо друго нема
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.110
Поени од реакции
325
Којзнае, најверојатно да, како што е сега. Евентуално тие што користат сега интернет на One, ќе им биде заменето можеби со интернетот од blizoo.
Што знам. Тука фигурира само телевизијата. Интернетот ќе си остани на ОНЕ.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Чисто сумњам дека некој ќе ги купи...Оваа година ќе биде досадна уште сега се гледа. Освен најавата на Телекабел дека ќе се шири во Охрид и Гевгелија и ова спојување ништо друго нема
Никогаш не се знае што се готви во кујните кај нашите оператори. Сепак скоро сите оператори се во сопственост на големите играчи, со исклучок на некои мали оператори. И не заборавај, Neotel исто така треба да започне најверојатно со нудење на IPTV, веќе е регистриран во АААВМУ, има договори со низа канали, така што годинава може да биде интересна :)

Што знам. Тука фигурира само телевизијата. Интернетот ќе си остани на ОНЕ.
Колку што знам сега One користи инфраструктура од Телеком ADSL, не ја гледам причината зошто да не изврши замена таму каде што има можност и корисниците наместо бакарот од Телеком, да не ја користат оптиката на blizoo.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.010
Поени од реакции
7.634
Ај да видиме што ќе биде кога ќе се продаде BoomTV па после да коментираме.

Туку се ова го мислев дека BoomTV или ќе згасне или ќе се продаде.одткако еден газда е на Vip и Оne.
 
Последно уредено:
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Nudat nesto ovie be ako go prodolzam dogovorot so niv?
Tv,tablet ili taka nesto ili pomina taaa promocija,i sto mislite dali treba da begam od niv ili da prodolzam dogovor?
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.196
Поени од реакции
599
Nudat nesto ovie be ako go prodolzam dogovorot so niv?
Tv,tablet ili taka nesto ili pomina taaa promocija,i sto mislite dali treba da begam od niv ili da prodolzam dogovor?
засега нудат 3 месеци беспари ако направиш нов договор ама провери си на нивниот сајт а за бонусот не се лажи превари се, мене после 2 год ми дадоја бонус од цели 800 ден!!! и плус не можев да ги искористам без да направам нов договор....логика 0
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.321
Поени од реакции
17.764
Nudat nesto ovie be ako go prodolzam dogovorot so niv?
Tv,tablet ili taka nesto ili pomina taaa promocija,i sto mislite dali treba da begam od niv ili da prodolzam dogovor?
Ја мислам да си бегаш со време, па ти како сакаш.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.110
Поени од реакции
325
Кај мене е се во ред што се однесува на квалитетот на сигналот и сл. Ама премногу ми смета тоа што имаат НАЈНАЈУЖАСНА понуда на канали во нивната програмска шема. И што е најтрагично, скоро дури дознав дека сите места за канали му биле пополнати така да ако очекуваме нови канали тоа ќе биде на штета на некој веќе постоечки. Ужас над ужасите.

Јас чим помини договорот, бегам така да друже дури не си се "опекол", спаси се. Освен на крајов на годинава ако не понудат нешто ново. И се молам да го продадат boomtv и да го земат blizoo. Сепак, кабел си е кабел.;)
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
... И се молам да го продадат boomtv и да го земат blizoo. Сепак, кабел си е кабел.;)
BoomTV дефинитивно оди на продажба, тоа е објавено неколку поста погоре, а blizoo најверојатно останува во пакетите за фиксни услуги (вклучувајќи и кабелска телевизија). Но интересно е што имаат обврска one.Vip (вклучувајќи го и blizoo) да понудат DTH односно сателитска телевизија :) Најверојатно таму каде што нема да може кабелската, ќе ја понудат сателитската телевизија :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom