A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.114
Поени од реакции
7.695
Остај настрана проблемите со сигналот и нивно решавање,можам да ти набројам уште 10 причини за раскинување со бум
Ми останаа уште 11 месеци од договорот па затоа сакав да пробам некако ако може да раскинам договор
Сега плаќам 1500 ден. исто колку што е 3 макс старт + ако додадам макс спорт+ за 250 ден. ќе добијам хд,арените и ск 1до6,па сеа мислам дека се исплати
Кој како сака нека каже бумот не е за овој век
Мене некако срање (се извинувам за изразов но морав) ми е Бум тв со тој ограничен број канали.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Ми излезе ова на тв,има нови канали или е сменет cinestar premiere 1 so 2ката? Според ова би требало да ги има и 1 и 2. Не ги пребарав да видам
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.114
Поени од реакции
7.695
До утре AXN им е регистриран и затоа ќе го бришат од понудата .
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Кога сите ја бараа Cinestar premier 2 они кажуваа дека не ја ставаат поради тоа што се репризи од Cinestar premier 1. И сеа као треба да се радуваме?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.113
Поени од реакции
326
Немаше некој закон дека можи да се раскини договор без наплата на пенали ако за времетраење на истиот, се смени програмската понуда на операторот?
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
142
Поени од реакции
61
Немаше некој закон дека можи да се раскини договор без наплата на пенали ако за времетраење на истиот, се смени програмската понуда на операторот?
Пак ли се премисли?Мислам дека има таков закон но само ако програмата не биде заменета со соодветна,како што беше случајот со national geographic.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.113
Поени од реакции
326
Не, не се премислив. Немам проблеми никакви. Муабетот ми беше пошто прочитав сличен пост на нивната фан пејџ на фејсбук.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Немаше некој закон дека можи да се раскини договор без наплата на пенали ако за времетраење на истиот, се смени програмската понуда на операторот?
Така нешто кажуваа АЕК... Можда да побараш на нивниот сајт.
 
Член од
28 декември 2009
Мислења
38
Поени од реакции
4
Може некој да ми објасни од кога или од каде е програмскиот распоред на CineStar Premium 1. Нема везе со распоредот на ЕПГ.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.114
Поени од реакции
7.695
Може некој да ми објасни од кога или од каде е програмскиот распоред на CineStar Premium 1. Нема везе со распоредот на ЕПГ.
Изгледа секој регион/држава на баланов има свој посебен CineStar и секој канал има различен ЕПГ т.е различен распоред на програма а исти филмови. Барем јас така мислам дека е нешто како М1 каналите кој кај нас се достапни на Макс тв.

Немам CineStar за да потврдам дали е така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom