A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
Јас сум во 8ми Ноември (до новата пошта - зграда 101). Бааги сум подалеку од тебе, ама кај мене во зградата се влезени со оптика, така да далечината и не игра некоја улога. Го имам Екстра - Трипл плеј пакетот (најслабиот пакет за Интернет со телефонија).
До сега ми се има случено 2 пати да имам краток прекин на услугите, но проблемите бргу ги решаваат. Нормално нема некои поголеми проблеми, односно ја добивам декларираната брзина (6 Мбпс).
Нивен официјален фтп сервер не сум сретнал до сега, но гледам некои клиенти си шеруваат филмови и музика низ локалната мрежа. Кај мене во зграда (неколку комшии сме нивни клиенти), од време на време, креваме ЦС па „се пукаме“. Ако си играч на ЦС сорс - Кејблтел имаат кренато нивен официјален сервер (пинг 4-5 милисекунди), па можеш на него да се поврзуваш.
Логирањето е по секое вклучување на компјутер, освен ако имаш некаков рутер. Ваљда следат некаква активност на мрежата.
планирам да ставам оваа недела интернет и телефонија од нив, а шо има врска ако имаш рутер, на друг начин ли ке иде логирањето или ?
и за колку време ке дојдат интернетот да ми наместат, оти стварно ми е потребен секој ден и немам време за чекање :)
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
За населба Пребег(Штип) нема Кејблтел:tapp:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
абе само јас ли имам 60 пинг на спид тест или ? на адсл-от имав 20 а сега кејблтел 60 :tapp:
е и има ли некаков фтп сервер внатре во мрежата на кејблтел,имаше на претходните страни пишувано дека закачувале филмови,музика...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
Ме интересира кој к*р им на Кејблтелов деновиве? Мерам брзина 3,98мбпс, а не мозам 1 јутуб клишче ХД да го глеам. И страните ги отвара после 5 мин.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Значи едно конкретно прашање сакам да поставам. Прашав неколку пати веќе, ама никој ништо не одговори.
Дали CableTel има ftp:// сервер, за слободен даунлоад, и ако имаат кој е?:smir:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
Значи едно конкретно прашање сакам да поставам. Прашав неколку пати веќе, ама никој ништо не одговори.
Дали CableTel има ftp:// сервер, за слободен даунлоад, и ако имаат кој е?:smir:
anyone?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Update за Штип
Некаде од декември КејблТел ќе се почне да се шири во населба Баби и Пребег.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
оптика си е оптика, а кај телекабел е коаксиален и се преоптоварува мрежата и затоа има кај некој слаб интернет
Па и оптоварува?цц такви маки ни на душман:nenene:
Едвај чекам да дојдат со мрежа Кејблтел до кај мене и одма ќе се префрлам,среќа не сум врзан со договор и можам да раскинам кога сакам :) Се надевам дека брзо ќе биде тоа а слушам и позитивни критики од тие што имаат КејблТел по Штип
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
92
Поени од реакции
0
како сте задоволни од интернетот на КејблТел ??
поконкретно ме интересира Интернет пакетот Кејблтел Екстра..
па ако може некој да ми каже да го ставам овој пакет или не.. :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
како сте задоволни од интернетот на КејблТел ??
поконкретно ме интересира Интернет пакетот Кејблтел Екстра..
па ако може некој да ми каже да го ставам овој пакет или не.. :)
зависи кај се наоѓаш, тука во ново лисиче океј е. порано беше многу ретардиран, сеа (да чукнам у дрво) арен е, брз е, стабилен е....ама ти викам, зависи од кај живееш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom