A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

Член од
20 март 2008
Мислења
377
Поени од реакции
280
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Татко ми ми вика имало некој пакет со телевизија, интернет и телефон за 700 денари месечно. Има? Бидејќи на страницата неможам ништо да најдам...
Мислам дека тоа што е интернет 700 денари,дека таму е вклучена и Аналогна телевизија,али не сум сигурен..најубаво да си прашаш во Близу и да ти објаснат тие најдобро :)
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Кајганџии со нет од близу, дајте ве молам ургирајте да можат и старите корисници да мигрираат кон поскапите пакети, со нели обнова на договор и да може да важи понудата бесплатно до 1 октомври и за нив, пошо ја им пишав на фб страницата, али еден ко ни еден...

Мене онаа ми кажа дека во секој момент може да се мигрира кон поскапите пакети без пенали, али промоцијата важи само за нови корисници...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.651
на мајка ми и се јавиле да и кажат дека сметката за овој месец ќе била 100тина денари поскапа, поради некои нови канали не знам што... мајка ми вика ништо не сме побарале а она вика по автоматизам одело :O

и топ сте кис4е се глеаме таму.

шо глумат сеа лудило, каков е тој автоматизам нека не се занасаат.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
на мајка ми и се јавиле да и кажат дека сметката за овој месец ќе била 100тина денари поскапа, поради некои нови канали не знам што... мајка ми вика ништо не сме побарале а она вика по автоматизам одело :O

и топ сте кис4е се глеаме таму.

шо глумат сеа лудило, каков е тој автоматизам нека не се занасаат.
Заради тој Супер Пакет што они автоматски го вметнуваат...Треба да се јават и да прашаат дали го сакате тој пакет, а не ем нови канали ем да ги плаќате ПРОТИВ СВОЈА ВОЛЈА...Претеризам и бугарска работа.
 
Член од
2 мај 2009
Мислења
276
Поени од реакции
170
BIG FAIL. Кога веќе кажаа дека ќе се наплаќа за Спорт Клуб, требаше да остават на самите корисници дали ќе сакаат да го имаат и плаќаат за него. Каков автоматизам, какви глупости! Поради овој нивен гест ќе одам и ќе го исклучам тој Супер пакет... А таман планирав да си го земам...
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Ама ова е само за Старт така? На другите им е без промени.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
10
Какви рутери даваат на подарок овие од близу?
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Ама ова е само за Старт така? На другите им е без промени.
да да..Другите се исти.

Али мислам дека треба да ги намалат цените...Макс Оптик со 50мбпс и 600 гб е 1800 (нели со телевизија и телефон), а овие за 1700 нудат 20мбпс неограничен и телефон со 400 бесплатни минути...
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Ама ова е само за Старт така? На другите им е без промени.
да да..Другите се исти.

Али мислам дека треба да ги намалат цените...
Не, не е само за старт пакетот, и корисниците на смарт имаат покачување на цената за 100 денари и плус ни земаа три канали кои ги имавме во ДТВ Плус и ги ставија во супер пакетот :cenzura:
edin4o знам дека најавуваа дека уште во Јануари дека летово ке гои зголемат максималните брзини, па веројатно ке има и промени во цената во смисла на некое намалување или можеби само се лажам себе си :cautious:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.502
Поени од реакции
2.632
А бе има некој проблеми со близу денеска....Особено сајтот на јутуб заебава и не сака да мери спидтест.Зборам за околината на Топанско-Чаир??
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.023
Поени од реакции
6.050
А бе има некој проблеми со близу денеска....Особено сајтот на јутуб заебава и не сака да мери спидтест.Зборам за околината на Топанско-Чаир??
Ја сум од Карпош 4, и последниве саат-саат ипол нетов е спор. Катастрофа.
Со торентиве е нормален. Ама кога се работи за страни, пишав погоре.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom