A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Им се јавив пред некое време за истиот проблем. Типот од таму почна да се правда дека никаде во договорот немало напишано дека загарантирана брзина ќе добивам од 20 мб. А јас сакав да му кажам: А да дојдам јас таму па договорот да ти го напикам кај што не треба, па да видиш какво е чуството да те онади женско? Ама не му кажав, сега ќе му кажам. :D
Хах и да му кажеш, зашто тоа што ти зборел се тешки глупости.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
460
Поени од реакции
130
Сигурно е до реоно твој... Кај мене еве за 10мбпс плаќам а ми пуштаат 14-15мбпс
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Cudno , kaj mene u opstina CAIR za zal , ete , 4 saati mi trebaat da napisam dva zbora , veke 10-den e ova , a ne e prv pat vaka :(
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
460
Поени од реакции
130
Викниги хахаха. Речиму конекторо ми се скина нов треба да се намести и че дојда. Од ко че дојда че му покажиш се како е .
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Викниги хахаха. Речиму конекторо ми се скина нов треба да се намести и че дојда. Од ко че дојда че му покажиш се како е .
Ne gi vikam veke , najozbilno mi otidoa uste 2.000 denari od mobilen molejci gi niv , postojano isti argumenti , de kabelot , de rojter , de restartiraj a problem so niv celo moe maalo ima .
Zdravje.
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Ne gi vikam veke , najozbilno mi otidoa uste 2.000 denari od mobilen molejci gi niv , postojano isti argumenti , de kabelot , de rojter , de restartiraj a problem so niv celo moe maalo ima .
Zdravje.
Не си им објаснил убаво ваљда. Ако операторот е цврсто убеден дека ти имаш конекција од тоа што го гледа на неговиот монитор нели, никогаш нема да пушти налог за екипа да помине. Во Чаир па поготово и 2,000 што си потрошил малце е :pos:
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Cudno , kaj mene u opstina CAIR za zal , ete , 4 saati mi trebaat da napisam dva zbora , veke 10-den e ova , a ne e prv pat vaka :(
И кај мене е исто, не сум од Чаир ама и мојов реон очигледно има проблеми. Последниве две недели катастрофа е, а веке немам желба да се јавувам кај нив, досега и по име ме научија кога ќе се јавам :confused:
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444

И немој :гомце: да сте јаделе, имам стар пакет од 8mb/s
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.178
Поени од реакции
2.129
Imaat problemi poslednive nedeli.. so pingot i packet loss...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Има нешто врска со број на поврзани корисници во тоа време?
Да.

Хах и да му кажеш, зашто тоа што ти зборел се тешки глупости.

Како може да се глупости, кога тоа стои и на страната на Близу, како и во договор, до 20 мегабита, знам дека не е фер и нервира ама таков е договорот/пакетот.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Дали може да снема тел. и интернет сигнал (кај нив покажува дека конекција си постои) заради варирање на напонот и кратки (во милисекунди според УПС-от) прекини? Откако се стабилизира струјата, по извесно време се вратија и тел. сигнал и интернет конекцијата во нормала.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Како може да се глупости, кога тоа стои и на страната на Близу, како и во договор, до 20 мегабита, знам дека не е фер и нервира ама таков е договорот/пакетот.
Знам дека така стои, ама глупости во смисла дека они секад ќе најдат нешто за да се оправдаат и ти да немаш основа да се буниш. Плаќа за пакет од 20 мегабита, а секој ден после 18 има 7 мегабита, и он единствено што има да го каже е тоа? Исто ти е и некој со пакет од 50 мегабита да има брзина од 1 мегабит и они да се вадат на оваа финта.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Така е кај сите провајдери тоа е тоа, One, T-home, Telekabеl итн исто ти е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom