A1 Combo (мобилна, фиксна телефонија, интернет и телевизија)

Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
ne se dobivaat telefoni tuku si ostanuvaat postoeckite dogovori ako imate linii na vip.
ako nemate toa e drugo kako sekoj nov dogovor vi sleduva da si zemete.
jas so 3 mob i net i tv na vipkombo l plakam momentalno 2370 denari a posle 6 meseci negde 2900 ke bide.

dogovorite na vip za mobilnite si tecat isto samo se prefrla tarifata za neograniceno da vi bide kon site i so popust e okolu 450-500 denari od broj.
 
Член од
3 септември 2014
Мислења
14
Поени од реакции
4
ne se dobivaat telefoni tuku si ostanuvaat postoeckite dogovori ako imate linii na vip.
ako nemate toa e drugo kako sekoj nov dogovor vi sleduva da si zemete.
jas so 3 mob i net i tv na vipkombo l plakam momentalno 2370 denari a posle 6 meseci negde 2900 ke bide.

dogovorite na vip za mobilnite si tecat isto samo se prefrla tarifata za neograniceno da vi bide kon site i so popust e okolu 450-500 denari od broj.
Ти благадорам за информацијата ама мене конкретно ме итересира од технички аспект како е тв интернетот дали брзините ги испорачуваат тие што ке ке ги потпиш телефонијата фиксната
За Битола Регионот а иначе условоте и цените ми се познати
Малку ме кочи оти многу луге се жалат низ мк ....
Ме Инетресира од некои корисници што користат веке Вип Комбо пакети или услуги од Близоо...
Оти кај мене не смеј да има големи Технички Проблеми заради работата
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Ти благадорам за информацијата ама мене конкретно ме итересира од технички аспект како е тв интернетот дали брзините ги испорачуваат тие што ке ке ги потпиш телефонијата фиксната
За Битола Регионот а иначе условоте и цените ми се познати
Малку ме кочи оти многу луге се жалат низ мк ....
Ме Инетресира од некои корисници што користат веке Вип Комбо пакети или услуги од Близоо...
Оти кај мене не смеј да има големи Технички Проблеми заради работата
eve ti infoo od Prilep- od 12avgust do denes imase 2 prekini od po 24h so internetot- od koi prviot vo noemvri nekade bese sekade niz mk a tv imase i Fix, posledniot bese na 29~30 pred nova god,koga nemase nikakva usluga poradi skinat opticki kabel istiot e i za PP i BT inaku so brzinata sum nemal problemi non stop e taa - tv e taaa sto e vo smisla na kanali slikata e e ok ,fix- nema problemi,jas imam portiran broj-
 

Attachments

Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
kaj mene vo naselba ilinden skopje e super ednas nema padnato mrezata stabilna e brzinata e super 150mb kolku sto i plakam.
ako ste povrzani na ruter gledajte da imate gb porti na ruterot zosto ovie drugite se do 100mb brzini.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
kaj mene vo naselba ilinden skopje e super ednas nema padnato mrezata stabilna e brzinata e super 150mb kolku sto i plakam.
ako ste povrzani na ruter gledajte da imate gb porti na ruterot zosto ovie drugite se do 100mb brzini.
toa e tocno - osvem 2ta prekini i nemalo nikakov problem, do frankfurt-site znaeme deka e tamu jazolot za evropa ja imam super brzina i 50ms ping- pada ne preteruvame,
 

Attachments

Член од
7 септември 2008
Мислења
371
Поени од реакции
109
Се мислам помеѓу Вип комбо М и Магента 1 М, незнам што е подобра понуда од овие две, и дали некој знае дали кај Магента поврзувањето е со оптички кабел или адсл. Во зградата каде што
живеам има оптички приклучок од телеком. Што е подобро?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Се мислам помеѓу Вип комбо М и Магента 1 М, незнам што е подобра понуда од овие две, и дали некој знае дали кај Магента поврзувањето е со оптички кабел или адсл. Во зградата каде што
живеам има оптички приклучок од телеком. Што е подобро?
Магента М пакетот има 12 мбпс АДСЛ интернет а не оптика. Во реалност ќе добиеш 8 некаде. Само Л пакетот од 3500 денари имаш оптика
Во Вип комбо имаш 50мбпс па ти види :)
 
Член од
3 септември 2014
Мислења
14
Поени од реакции
4
Магента М пакетот има 12 мбпс АДСЛ интернет а не оптика. Во реалност ќе добиеш 8 некаде. Само Л пакетот од 3500 денари имаш оптика
Во Вип комбо имаш 50мбпс па ти види :)
По мое искуство земај Комбо јас до пред 20 Дена Бев на Телеком и не сум задоволен со Т Со Бакарот,Комбото М Тие Поевтино и супер е... Размисли и направи си добра споредба колку плакаш и што добиваш....
А иначе Магента ако земаш рачунај дека од линијата на нетот зема мала работа Тв занчи нема да имаш фул брзина што ти ја нудат оти во Т е иптв тв преку интернет протокол а кабелската е башка технологија оти оди на еден кабел со различни фреквенции за услугите ....
Изборот е Твој ....
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Магента М пакетот има 12 мбпс АДСЛ интернет а не оптика. Во реалност ќе добиеш 8 некаде. Само Л пакетот од 3500 денари имаш оптика
Во Вип комбо имаш 50мбпс па ти види :)
И во Магенда 1 М доколку има можност во твојата зграда да има оптика ке ти ја пуштат услугата на Оптички кабел и брзината ке ти биде 50/50 ова го знам бидејки сум корисник на истиот пакет и со 50/50 брзина сега имаат и некоја акција Празнична Магенда и ти даваат некаде 12000 денари кои можеш да ги искористиш за купување телефон телевизор и друго
 
Член од
3 септември 2014
Мислења
14
Поени од реакции
4
И во Магенда 1 М доколку има можност во твојата зграда да има оптика ке ти ја пуштат услугата на Оптички кабел и брзината ке ти биде 50/50 ова го знам бидејки сум корисник на истиот пакет и со 50/50 брзина сега имаат и некоја акција Празнична Магенда и ти даваат некаде 12000 денари кои можеш да ги искористиш за купување телефон телевизор и друго
Ок се тоа во ред познато ми е .... Ја ти пишував како состојбата во Битола оти кај нас БТ оптика има многу малку а немаат абер за брзо да прошируваат.... И немаме многу избор....
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Бидејќи нема тема за VIP Connect, па овде ќе си прашам.
Сакам да преминам од сегашниот пакет од blizoo во Connect пакетот на VIP. Прашав во салон, ми рекоа може, се` е во ред, но заборавив да прашам едно нешто.
Дали ако веќе имам два ТВ приклучоци, а во Connect Trio S пакетот е достапно само еден, дали вториот ќе треба да го доплатувам? Доколку е потребно негово доплатување, колку би ме чинело тоа, односно колку се плаќа за дополнителен ресирвер во VIP?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Бидејќи нема тема за VIP Connect, па овде ќе си прашам.
Сакам да преминам од сегашниот пакет од blizoo во Connect пакетот на VIP. Прашав во салон, ми рекоа може, се` е во ред, но заборавив да прашам едно нешто.
Дали ако веќе имам два ТВ приклучоци, а во Connect Trio S пакетот е достапно само еден, дали вториот ќе треба да го доплатувам? Доколку е потребно негово доплатување, колку би ме чинело тоа, односно колку се плаќа за дополнителен ресирвер во VIP?
Дополнителен ресивер ти е 99 денари ама мислам дека тие шо спојуваат услуги им нудат други поволности што ги нема на интернет. Така беше кај пријатели случај. Им направија некои комбинации и си задржаа 3 телевизори и слично. Треба да ги прашаш таму во салон
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Дополнителен ресивер ти е 99 денари ама мислам дека тие шо спојуваат услуги им нудат други поволности што ги нема на интернет. Така беше кај пријатели случај. Им направија некои комбинации и си задржаа 3 телевизори и слично. Треба да ги прашаш таму во салон
Фала на одговорот.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
30
Поени од реакции
10
здраво дечки имам прашање у врска со Vip Combo L,
договорот ми е истечен пост пејд сум и сакам да го продужам, сакам да напраам нов договор со тарифа vip free special со кој што претплата ми е 699ден и планирам да зеам sony xperia m4 aква кој со таа тарифа ќе ме чини 8999 ден. е сеа прашањето ми е дали ако се префрлам у вил комбо (нетот ми е близу) со се моите дома јас со родителите значи тоа се три мобилни линии телевизија фиксен и интернет ќе имам попуст за подобар апарат пример ајфон з5 з3 со поефтина цена и нели нов договор на две год ? фала. ако некој е запознаен или напраил нешо слично нека пиша да не лупнам 9000 а знам дека за поефтино или еве за истата сума ќе ми понудат од вип нешто боље со комбото. ?​
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
здраво дечки имам прашање у врска со Vip Combo L,
договорот ми е истечен пост пејд сум и сакам да го продужам, сакам да напраам нов договор со тарифа vip free special со кој што претплата ми е 699ден и планирам да зеам sony xperia m4 aква кој со таа тарифа ќе ме чини 8999 ден. е сеа прашањето ми е дали ако се префрлам у вил комбо (нетот ми е близу) со се моите дома јас со родителите значи тоа се три мобилни линии телевизија фиксен и интернет ќе имам попуст за подобар апарат пример ајфон з5 з3 со поефтина цена и нели нов договор на две год ? фала. ако некој е запознаен или напраил нешо слично нека пиша да не лупнам 9000 а знам дека за поефтино или еве за истата сума ќе ми понудат од вип нешто боље со комбото. ?​
Отиди во салон и прашај. Таму ќе ти пресметаат :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom