A1 Combo (мобилна, фиксна телефонија, интернет и телевизија)

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.279
Поени од реакции
58.227
Нова понуда на ВИП операторот во соработка со Близу.Се работи за пакетите на услуги "Vip Combo S", "Vip Combo M" и "Vip Combo L", кои во себе вклучуваат: мобилна телефонија со неограничени разговори и SMS кон сите национални мрежи и 2GB мобилен интернет, фиксна телефонија со неограничени разговори кон сите национални фиксни и кон мобилната мрежа на Vip, неограничен интернет и телевизија.

asd.png

Листа на ТВ канали
Листа на дополнителни ТВ канали


Vip Combo
 
А

Атомската мравка

Гостин
Е ова е веќе добра понуда, ама чим ги немаат Спортклуб програмиве ништо - нема шанси да ме натераат да се вратам кај нив пак.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Пффф повеќето канали што ги нудат се безвезе и бесплатни преку сателитска да си ги гледаш
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Добра е понудата. Во листа на канали да ги имаа Арените и СК ќе собереа огромен дел од вкупните корисници.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Добра е понудата. Во листа на канали да ги имаа Арените и СК ќе собереа огромен дел од вкупните корисници.
Добра е понудата со што што ги ставиле 2 пати балканика и ал џезеира не ме зезај :D
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Добра е понудата со што што ги ставиле 2 пати балканика и ал џезеира не ме зезај :D
Тие се програмите другар, сигурно нема NBC да ти ја стават.
Fox има, Sky има, Viasat, Discovery, Nat Geo, Animal Planet има, MTV има, Vh1 има.. HBO фали, и спортските.

Него зошто олку несразмерни брзини? 30 down/ 2 up.. Кај мене се 2 спрема 1. Јес да ретко се аплоадира ама малку е.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Многу пари за сиромашна услуга.

Од ОНЕ имам 3 бум тв од кои еден има неограничени тел разговори во мрежата на оне и 200 минути со други мрежи,неограничен интернет, 55 тв канали и 5 радио канаали сето тоа за 1100 денари со вклучен ддв
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
50
Поени од реакции
8
Многу лошо им е презентирана понудава. Јас бев заинтересиран за Вип Комбо М, што на флаерот е 2400 редовна цена. Отидов во салонот на Вип, се распрашав убаво и поради тоа што имав број на Вип со истечен договор и сакав само една мобилна линија, добив попуст за 1800 денари редовна цена и 1100 денари за првите 6 месеци за договор на Вип Комбо М. Во поглед на цена/што нуди пакетот, моментално ова е најдобрата понуда на пазарот според мене. Уште да го решат проблемот со Спортклуб до крајот на месецов и ќе биде супер.
Ако е некој заинтересиран му препорачувам да се јави во контакт центарот и да се информира подетално или да си отиде до некој од салоните на Вип.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Arena sport и Sport klub сите канали ги има само на max tv и кој знае дали други оператори ќе ги емитуваат
Колку е вистина не знам ама има нешто штом на билборд ги има низ целиот град
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.265
Поени од реакции
3.619
Пријатели, не заборавајте дека ВИП= ОНЕ = Близу. Тоа е една фирма сега.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.265
Поени од реакции
3.619
Значи ВИП+БЛИЗУ+ОНЕ, сите против Т-ХОУМ :roker:
Па имаше по телевизии за ова. Австријците покупија се и она што на времето пример беше нова концесија за трет оператор за растеретување на „монополот“сега е обратно и двете фирми си се споија во една па удираат на дојчетелеком. Близу на кабел + боом од оне на безжично vs. т-хоум на оптика+стара жична мрежа. Кој и да победи македонците го јадат со претплати како во ЕУ а услуга скоро никаква.
Останува само да видиме кој од овие прв ќе се сети и одврзи кесето и кешира на телекабел и други кабелски ако има самостојни и се замини кај два големи играчи па македончето ќе бира змија да те кликни или магаре да ти го лупни...
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
А странските канали дали македонски титлови ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom