A1 Combo (мобилна, фиксна телефонија, интернет и телевизија)

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Кои преваранти човече, КОИ ПРЕВАРАНТИ!
Имено, акцијата три месеци без претплата, не важела за мобилните телефони, туку само за фиксните услуги.
А фино лепо на флаер стои дека си важи и за нив.

Е сега ќе им здоважи кога во АЕК ќе им опнам еден приговор, а се мислам и судски веќе да ги рокнам бидејќи ми @#@!$$%$^&* од нив во животов!
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
1.306
Кои преваранти човече, КОИ ПРЕВАРАНТИ!
Имено, акцијата три месеци без претплата, не важела за мобилните телефони, туку само за фиксните услуги.
А фино лепо на флаер стои дека си важи и за нив.

Е сега ќе им здоважи кога во АЕК ќе им опнам еден приговор, а се мислам и судски веќе да ги рокнам бидејќи ми @#@!$$%$^&* од нив во животов!
Одма поднеси приговор и како доказ и флаерот го прикажи. Можеш да се обратиш и до заштита на купувачи
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Одма поднеси приговор и како доказ и флаерот го прикажи. Можеш да се обратиш и до заштита на купувачи
Еиј, да, нив ги заборавив.
Затоа народе, секој флаер соберете им го, чувајте им го. Јас имам колекција од кога почнаа да работат под брендот Blizoo, па до сега најновото од кгоа им заврши промоцијата. Ќе зажалат што имаат они потпишано договор со мене. Не ми е за 1000чето, но не сакам да ме прават идиот мене и моите дома, кога јасно знаеме што ни кажуваа по реклами, флаери, салони и слично.
 
A

apidrone

Гостин
Заинтересиран сум да го земам пакетот Vip Combo 3M, па би ве прашал како сте задоволни со оптиката на Вип. Стабилна ли е, константна ли е брзината на нетот и сл.
Всушност мене ми рекоа да почекам до средина на Септември, можно е за роденденот да излезе некоја промотивна понуда.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Заинтересиран сум да го земам пакетот Vip Combo 3M, па би ве прашал како сте задоволни со оптиката на Вип. Стабилна ли е, константна ли е брзината на нетот и сл.
Всушност мене ми рекоа да почекам до средина на Септември, можно е за роденденот да излезе некоја промотивна понуда.
Јас сум 4L, па сум задоволен од интернетот, ама кога го има. Најчесто го има, но знае еднаш годишно да има хаварија па цела Македонија да нема никакви фиксни услуги. :D
А за причекување, па што знам, секаде се збори за тоа, ако не ти се брза, причекај си до септември, може да изненадат со некоја понуда.
 
A

apidrone

Гостин
Јас сум 4L, па сум задоволен од интернетот, ама кога го има. Најчесто го има, но знае еднаш годишно да има хаварија па цела Македонија да нема никакви фиксни услуги. :D
А за причекување, па што знам, секаде се збори за тоа, ако не ти се брза, причекај си до септември, може да изненадат со некоја понуда.
Нивен муштерија сум им уште од времето на Оннет (2007ма), не се сеќавам дека некогаш паднал интернетот. А и брзината (10/1) никад не паднала испод 8,5 Mbps. Е сеа пошо е оптика, па уште и од Вип... Мене One ми беше перфектен провајдер, ама спојувањево малце ме подзамисли. Башка никој не познавам што користи нивна оптика. Само од Телеком, углавном задоволни потрошувачи ама тоа е поскапо.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Нивен муштерија сум им уште од времето на Оннет (2007ма), не се сеќавам дека некогаш паднал интернетот. А и брзината (10/1) никад не паднала испод 8,5 Mbps. Е сеа пошо е оптика, па уште и од Вип... Мене One ми беше перфектен провајдер, ама спојувањево малце ме подзамисли. Башка никој не познавам што користи нивна оптика. Само од Телеком, углавном задоволни потрошувачи ама тоа е поскапо.
Види, тоа што си користел од One била ADSL, односно преку мрежата на Телеком. Vip екс blizoo си има сопствена мрежа. Јас ти зборувам за поранешниот Blizoo, а не за поранешниот интернет од One. Доколку постои техничка можност да бегаш на кабел од Vip екс blizoo, супер ќе ти биде. Ем поинаков стандард, ем поголеми брзини и за спуштање и за прикачување.
 
A

apidrone

Гостин
Види, тоа што си користел од One била ADSL, односно преку мрежата на Телеком. Vip екс blizoo си има сопствена мрежа. Јас ти зборувам за поранешниот Blizoo, а не за поранешниот интернет од One. Доколку постои техничка можност да бегаш на кабел од Vip екс blizoo, супер ќе ти биде. Ем поинаков стандард, ем поголеми брзини и за спуштање и за прикачување.
Бакар > коаксијалец, у секое време. Мене поважно ми е да имам интернет во секое време, т.е. да не ми паѓа при најмало невреме. Брзината мање више.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Бакар > коаксијалец, у секое време. Мене поважно ми е да имам интернет во секое време, т.е. да не ми паѓа при најмало невреме. Брзината мање више.
Па мене не ми паѓа нетот, освен кога, како што ти реков, има проблем во цел град/држава. Иначе константно ми е до 150Mbps.
При невреме имам друг проблем, пред се` со EVN што ја гасне трафостаницата па со тоа и базната станица на Vip, па немам нет, иначе немам никаков посериозен проблем; барем не откако се објаснувавме на сите можни начини. :)
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
57
Поени од реакции
0
Здраво. Може ли некој да ми каже искуство со Vip Combo пакетите, дали се добива она што е напишано реално? Колкава е брзината на интернетот, дали е стабилен, дали се случуваат прекини во услугите, каква е телевизијата и каналите, дали кочи, дали ги има сите канали кои се наведени и дали има опција за снимање? Сега сум на Телеком 3 Max, но многу е нестабилен интернетот во последно време, па размислувам да се префрлам на Vip, бидејќи како што гледам за иста или пониска цена се добива многу повеќе.
Благодарам многу.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Здраво. Може ли некој да ми каже искуство со Vip Combo пакетите, дали се добива она што е напишано реално? Колкава е брзината на интернетот, дали е стабилен, дали се случуваат прекини во услугите, каква е телевизијата и каналите, дали кочи, дали ги има сите канали кои се наведени и дали има опција за снимање? Сега сум на Телеком 3 Max, но многу е нестабилен интернетот во последно време, па размислувам да се префрлам на Vip, бидејќи како што гледам за иста или пониска цена се добива многу повеќе.
Благодарам многу.
Читни неколку мислења погоре, ги имаш одговорите што ги бараш. Евентуално и цела тема, бидејќи е мала.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
Jas imam samo Internet paket od VIP 899 denari 100 mbps i brzinata sekogas max ja imam 100 mbps 1 mesec od koga go staviv nikogas nemalo prekin. Downloadot e perfekten
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Ама оптика или кабловски интернет?
Значи вака, Docsis од поранешен Blizoo има брзини од 30Mbps до 150Mbps, со најава да одат и до 300Mbps до крајот на годината.
ADSL од поранешен On.net / One има брзини максимум до 10Mbps.
Сега, ако имаш техничка можност ќе ти стават во зависност од тоа што избрал дали обичните 3/4 Combo пакети (docsis) или пак си избрал 3/4 Combo Lite па ќе ти стават ADSL интернет, кој патем оди преку телеком мрежата ако не се лажам.
И јас и @zanziok збориме за doscis-от од поранешниот blizoo. За интернетот од поранешниот One, не можам да ти помогнам, освен да си прашаш уште еднаш за подетално овде. А доколку има можност Vip да ти пушти docsis, разгледај некои мислења овде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom