A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Леле сител копирање пичкуматер, нека се малце оригинални бе.
 
П

Паспарту

Гостин
Леле сител копирање пичкуматер, нека се малце оригинални бе.
Две непроценливи работи немаат А1, а тоа се Бумбар и Спортско студио со Бошко Трпески :smeshko: Инаку и двете телевизии се тешко па дури и претешко срање...
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
493
Поени од реакции
13
Две непроценливи работи немаат А1, а тоа се Бумбар и Спортско студио со Бошко Трпески :smeshko: Инаку и двете телевизии се тешко па дури и претешко срање...
На ова би ја додал и МТВ што дава "Спортска Среда" у вторник!:nesvest:
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
45
Поени од реакции
3
copy/paste

Леле сител копирање пичкуматер, нека се малце оригинални бе.


A1 Exclusive -> Sitel Backstage :)
CNN Hologram -> Sitel (LATAS) Hologram :pos2: ---> Tuka A1 ispadna deka kopira :pos2::




da se posmeeme malce :pos2:

back2thesubject:

I najnov copy/paste A1 turska serija.... Sitel turska serija ( samo mislam deka ovie vtorive ne ja sinkronizirale na mak. skupo im bilo :toe: )

nofurthercomment :P

Sitel E Mn pod vlijanie od VMRO a a1 e fina tv
Site televizii se pod necie vlijaniee, ama sitel preteruva :P
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Две непроценливи работи немаат А1, а тоа се Бумбар и Спортско студио со Бошко Трпески :smeshko: Инаку и двете телевизии се тешко па дури и претешко срање...
Кај го најде Бошко жити мене:pos2:

На ова би ја додал и МТВ што дава "Спортска Среда" у вторник!:nesvest:
Сериозно у вторник е:)?
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Сител не ни гледам , а на А1 секоја чест за сериите како што се ЦСИ, 24, Очајни домаќинки и сл. бидејки немаат купено сезони стари 100 години и плус имаат откупено лиценци за мн познати квизови како Момент на Вистината, Милионер........ Кога и да е укл. ТВ е или на а1 или на а2 :)
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
73
Поени од реакции
4
i makedonski narodni prikazni na A1 pa sega i sitel. ovoj sitel navistina pravi plagijat hahahaahahaha
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Заради тоа што се лигава телевизија медиум на еден сељак буквално.Со сета почит кон оние што вредат таму ама толку е очигледна телеизијава посебно вчера и денес еден пример
Вчера министерот изјави
Ставрески: Го затворивме прашањето за Клириншкиот долг

http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116510

за да вечерта А1 во свој стил ексклузивно се исфрли со демант и како го фатиле министерот во лага
Македонија и Руската федерација не потпишале никаква спогодба за затворање на Клириншкиот долг од 60 милиони американски долари. Ова денеска за А1 го потврди руското Министерство за финансии.
http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116551

Арно ама денеска
Русија потврди дека е постигнат договор за клириншкиот долг

http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116573

Знам дека можеби го утнав подфорумов и примеров е политички, (ако модераторот мисли дека е погрешен слободно нека реагира) ама само сакав да доловам како сопственикот на А1 го користи медиумот за свои потреби со што лично мислам и дека ќе го уништи што навистина би било штета.Ама со оваква политизација и серии и глупости од типот на големиот брат и што веќе не од шунд,катастрофално влијае по населениево.
Веќе реков со луѓе како рамковски и ѕинго да имаат толкава медиумска моќ ич не е арно.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Вчера еден чоек даде изјава: Се степаа Џумуш и Шехерзад! Кој е паметен ќе гледа канал 5! А богами на канал 5 цела вечер имаше топ емисии.Прво во центар со Васко Ефтов,па потоа Зевзекманија и таман ми дојде време да си излезам ко чоек без да бидам во неизвесност што ќе се случи во следната епизода :smir:
 

sto

Член од
22 октомври 2009
Мислења
101
Поени од реакции
5
За секи грех си има казна, но не треба да се спира телевизиjа или саjт.
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
6
Вчера еден чоек даде изјава: Се степаа Џумуш и Шехерзад! Кој е паметен ќе гледа канал 5! А богами на канал 5 цела вечер имаше топ емисии.Прво во центар со Васко Ефтов,па потоа Зевзекманија и таман ми дојде време да си излезам ко чоек без да бидам во неизвесност што ќе се случи во следната епизода :smir:
Изгледа Сител е попаметен, ја поместил Ѓумуш во 19 часот.

Заради тоа што се лигава телевизија медиум на еден сељак буквално.Со сета почит кон оние што вредат таму ама толку е очигледна телеизијава посебно вчера и денес еден пример
Вчера министерот изјави



http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116510

за да вечерта А1 во свој стил ексклузивно се исфрли со демант и како го фатиле министерот во лага
http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116551

Арно ама денеска



http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116573

Знам дека можеби го утнав подфорумов и примеров е политички, (ако модераторот мисли дека е погрешен слободно нека реагира) ама само сакав да доловам како сопственикот на А1 го користи медиумот за свои потреби со што лично мислам и дека ќе го уништи што навистина би било штета.Ама со оваква политизација и серии и глупости од типот на големиот брат и што веќе не од шунд,катастрофално влијае по населениево.
Веќе реков со луѓе како рамковски и ѕинго да имаат толкава медиумска моќ ич не е арно.
Целосна узурпација на медиумот од Велија, од А1 стана Вељовизија, само гледаме хедиси, и ги форсира на вести темите од кои лапа пари. А да не зборувам и дека не отру со тоа дека он сакал да стави претседател на ФФМ, многу груба манипулација со медиумот.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Се продлабочува хаосот во секторот дигитална телевизија. Веќе втора недела А1 Телевизија е под удар. Новата дигитална телевизија „Бум“ од Словенечки Телеком, прави директен упад во фреквенцијата на телевизијата, предизвикувајќи сериозни пречки во сигналот.
Гледачите на А1 од Битола и Кочани, сега се ускратени за квалитетен сигнал, а според јавувањата пречки во сигналот се појавиле и во други места од државата.
Агенцијата за електронски комуникации се уште без конкретен одговор до каде е со решавањето на проблемот.
А1 Телевизија ги повикува сите граѓани, свои гледачи кои имаат проблеми со сигналот и пречки во програмата да се јавуваат на следните телефонските броеви, со цел техничките служби на телевизијата навреме да реагираат во отстранување на дефектите, или за пречките што ги создава дигиталната телевизија да информираат на веб сајтот на А1.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom