H
Поени од реакции
86

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • шо се замараш .. едноставно игнорирај го .. не го научи ли досега .. поголем трол од него нема ..
  Ваљда е ,мислам го видов тој клипот од Гего тема у авијација,за тајни советски авиони беше темата.Сепак фала брат :)
  Друже случајно да не ти се наоѓа инфо за руски бомбардер што прелетал над Вашингтон у 36та.Го гледав на јутуб ал никако да најдам некое подетално инфо по интернетов.
  смарт асс.......млад е, има надеж за него, полека почнува да гледа непристрасно на работите, ќе биде нешто од него.
  B
  Ааа реформи готово еве САД се готови третокласна земја со пропаднати служби.Еве и извори од САД имено Барак обама......ЕМО стајл...плаче.....пуздер...:pos2::pos2::pos2:...
  А еве и од ова што другиов....имено...нема муда овој обама.....

  Извини едно прашање, да не ти го хакнале јузерот, обично ти вака не пишуваш или овој текст намерно си го напишал вака?! :)
  аха, се согласувам, за ефикасност и инветивност им нема рамен (затоа ми се покул од американците), единствено ги кине русите последниве декади што немаат средства да испраќаат интерпланетарни сонди, додека ЕСА и НАСА работат под полна пареа, од друга страна, имаат искуство со човечки екипаж кое го нема никој друг. Ама пак сметам дека од научна гледна точка истражување на сончевиот систем е поважно од колонизација на земјината орбита и биолошки експерименти ;), сепак е дискутабилно, Лет3, незнам, типот е прича за себе, интересен е ама губи сериозност дискусијата и веројатно да е некој друг би го банирале... статус ти прави се денес :D, а се тоа американците вс. русите и ... се глупи стереотипи и предрасуди, едноставно луѓето ги мрзи у боја да размислуваат :), и среќна нова
  иначе за ова американците вс. русите темата што се направи, како и за повеќето ствари немам цврст став, него гледам од повеќе гледишта, кои и ги прифаќам и ги побивам, а исто не верувам дека Let3 е многу сериозен :). дебатата е pointless, како и сите други црно-бели дебати, ако ти е забавна продужи :)
  S
  Поздрав,друже имаш некое инфо за Учество на АРМ во Либан....се разбира под ООН???
  S
  Иако знам дека не ти значи(а и мене исто)зеленко,сепак ветив и ќе добиеш,за тоа мислење.:vozbud:

  Друже еве една за книга која верувам би бил заинтересиран,за историја на воена авијација е,конкретно воздушните битки од од 1967- до 1982 помеѓу Арапите и Израелците(евреата:pos2:).

  Интересна книга е.

  http://www.webfilehost.com/?mode=viewupload&id=9926328


  Поздрав.:smir:
  Heidrich, полека не се нервирај толку...
  Смарт асс не сфаќа доволно брзо... полека....
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom