A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Заради тоа што се лигава телевизија медиум на еден сељак буквално.Со сета почит кон оние што вредат таму ама толку е очигледна телеизијава посебно вчера и денес еден пример
Вчера министерот изјави



http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116510

за да вечерта А1 во свој стил ексклузивно се исфрли со демант и како го фатиле министерот во лага
http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116551

Арно ама денеска



http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116573

Знам дека можеби го утнав подфорумов и примеров е политички, (ако модераторот мисли дека е погрешен слободно нека реагира) ама само сакав да доловам како сопственикот на А1 го користи медиумот за свои потреби со што лично мислам и дека ќе го уништи што навистина би било штета.Ама со оваква политизација и серии и глупости од типот на големиот брат и што веќе не од шунд,катастрофално влијае по населениево.
Веќе реков со луѓе како рамковски и ѕинго да имаат толкава медиумска моќ ич не е арно.
Да бев на местото на новинарката или новинаров, сама ке си дадев оставка.А боже сачувај да и бев шеф!!Медиумот треба да ги пренесува точно информациите, а не на рекла казала да се потпира. Срамота е у еден ден два пати да испаднат со различни вести.Срамота е ова. Срамота се дел од новинарите во А1 бидејки не знаат да информираат точно, туку даваат свој став и мислење.БТВ, не се они стручни за тоа! Во последно време кога ми треба информација, морам да гледам 4-5 различни телевизии, неколку весници, за да отприлика увидам фактичка состојба. ИНАКУ МОЖАТ САМО ДА ТЕ ИСПОЛАЖАТ.НОВИНАРИТЕ ИЛИ ЗАБОРАВИЛЕ ИЛИ НЕ ЗНААТ ШТО ИМ Е РАБОТА. ЖАЛНО.


А и еден коментар за МАРС од друга телевизија http://backstage.com.mk/daily/festivalot-mars-kako-padnat-od-mars
 

Mali )

Колку е саат?
Член од
26 ноември 2009
Мислења
75
Поени од реакции
3
Добра телевизија е а1,односно најдобра.Но рамковски ја уништува полека полека со тие негови МОДЕРНИ ШОУА.Место да гледам фудбал јас гледам шехерезада.Тоа е тоа пропала инвестиција.Ај може ќе му светне у тоа глава,дека треба ние да гледаме нешто саглам,а не он да си ги задоволува своите потреби.
 
П

Паспарту

Гостин
Добра телевизија е а1,односно најдобра.Но рамковски ја уништува полека полека со тие негови МОДЕРНИ ШОУА.Место да гледам фудбал јас гледам шехерезада.Тоа е тоа пропала инвестиција.Ај може ќе му светне у тоа глава,дека треба ние да гледаме нешто саглам,а не он да си ги задоволува своите потреби.
Фудбалот е скап, а со истите пари сега ќе не труе 5 години со блгарски идол, српски (анти)таленти, турски серии снимани во 2 соби, хрватски серии снимани во 1 соба итн... Најбитно е дека гледаме и слушаме на 5 мин СТАНДАРДЕН КВАЛИТЕТ-ЕКСТРА ЦЕНА за хедис и слични такви работи
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
добра е стварно телевизијава ама што нема програма сега заебава. дојди на 5 минути па пак 2 саати нема :toe: ај бе А1овци направете си ја програмава
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
45
Поени од реакции
3

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Анти Македонската телевизија број еден во државава продолжува да се посрамотува
Пред малку на нивната страна излезе текст со наслов----> Грција со поддршка за Македонија за во ЕУ, без решение за името :toe: после некое време насловот беше сменет во ---> Грција: Нема поддршка за Македонија за во ЕУ, без решение за името :toe:
најди им памет сега
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
добра е стварно телевизијава ама што нема програма сега заебава. дојди на 5 минути па пак 2 саати нема :toe: ај бе А1овци направете си ја програмава
закон се а1 :smir: зашто ти пречи програмата има и од младо до старо да се глеа!
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Анти Македонската телевизија број еден во државава продолжува да се посрамотува
Пред малку на нивната страна излезе текст со наслов----> Грција со поддршка за Македонија за во ЕУ, без решение за името :toe: после некое време насловот беше сменет во ---> Грција: Нема поддршка за Македонија за во ЕУ, без решение за името :toe:
најди им памет сега
tocno taka vesta ja smenija za pet minuti,od :vozbud: do :nenene:
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
знае некој на интернет каде може да се гледа а1, зашто на зулу ја нема?
 

St3

Член од
3 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
8
.Me interesira sto mislite za A1 televizija.Iskreno jas ne mozam da ja podnesam taa televizija.Tocno znaat ponekogas da dadat nekoj interesen film ama pa ima filmovi koi gi davaat 15 pati godisno.Ili onie filmovi od 5 dela kako Musolini ili Napoleon gi repriziraat 5 pati i po 5 dela avtomatski popolnile programska sema za cela godina.A da ne zboram za toa sto te gnjavat so reklami na sekoi 15 minuti i toa sekoj blok im e po 5 min.
Znaci kazete sto vi se dopaga a sto ne kaj ovaa televizija.
Најдобра во Македонија... :smir:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.088
Поени од реакции
4.740
на А1 секоја чест за сериите како што се ЦСИ, 24, Очајни домаќинки и сл. бидејки немаат купено сезони стари 100 години и плус имаат откупено лиценци за мн познати квизови како Момент на Вистината, Милионер........ Кога и да е укл. ТВ е или на а1 или на а2 :)
За тоа сериите да, секоја чест иако малку ги каснат, исто и квизовите се океј, ама се друго не чини, особено тие реалните шоуа, многу ме нервираат, па ги даваат 4-5 саати дневно во најдобрите термини навечер. А и тие српските, турските сапуници ,могу нервираат..... само на Телма ги нема....

да да само турци и срби гледаме, ептен е супер
Сапуници.......немаат пари да купат нешто друго само сапуници даваат..ц..ц..ц...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom