A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
А1 е наша најдобра ТВ.

А1 не мења шпици и студио за вести на секои месец дена како МТВ, туку од нив прави бренд и ги менува на минимум 5-6 години.

А1 не мења општи шпици (реклами, трејлери) како Канал 5 или Сител.

А1 ги дава најдобрите светски серии во моментот!!

А1 секогаш била и ќе биде the best!! :tv::tv:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
А1 е најдобра телевизија кај нас дефинитивно.Малку претеруваат со реклами ама тоа не игра голема улога во квалитетот на самата телевизија.Имаат добри вести,А1 ексклузив е исто супер,даваат добри филмчиња,даваат спорт...
За мене се #1
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
А1 е наша најдобра ТВ.

А1 не мења шпици и студио за вести на секои месец дена како МТВ, туку од нив прави бренд и ги менува на минимум 5-6 години.

А1 не мења општи шпици (реклами, трејлери) како Канал 5 или Сител.

А1 ги дава најдобрите светски серии во моментот!!

А1 секогаш била и ќе биде the best!! :tv::tv:
А јас мислам дека летово видов некои нови шпици или грешка сум? :nesum:
Да да сигурно ги дава најдобрите серии ВО МОМЕНТОТ. Уште да кажеш и дека ги дава најдобрите филмови во моментот, а врв им е Господар на прстените 1 дел и Пирати од Карибите секако 1 дел.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
a1 прва буква прв број! :pos2:
Нема мислам таква програма што даваа се и сешто на неа А1 стварно е добра програма, не е некоја професионалска ама пак да се каже за Македонските останати А1 телевизијата е цар!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
А1 е наша најдобра ТВ.

А1 не мења шпици и студио за вести на секои месец дена како МТВ, туку од нив прави бренд и ги менува на минимум 5-6 години.

А1 не мења општи шпици (реклами, трејлери) како Канал 5 или Сител.

А1 ги дава најдобрите светски серии во моментот!!

А1 секогаш била и ќе биде the best!! :tv::tv:
Оh, really?
Кои најдобри светски серии? Да не мислиш на Фрејзер, Др. Хаус, Д олд 70с шоу? Или мислиш на ѓубрето од латинска Америка кое ни кај нив не се прикажува, туку само го праќаат на Балканот?
А1 ќе биде добра телевизија откако ќе ги тргне или барем намали срањата наречени латино - серии, ќе ги намали рекламите и ќе ја прекине таа глупава навика да дава реклами од по 45 минути сред емитување програма. А додека не се случи тоа, пали сателитската:)
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
А јас мислам дека летово видов некои нови шпици или грешка сум? :nesum:
Да да сигурно ги дава најдобрите серии ВО МОМЕНТОТ. Уште да кажеш и дека ги дава најдобрите филмови во моментот, а врв им е Господар на прстените 1 дел и Пирати од Карибите секако 1 дел.
Да, има нови шпици, ама поточно се работи за оние шпици пред трејлери. Односно, веќе не иде она кретенсконо „Твоја А1, туку таа новата, што барем мене повеќе ми се допаѓа.

што се однесува до сериите, нема друга телевизија во мк што дава подобри серии до а1, па какви и да се.
иако доцниме длабоко со сезони на некои серии, барем почнавме да ги даваме.
инаку:
-од септември А1 ќе ја дава Изгубени 4-та сезона што неодамна заврши во Америка
-продолжуваат новите сезони на 24, Цси и сите што ги прекинале пред летово.
(ова е се потврдено од филмската редакција на А1)
А и филмовите, А1 ги има давано најдобрите: Прстенот 1 и 2 дел, Хари Потер 1, Господар на прстените 1, Пиратите од карибите 1, Матрикс итн. Всушност да не набројувам оди на http://http://a1.com.mk/emisii/filmovi/arhiva-ocenki.asp и прочитај ги повеќето филмови што ги давале. Колку и да се стари, тие филмови биле некој и нешто во светот, а ги нема дадено ни една друга телевизија тука :wink:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Оh, really?
Кои најдобри светски серии? Да не мислиш на Фрејзер, Др. Хаус, Д олд 70с шоу? Или мислиш на ѓубрето од латинска Америка кое ни кај нив не се прикажува, туку само го праќаат на Балканот?
А1 ќе биде добра телевизија откако ќе ги тргне или барем намали срањата наречени латино - серии, ќе ги намали рекламите и ќе ја прекине таа глупава навика да дава реклами од по 45 минути сред емитување програма. А додека не се случи тоа, пали сателитската:)
-Фрејзер и доктор хаус ги даваат на Канал 5, а 70с шоу на Сител.
-Ако видиш убаво, освен Серанови и Ангели (тин серија) кои се емитуваат во утринските термини, други сапуници - НЕМА!
Погледни ги Сител колку се трујат со сапуници па ќе заклучиш дека А1 е ништо во споредба со нив :tv:
А1 ако ги намали рекламите ќе ја намали и целокупната програма затоа што А1 се финансира од нив.
А мене и не ми пречат толку рекламите - можам да идам до веце, да видам што има на нет и слично :pos2:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
А1 сепак испеа да се прошири и да си направи и А2. Тоа значи дека од една телевизија веќе расте во телевизиска мрежа. Кажете што сакате, тоа е сепак напредок за неа. А не верувам дека би можела да напредне, ако не давала работи што луѓето сакале да ги видат.

Значи, А1 се развива повеќе од останатите. Сега, бидејќи станува веже телевизиска мрежа, со повеќе телевизии (во моментов две), прашање е како ќе се нарече... А-телевизиска мрежа? Само прва идеја што ми се појави...

Во секој случај, почит за нив. Работат и тоа профитабилно. А тоа е она што се бара во светов во моментов.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Мене само едно ми пречи - за таква ТВ куќа во Македонија, треба да направат нова и голема зграда, пошто нели, имаат 2 канала
Оваа старава не ја бива - стара е - и мала. :nesum:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
А и филмовите, А1 ги има давано најдобрите: Прстенот 1 и 2 дел, Хари Потер 1, Господар на прстените 1, Пиратите од карибите 1, Матрикс итн. Всушност да не набројувам оди на http://http://a1.com.mk/emisii/filmovi/arhiva-ocenki.asp и прочитај ги повеќето филмови што ги давале. Колку и да се стари, тие филмови биле некој и нешто во светот, а ги нема дадено ни една друга телевизија тука :wink:
Џабе е тогаш, ги давате 2-3 години откако ќе поминат низ кината во светот. Пиратите од Карибите, премиера, 20 часот, а филмот е веќе заборавен.
И место да давате некои поинтересни комедии, хорори, акции, вие Семето на Чаки ми го дадовте 2 пати во рок од еден месец:uvo:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Оh, really?
Кои најдобри светски серии? Да не мислиш на Фрејзер, Др. Хаус, Д олд 70с шоу? Или мислиш на ѓубрето од латинска Америка кое ни кај нив не се прикажува, туку само го праќаат на Балканот?
А1 ќе биде добра телевизија откако ќе ги тргне или барем намали срањата наречени латино - серии, ќе ги намали рекламите и ќе ја прекине таа глупава навика да дава реклами од по 45 минути сред емитување програма. А додека не се случи тоа, пали сателитската:)
Подвлеченото:
Дефинитивно треба да се тргнат од програма:
-A1: Ангели, Серанови и Забранета Љубов
-А2: Лалола и ако има уште некое слично срање
Болдираното:
Без финансии пари за светски серии нема. И не се реклами од по 45 минути туку најдолгото траење на реклами кое е дозволено да беше 10 или 15 минути.(не сум сигурен). И тоа не е многу. Не знам дали се разликуваат по закони, но сестра ми кога учеше во Грција, таму рекламите траеле буквално по половина час и повеќе. Знаеле да си направат кафе, да извртат канали да нема нешто друго во меѓувреме, а доколку некој останал неизбњат, додека траат рекламите за филмот можел слободно да оди под туш. Нешто слично било и во Америка. Но бар таму имало поинтересни реклами :)

П.С. Семето на Чаки :pov:

И патем Џену да те потсетам. Македонија е. Во се касниме мноооогу години. Радувај се шо го добивме Пиратите од Карибите толку скоро :)
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Абе линков нешто зеза одете на a1.com.mk (ако ве интересира) потоа во програма и филмови и имате архива
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Луѓе, стварно престанете да тупите дека имало многу реклами. Па од тоа живее телевизијата!! Да нема реклами, ќе нема ни нова програма.

Свртете на германскана РТЛ и видете колку реклами пуштаат за време на некои емисии, па проценете дали А1 пушта многу.
 
Ј

јовица11

Гостин
Луѓе, стварно престанете да тупите дека имало многу реклами. Па од тоа живее телевизијата!! Да нема реклами, ќе нема ни нова програма.

Свртете на германскана РТЛ и видете колку реклами пуштаат за време на некои емисии, па проценете дали А1 пушта многу.
Smart answer like always:smir:
Oн топик,иако не ми е ништо посебно(во споредба со Нова и ХРТ)А1 е дефинитивно најдобрата тв кај нас:tv:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.372
Поени од реакции
25.123
-Фрејзер и доктор хаус ги даваат на Канал 5, а 70с шоу на Сител.
-Ако видиш убаво, освен Серанови и Ангели (тин серија) кои се емитуваат во утринските термини, други сапуници - НЕМА!
Погледни ги Сител колку се трујат со сапуници па ќе заклучиш дека А1 е ништо во споредба со нив :tv:
А1 ако ги намали рекламите ќе ја намали и целокупната програма затоа што А1 се финансира од нив.
А мене и не ми пречат толку рекламите - можам да идам до веце, да видам што има на нет и слично :pos2:
-Забранета љубов !!!! Ја заборави и таа. И Маѓепсани до пред некое време.

А стварно ме нервираат оние шпици кои ги превземаат од хрватските Нова и РТЛ, таму девојка лета, на а1 после еден месец, девојка лета.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom