A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Луѓе, стварно престанете да тупите дека имало многу реклами. Па од тоа живее телевизијата!! Да нема реклами, ќе нема ни нова програма.

Свртете на германскана РТЛ и видете колку реклами пуштаат за време на некои емисии, па проценете дали А1 пушта многу.
Ама тоа се реклами кои едноставно ти го задржуваат вниманието. Бедвајзер, ХП, Панасоник, Мерцедес...тука што ќе ми задржи внимание, Рама маргарин?
Нека ги пуштаат кај нас рекламите, знам дека од тоа се живее, ама нека не го дрват на секои 20 минути со рекламни блокови од 45 минути.
 
Ј

јовица11

Гостин
Слоган на Нова:Моја нова
Слоган на А1:Твоја А1:pos2:
Ама најтрагично ми е како Сител ја копира Пинк:kesa:
Прво почнаа со офанзива на шпански серии,па со пуштање на српска музика ала Пинк,и последно што го видов е начинот на кој ги најавуваат своите емисии,серии,вести...На аголот на екранот наспроти знакчето на сител пола саат ставаат напис во стилот на :Tвин Пикс вечерва 22 30,е тоа беше и е карактеристично за Пинк,од неодамна и на сител:pos2:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Ама најтрагично ми е како Сител ја копира Пинк:kesa:
Српските филмови и серии се подарок од Латас:).
А што се однесува за А1, според мене се е во ред, освен пренесувањето на спортовите и вестите за спорт. Кога ги пренесуваа утакмиците на фудбалската репрезентација на Македонија од Градскиот Стадион, сликата им беше со ужасно лош квалитет, иако беше све тоа добро пренесувано, сепак треба да се вложи повеќе во техника за да се пренесуваат квалитетно да речеме, натпреварите на Македонија на Градски.
А вестите за спорт, ако победи македонски тим, само кажуваат дека победил и толку, а доколку изгубиме, пишуваат реферати, дека не не бива, дека ништо не можеме да направиме како што треба, а од спортската редакција најмногу го мрзам оној со наочарите, чија негова жена се префрли од А1 на Канал 5....
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
А1 треба да навбави малце посовремен атехника, во тоа се согласувам, зашто не за утакмиците, ја сум приметила за концертите, посебно тие од универзална, ги пренесуваат, ама чисто темни, темно е се!!!!
а што се однесува на Сител, ете вие и други работи сте приметиле во копирањето на ПИНК, знаши сите можни шпански серии што одат на ПИНК, по ниовното завршување, истите почнуваат на Сител!!!!
 
Член од
19 јули 2007
Мислења
551
Поени од реакции
2
A1 e kopija na RTL definitivno duri i onie emisiite Eksluziv i Exploziv gi grabnale od RTL inaku:maine RTL, tvoja A1 e vo ova se samo razlikuvaat:pos2:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Како отварач на темата да напомнам дека јас не викам дека има подобри телевизии кај нас. Меѓутоа А1 е најдобра од лошите, што не значи дека е добра. Треба многу работи да се подобрат за да стане добра телевизија.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
A1 e kopija na RTL definitivno duri i onie emisiite Eksluziv i Exploziv gi grabnale od RTL inaku:maine RTL, tvoja A1 e vo ova se samo razlikuvaat:pos2:
А1 не копира од РТЛ бидејќи дава нивни серии како Забранета љубов и Не давај се нина, и нивни репортери известуваат од Хрватска.
Најверојатно се позајмени :toe:
 
Ј

јовица11

Гостин
Ваљда мислеше на германскиот РТЛ а не на хрватскиот
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
А1 почна да пренесува и Прва македонска лига :helou:
Настапите на Металург во Лига на шампиони во ракомет :helou:
Од вечерва „Изгубени“ од наредната недела Очајни домаќинки и Вовед во анатомија :smir:
Операција триумф не е за потценување :tv:

Што се однесува до рекламите, во последно време понекогаш бројам колку се и мислам до сега им се рекорд во Ексклузив имаше 16, но тоа не е ништо во споредба со Пријатели каде даваа и по 20 и нешто.
Мислам дека Канал 5 исто дава многу реклами, но Канал 5 како тв е bulshit :tapp: Од наредната недела очекувајте уште епидемија од хрватски серии на телевизија БС пардон КАнал 5:vozbud:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
А1 се супер.секој може да си гледа што сака.......се е најсупер од др телевизии, и сителк има се , емисии, серии, вести
али се неспоредливи со на А1
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
абе а1 е една од подобрите телевизии не е најдобра ама во подобрите е
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170
Ме нервираат само кога незнаат да изберат натпревар кој ќе го пренесуваат на А1!
И секој викенд ги даваат Арсенал и Челзи.
Не е во ред тоа.

Арсенал - Хул и Стоук - Челзи ја пренесуваат, а Манчестер - Болтон не! :pusk:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
255
Поени од реакции
23
me nervira

Me nervira gazdata na A1 televizija t.e. Velija Ramkovski. Od kaj be za nekolku godini ispadnaa takvi bogatasi, nedopirlivi za obicnite smrtnici. Koga ke vidam kakvi reklami se vrtat po A1 televizija vednas mi teknuva na nego i na negoviot udel vo toj biznis. Sekoja reklama ili vest kazana na A1 tv mora da e vo korist na Velija Ramkovski. Pa taka pocna da mi e mrska i samata programa na A1 televizija! :drk: :tv:
 
F

fantomX

Гостин
Ме нервираат само кога незнаат да изберат натпревар кој ќе го пренесуваат на А1!
И секој викенд ги даваат Арсенал и Челзи.
Не е во ред тоа.

Арсенал - Хул и Стоук - Челзи ја пренесуваат, а Манчестер - Болтон не! :pusk:
Нема врска то. Зависи од понудата. Арсенал - Хул беше единствена во тој термин. Шо сакаш да се дава? Стоук - Челзи и не беше нешто посебно за пренос, ама пак и Јунајтед - Болтон не е некоја посебна јака утакмица, па да напраеле грешка шо не ја одбрале та утакмица.
А за денеска, играат првопласираниот и четвртопласираниот, Челзи и Астон Вила; ама нема да се пренесува. И сега шо? Ништо.

Me nervira gazdata na A1 televizija t.e. Velija Ramkovski. Od kaj be za nekolku godini ispadnaa takvi bogatasi, nedopirlivi za obicnite smrtnici. Koga ke vidam kakvi reklami se vrtat po A1 televizija vednas mi teknuva na nego i na negoviot udel vo toj biznis. Sekoja reklama ili vest kazana na A1 tv mora da e vo korist na Velija Ramkovski. Pa taka pocna da mi e mrska i samata programa na A1 televizija! :drk: :tv:
И мене. Од лично искуство.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom