A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.
А

Адриано

Гостин
Дебилска телевизија. Телетабиси.
Највеќе ме нервира тоа што ПРЕКУРЧУВААТ со рекламирање, ама рекламирање на свои производи и емисии. Па добро бе пичка му материна, како може CSI да трае повеќе од саат ипол? Лесно... рекламите траат саат време. Кога ќе прекинат рекламите, ти веќе си заборавил што се дешава у епизодата.

Море мамицата...
istoto kaj mene se slucue zaspivam na reklamite i posle pola saat koa ke stanam si vikam ufffff dobra e dokaj Ariel se uste 4-5 uloski da reklamiraat i Sarat-vita i prodolzue filmot:drk::tapp:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Не знам зошто сите ги кривите рекламите за уништување на програмата. Можеби oд македонските канали а1 е телевизијата која има најмногу реклами,ама тоа се должи бидејќи ако не од реклами од кај ќе најде пари да ги купи сите тие филмови:пријатели, волшебнички, изгубени, очајни домаќинки, цси и добри(некогаш и супер) филмови кои би сакал да ги гледал(додека на другите канали ни филмови не даваат),додека оние ниско-калоричните серии се отфрлени,со исклучок на оваа српската забрањења љубов,ебате срањето. Повеќе од 500 епизоди имало. Зборот ми е дека иако а1 има најмногу реклами у нашава земја,тие најмногу реклами траат помалку од 5 минути,и се одприлика 20% од реалното време на траењето на рекламите на многу други странски канали. Мислам сестра ми учеше последниве две години гимназија у грција,и во интернатот имаа телевизија кога сакаат да гледат. Една пауза помеѓу филмовите траела минимум 20 минути. Јас и не верував во тоа додека не ја посетив еден викенд,татко ми отиде да купи некои работи од грција,и додека да дојде гледвме филмче на една телевизија. Повеќе ќе уживав да седев у кола на жештина чекајќи го татко ми да заврши со работа отколку да чекам да продолжи филмот. Така да ова што го има на а1 и не ми пречи,всушност,времето кое го даваат за реклами го користам да идам до вц,до компјутер,да си направам едно нес,да си купам еден сок....мислам и не сум некој тип шо сака цели 2 саата непрестојно да гледа филм,така да и не ми пречат паузи од 5 минути,се додека не ја надминуваат таа граница :)
 
А

Адриано

Гостин
znam deka mora da ima kanali sepak od toa za leb vadat so se vika! ama so se povekje reklami od filmovi i so nemozes film na raat da izgledas od niv.se znae za reklamite se pustaat na pola film traat 5 min za do w-c da otide coek epten da traat do 10 min ako nekoj ima zapek:D mislam ova so go praat oni(A1)nema smisla pozz
 
Член од
4 август 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
abe a1 e najdobrata televizija u mkd, ama mn tupat so reklami koi podolgo traat od serijata so ja gledas.spanskite serii se odvratni ama se prisutni na site kanali zoso ima nekoi retardirani so gi gledaat.od vreme na vreme ke dadat nekoj dobar film ama posle go repriziraat 200 pati.no sepak imaat CSI i CHarmed a gi imaa i friends.
 
F

fantomX

Гостин
Не дека е одлична, ама А1 е најдобра мак ТВ. Даваат познати амерички серии, добри филмови, англиско првенство во фудбал, натпреварите на репрезрентацијата, вестите се добри, ама многу претеруваат со реклами
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Da da baska od Belgrad se javuva...Sijka Pistolova :pos:
 

maca*

DaRk InSiDe
Член од
7 август 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
Од македонскиве ТВ програми А1 е најдобра, а тоа шо викате за рекламите и глупите емисии сте во право
 

ПојзонГрл

Оne in a Million
Член од
22 јули 2007
Мислења
264
Поени од реакции
1
Колку што ме нервира толку и ми одговара тоа што дават толку реклами. Затоа па на ХРТ немоеш да станеш од фотеља, нема реклами а ти се иде у вц.
На НОВА најмногу ми се свиѓа у тој поглед, има доста реклами ама затоа не те дават со нив секои 15 минути ...

На А1 многу ме нервираат со тие Јуниор купови и срања, Хедис маркети и македонска кока кола ... :toe:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
абе, ми текнува некогаш со штоперица на мобилен да мерам колку време траат рекламите за време на еден филм, ама според мене мислам дека од 2 сати филмот ( од 8 до 10 навечер ) не трае повеќе од 1 и половина час. :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.373
Поени од реакции
25.128
Sega koga go davaa Lord of the rings i Majestik, bas gi gledav...i se pocudiv, celi 45 minuti ne dadoa reklami
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Најмногу ме нервира кога даваат Премиер лига и таман да кажат кој влага у игра,или па кој го дал голот...ќе излезат оние рекламине за ламинати,стакла,завртки,навртки кои опфаќаат пола екран и прават дебилски звуци.
Уффффф..
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Најмногу ме нервира кога даваат Премиер лига и таман да кажат кој влага у игра,или па кој го дал голот...ќе излезат оние рекламине за ламинати,стакла,завртки,навртки кои опфаќаат пола екран и прават дебилски звуци.
Уффффф..
Tokmu taka samo toa im fali an A1!!!:nesum:
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Абе добри се,даваат добри филмови и све...али мноооогу ме нервираат рекламите.Ептеееееен.Али А1 можам да ја ставам на 1во место од сите телевизии во Македонија.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Добри се А1, само шо ми го ебаваат фудбалот со тие ракламите за ПВЦ врати и прозори и Златен Даб, па не можам нишо да видам...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom