A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Дефинитивно најдобро технолошки осмислени, одлични прилози, опширни бизнис вести (со детални табели за берзите секој ден), како и спортски вести каде кажуваат многу повеќе од најбитните информации, како што прават другите телевизии... .
....Само уште да не ги хиперболизираат работите без потреба во делот политика и да не ги започнуваат вестите од светот со Србија, би било добро....
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Екстра филмови даваат во последно време.Денес го гледав New York Minute i The Blue Lagoon(Сината Лагуна),а утре го даваат Richie Rich.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
А1 со сигурност ја има најдобрата филмска (сериска) програма кај нас. Исто добри се во забавната и спортската програма, али затоа во информативната многу ме нервираат. Рамкоски, Хедис, ФОН.... и се се врти околу тоа, дури заминаа и предалеку со Шпиц и Сега ширејќи грчка пропаганда:angry3:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ауу песнава ми предизвика екстаза. Какви бедотии, мислам дека фали Велија во спотот да го видиме како држи говор во некое село и се заканува дека сите ќе ги руши.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
:nesvest:
Поодвратно нешто од песништево немам чуено.
А богами и спотов, досега е најлош спот направен од Република.
Знаете зошто е најлош? Затоа што фали Велија и влошките „Снаа“ во спотот. :)
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Мислам дека денес А1 е водечката телевизиска куќа во земјава. Имаат добри вести, добри филмови. Само што ме иритира тоа рекламите за хедис, демек квалитетнава роба.. И некои емисии како експлозив ми одат на нерви. А спотот за телевизијата е за никаде.. Исто сум забележала дека во последно време многу ја копираат хрватската Нова.. Може ми се чини, но некако многу слични ми станаа.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Екстра филмови даваат во последно време.Денес го гледав New York Minute i The Blue Lagoon(Сината Лагуна),а утре го даваат Richie Rich.
Богатиот Рич е многу добар филм!.
Го гледав. Детето е супер во сите филмови !
Но сега од што има многу пари нели сега е пораснато и се прави .. незнам како да кажам .. Се лакире незнам ти што, а тоа е поради што има многу пари и тоа ке го прави ..:tapp:
Eве две слики :
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Ако ова е химна:kesa:
Не е ни певлива песнава, а спотот изгледа прегадно, аматерски, лошо.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Не е ова Меколи Калкин, нема врска овој со него.
Додуша, за разлика од другите, он не се експонира нешто во последниве пет-десет години (иако се пишуваше дека имал некои проблеми со дрога и алкохол пред неколку години) и единствените слики што ги најдов од него на Гугл од подоцнежно време се овие.

 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
:nesvest:
Поодвратно нешто од песништево немам чуено.
А богами и спотов, досега е најлош спот направен од Република.
Хех, па и ти.
Кога кај нас последен пат се направило нешто оригинално.
Бедна, бедна, бедна, бедна x "неограничен број пари" копија, во споредба со оригиналот.
Не само химната, туку и ексклузив, експлозив, бекстејџ и остали гомненици.

Повелете.

 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
:cuc::cuc:
Не знам од каде корисников ги ископал видеава, ама алал да му е. :cuc:


А еве како тоа беше решено 10 години подоцна (2005-та) :):

Извор
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Можеби а1 е водечка ТВ во моментов,но тоа набргу ќе се смени поради политиката која ја води Велија.Со нискобуџетни проекти тешко дека ќе останат на врвот.Колку и да сакаат да ја популаризараат македонската лига,тоа е невозможно бидејќи лигата е на мн ниско ниво.Се помалку врвни спортски случувања има на а1,а истите ги превземаат сител и канал 5.Филмската програма сеуште е подобра од останатите,но не може да ги држи само тоа.Мора да вложуваат во повисоко буџетни проекти,ако сакаат да го задржат приматот најгледани.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
И сезонава А1 ќе остане водечка телевизија, со оглед дека ќе има светски лиценцирани квизови како Милионер и Момент на вистината, а исто така и еден исто така голем светски проект им почнува наскоро
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Момент на Вистината од кога почнува од кога го најавуваат никако да почне .. а и некако не ми се веруе дека ќе има многу пријавени ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom