A Song of Ice and Fire

Член од
7 јули 2016
Мислења
14
Поени од реакции
3
Здраво на сите :) Ако може некој да ми прати или да ме упати каде можам да ги најдам онлајн книгите, по можност на српски јазик.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Член од
2 мај 2017
Мислења
8
Поени од реакции
3
Каде би можел да ја најдам A Clash of Kings?
Во моментот ја немаат ни во Академска книга, ни во Икона.
Ги поседувам сите други 4 книги освен втората.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Каде би можел да ја најдам A Clash of Kings?
Во моментот ја немаат ни во Академска книга, ни во Икона.
Ги поседувам сите други 4 книги освен втората.
ја имам јас за продавање, заинтересиран си, пиши инбокс
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.157
Кај можат да се најдат сите 5 книги преведени на македонски и колку им е цената?
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.795
Поени од реакции
7.026
Кај можат да се најдат сите 5 книги преведени на македонски и колку им е цената?
Топер ги преведуваа. Не знам дали ги имаат преведено сите. Јас го имам вториот дел на македонски и тој е во два тома и кошташе околу 1000 денари двата тома.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.486
Поени од реакции
79.614
Мислам дека ги иам видено сите на мак. јаз. во Топер.
 
Член од
1 јуни 2014
Мислења
191
Поени од реакции
281
Од Топер се издадени, 5-те книги се поделени на два дела, на саемот секој дел го продаваа по 500ден.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.486
Поени од реакции
79.614
Не се заебавај. купи ги српските или англиските.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.157
Не се заебавај. купи ги српските или англиските.
Нема подобро од оригинал, ама ме замара читањето на странски јазици, така да ќе пробам со македонските прво.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.486
Поени од реакции
79.614
Нема подобро од оригинал, ама ме замара читањето на странски јазици, така да ќе пробам со македонските прво.
и мене ме замара, затоа и не ги читам на англиски, туку на српски
ја со српски немам никаков проблем, а генерално имаат најдобри преводи (подобри од Хрватите, на пример)
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.795
Поени од реакции
7.026
Од Топер се издадени, 5-те книги се поделени на два дела, на саемот секој дел го продаваа по 500ден.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Ненормални се. Несаемска цена им беше 480 денари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom