A Song of Ice and Fire

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Велат, тие Christian Daily стално пишуваат глупости за да им кликаат на сајтот. Но, ќе видиме.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Конечно, се појави новогодишниот блог-пост на Мартин, кој сите желно го очекуваа.
Накратко, Џајантс влегоа у плеј-оф за прв пат по освојувањето титула во 2011, а фаворити се Пекерс (во тој плеј-оф дуел).
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
262
Поени од реакции
173
Конечно, се појави новогодишниот блог-пост на Мартин, кој сите желно го очекуваа.
Накратко, Џајантс влегоа у плеј-оф за прв пат по освојувањето титула во 2011, а фаворити се Пекерс (во тој плеј-оф дуел).
Напушти jа секоjа надеж за книги, ќе гледаме сериjали.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Пишал дека завршил нешто работа, али не толку колку што сакал, дека уште не е готов.
Дека се надева дека оваа година ќе излезе книгата, али и дека он никад не бил добар со прогнозите околу тоа.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Најмногу страв имам приказната од книгите да е идентична до приказната од серија
Претерано би се разочарал ако испадни така.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Најмногу страв имам приказната од книгите да е идентична до приказната од серија
Претерано би се разочарал ако испадни така.
Мислам дека различно ќе тече приказната али крајот ќе се сретне со тој во серијата.
 
Член од
18 септември 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Планирам да ги зимам книгите,ќе ве замолам тие што ги имате прочитано да ми кажете на кој јазик ги препорачувате повеќе.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Планирам да ги зимам книгите,ќе ве замолам тие што ги имате прочитано да ми кажете на кој јазик ги препорачувате повеќе.
Македонски, преводот е одличен. Само проблемот е во тоа што многу бавно ги преведуваат, еве цела година немаат ништо преведено, а се заглавени на 4-тата! :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Планирам да ги зимам книгите,ќе ве замолам тие што ги имате прочитано да ми кажете на кој јазик ги препорачувате повеќе.
Српски е подобар преводот од македонски. Јас српски преводи препорачувам секогаш пред македонски. Речиси секогаш се подобри.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Планирам да ги зимам книгите,ќе ве замолам тие што ги имате прочитано да ми кажете на кој јазик ги препорачувате повеќе.
Предноста на српскиот е тоа што ги имаш пдф, па не мора да даваш пари. ;)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Е од каде бе ова?
Ја нигде не го иам сретнато.
излезе информација пред некој ден дека ја најавиле во некоја голема продсвница за 6ти септември ама ко шо гледам ја повлекле информацијата
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
излезе информација пред некој ден дека ја најавиле во некоја голема продсвница за 6ти септември ама ко шо гледам ја повлекле информацијата
Муабетот е дека несакајќи ја објавиле информацијата. Сега или намерно го направиле тоа за да привлечат внимание и да си направат PR или па сепак стварно несакајќи ја објавиле :D Ќе видиме, засега е само шпекулација.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
No, winter is not coming… not in 2018, at least. You’re going to have to keep waiting for THE WINDS OF WINTER.

официјално fire and blood излегува годинава ноември некаде.
шта рече која порука послати
 

Kajgana Shop

На врв Bottom